Kėdainių ligoninės laboratorinio-stomatologinio korpuso dalyje, pristačius priestatą, šią savaitę atidarytas ilgai lauktas objektas – naujas liftas. Šis liftas papildė dar vieną pastarųjų metų atliktų minėto korpuso renovacijos darbų sąrašą.

Apie pusė lėšų – iš rajono savivaldybės biudžeto

Naujuoju liftu, kurio labiausiai laukė neįgalieji ar judėjimo problemų turintys pacientai, vyresnio amžiaus gydymo įstaigų lankytojai galės pasikelti į viršutinius pastato aukštus, kuriuose yra Kėdainių Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) dantų gydymo skyrius, Kėdainių ligoninės dantų protezavimo skyrius, abiejų gydymo įstaigų kasos bei administracija.
Iš viso priestato rekonstrukcijos ir naujojo lifto darbai atsiėjo beveik 104 tūkstančius eurų. Beveik pusę lėšų – 45 tūkst. eurų skyrė Kėdainių rajono savivaldybė, likusi pinigų suma gauta iš Valstybės investicijų projektų įgyvendinimo programos.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su pavaduotoja Olga Urboniene bei krašto gydymo įstaigų vadovais perkirpo simbolinę juostelę.

Perkirpus simbolinę lifto atidarymo juostelę, atvykusieji svečiai su gydymo įstaigų vadovais pirmieji išbandė liftą.

„Šiam korpusui liftas yra labai reikalingas. Labai džiaugiuosi, kad tai yra antra ir jau įgyvendinta viso korpuso renovacijos dalis. Liko mažytė smulkmena – baigti renovuoti visą korpusą“, – teigė Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė, pridūrusi, jog pacientai naudojasi liftu jau vien todėl, kad antrame aukšte dirba gydytojai odontologai, trečiame aukšte – dantų protezavimo paslaugas teikiantys specialistai. Dažniausiai dėl šių procedūrų kreipiasi vyresnio amžiaus žmonės.

Buvo neišvengiamai reikalingas

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas paantrino, jog naujas liftas buvo labai reikalingas. Tai vienas iš pagrindinių įrenginių šiame korpuse, kadangi neįrengus tinkamo lifto, nebuvo galima daryti viso pastato rekonstrukcijos, patalpų pertvarkymo.

„Įrengus naująjį liftą, pagerės susisiekimas, ypač neįgaliesiems, kadangi senasis liftas, nors jis dar veikia, bet yra per siauras, neįgalieji su vežimėliais negalėjo pasikelti pas gydytojus odontologus ar į kitus aukštus, tekdavo juos nešti ar pan. Šis liftas yra standartinis, todėl su bet kokiu vežimėliu bus galima juo naudotis savarankiškai, be niekieno pagalbos.

Kita priežastis, kodėl naujas liftas buvo neišvengiamai reikalingas, jog senasis buvo viduryje patalpų, mes negalėjome įrengti laboratorijos pagal reikalavimus, kadangi liftu naudojasi pašaliniai žmonės, jie vaikšto per laboratorijos patalpas, o tai yra nepageidautina, nes galima lengvai įnešti infekciją. Atsiradus naujam liftui pastato pakraštyje, mes galime toliau vykdyti korpuso rekonstrukcijos darbus. Ir turint mažiau lėšų, galėsime remontuoti kiekvieną patalpą atskirai, atsižvelgiant į projekto sprendimus.

Norime padėkoti rajono savivaldybei, kadangi didelė lėšų dalis šiems darbas skirta iš rajono savivaldybės biudžeto. Prie visų kitų gerų darbų, kurie buvo padaryti Kėdainių ligoninėje, atsirado dar vienas. Akivaizdžiai matyti, kad darbai tęsiami toliau“, – kalbėjo S. Skausminas.

Tarnaus 25 metus ir ilgiau

Liftas pakankamai greitas, gali vežti po 8 keleivius vienu metu – pakelti 630 kg svorį.

„Manau, jog aptarnaujančiam personalui jokių problemų nebus, neturėtų susidaryti ir eilės. Jis dvigubai daugiau gali aptarnauti keleivių nei ankstesnis liftas. Iš tiesų, darbas nebuvo labai paprastas, paprasčiau būtų dirbti naujame pastate, nes čia pirmiausia reikėjo ir pastatą pritaikyti, bet viskas, manau, baigėsi sėkmingai, todėl noriu palinkėti, kad visi ilgai šiuo liftu džiaugtųsi. Liftas yra toks įrenginys, kuris tarnauja daug metų, jo eksploatacija galima 25 metus, bet kaip praktika rodo, jis gali veikti ir 30–40 metų“, – sakė UAB ,,Kauno liftai“ generalinis direktorius Jonas Guzavičius.

Rekonstrukcijos darbai pajudėjo

,,Noriu pirmiausia padėkoti rajono savivaldybės Statybos ir turto skyriaus specialistams. Man tikrai džiugu, kad rekonstrukcijos darbai šiame pastate pajudėjo, apie tai mes esame kalbėję su abiejų gydymo įstaigų vadovais. Šį korpusą mes vis dėlto turime sutvarkyti ir sutvarkysime. Langai pakeisti, liftas įrengtas ir visiškai pritariu ligoninės direktoriui S. Skauminui, kad dabar galima ir turint mažiau lėšų, dalimis, pradedant pirmuoju aukštu, daryti viso pastato rekonstrukciją, jei nepavyktų gauti visam projektui reikiamų lėšų. Ačiū visiems, kurie prie to prisidėjo. Tikiuosi, kad tiek liftas, tiek korpusas po kelerių metų bus kaip naujas“, – teigė Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Senasis liftas bus išmontuotas, kadangi jam daugiau nei 40 metų, jis dažnai genda, todėl atsiradus naujam, bus nebereikalingas. Jo vietoje pagal projektą yra suprojektuotos patalpos.
Neįgalieji, norintys patekti į liftą, turės pasinaudoti išoriniu pandusu, įrengtu prie Kėdainių PSPC centrinio įėjimo. Netrukus prie naujojo lifto prieigų bus užbaigtas ir pėsčiųjų takelis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.