Šiandien kasmetinėje Agurkų šventėje Kėdainiuose įvyko 1-asis pasaulyje Agurko metimo į tolį čempionatas. Daugiau nei 50 dalyvių įnirtingai varžėsi dėl Kėdainių rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus įsteigto 1000 eurų prizinio fondo. Pasaulio čempionu vyrų kategorijoje tapo vilnietis Justinas Račkauskas, agurką numetęs net 84 metrus, o moterų tarpe nugalėtoja tapo kėdainietė Jolanta Jakienė, daržovę nusviedusi 47 metrus. Abiems nugalėtojams buvo įteiktas 500 eurų piniginis prizas. 

Pirmojo Agurkų metimo čempionato nugalėtojus apdovanojo Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Antroji vieta atiteko Armandui Miliauskui, gyvenančiam Kėdainių rajono Šėtos miestelyje, kuris agurką nuskraidino 77 metrus ir kėdainietei Gytei Ančeriavičiūtei, kuriai pavyko numesti agurką 37 metrus. Trečiają vieta dalinosi Žygimantas Jankauskas iš Akademijos miestelio, vos vienu metru mažiau numetęs nei antrosios vietos laimėtojas, ir Bitė Valatkaitė, dvylika metrų atsilikusi nuo antrosios vietos laimėtojos.

Savo jėgas svečio teisėmis išbandė ir Agurkų šventėje koncertavusi žinoma Latvijos atlikėja Samanta Tina, ji daržovę nusviedė 27 metrus.

Moterų agurkų metimo į tolį pasaulio čempionė J. Jakienė po apdovanojimų ceremonijos pasakojo, kad tikėjosi geresnio rezultato, tačiau yra be galo laiminga tapusi nugalėtoja moterų grupėje.

„Šiam čempionatui tikrai specialiai nesiruošiau. Tiesiog visą gyvenimą sportavau, sportuoju ir toliau sportuosiu. Nors kaip yra sakoma, kad nugalėtojai neteisiami, tačiau prieš varžybas tikėjausi numesti 50 metrų, deja, šį kartą nepavyko. Tikrai bus kur tobulėti ateityje, tačiau ir 47 metrai pirmą kartą dalyvaujant – puikus rezultatas“, – teigė kūno kultūros mokytoja dirbanti J. Jakienė.

Agurkų metimo į tolį čempionate jėgas išbandė ir garsi atlikėja iš Latvijos Samanta Tina.

Paklausta, kur išleis laimėtą 500 eurų prizą, J. Jakienė išliko paslaptinga. „Tikrai žinau, tačiau tai yra paslaptis. Juk puikiai žinome, kad svajonės pildosi tyloje“, – puikios nuotaikos neslėpdama teigė nugalėtoja.

Vyrų agurkų metimo į tolį čempionas J. Račkauskas taip pat tikėjosi agurką numesti dar toliau.

„Visų pirma, tai čia važiuodamas nesitikėjau, kad Kėdainiuose vyks tokia nuostabi ir didžiulė šventė. Šis renginys be galo nustebino, kaip ir nustebino varžovų pajėgumas“, – teigė iš Vilniaus į pirmąjį pasaulio agurko metimo čempionatą atvykęs J. Račkauskas.

Sportiškai atrodantis vaikinas teigė, kad jau daugelį metų žaidžia beisbolą, tad agurko metimas jam nebuvo didelis iššūkis.

„Žinodamas savo galimybes tikėjausi geresnio rezultato, tačiau vis dėlto agurkas – tai ne beisbolo kamuoliukas, todėl jį metant prognozuoti rezultatą – ganėtinai sunku“, – teigė vaikinas.

Paklaustas, ar spėjo pasitreniruoti prieš čempionatą mėtant būtent agurką, J. Račkauskas tik nusišypsojo: „Tikrai ne, kadangi, kaip jau ir minėjau, tikėjausi nugalėti, tad specialiai šioms varžyboms nesiruošiau.“

Apdovanojimus įteikęs Kėdainių rajono savivaldybės meras ir čempionato iniciatorius Saulius Grinkevičius džiaugėsi ilgametėmis Agurkų šventės tradicijomis.

„Smagu, kad šiais metais Agurkų šventė tapo dar įspūdingesnė, pritraukusi gausų būrį kėdainiečių ir svečių iš visos Lietuvos. Galima sakyti, kad renginys tapo dideliu festivaliu, kurio akcentas – pirmasis atviras pasaulio Agurko metimo į tolį čempionatas, nepalikęs abejingų ir sukėlęs didelę atrakciją“, – sakė S. Grinkevičius.

Čempionato dalyviai turėjo į Kėdainių miesto parko Dotnuvėlės tvenkinį kuo toliau numesti agurką. Užduotį įvykdyti kiekvienam dalyviui buvo skirta po du kartus. Visi į vandenį mesti agurkai bus surinkti ir nuvežti į Kėdainių rajone esantį žirgyną. Tikimasi, kad Kėdainiuose nuo šiol kasmet bus ypač populiarus Agurkų metimo čempionatas, kuris pritrauks vis daugiau norinčių išbandyti savo jėgas.

Previous Image
Next Image

About The Author

Related Posts

2 Responses

  1. Gytė

    Šiaip 44metrus numečiau. Labai neaiškūs teisėjų skaičiavimai buvo 🙂

    Atsakyti
  2. As

    Siūlyčiau pažiūrėti į kėdainietis live transliacija. Akivaizdžiai matosi prasti teisėjų skaičiavimai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.