Gražų šešiasdešimties metų jubiliejų neseniai minėjusiai Kauno visuomenės sveikatos centro Kėdainių skyriaus vyriausiajai gydytojai Onai Šulcienei suteiktas nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas.

Ona Šulcienė: ,,Negaliu tyliai plaukti pasroviui ir tikėtis, jog kažkas kažką už mane padarys. Viskas – mūsų pačių rankose. Kiek gyvenimui atiduodi, tiek iš jo ir gauni.“

Ona Šulcienė: ,,Negaliu tyliai plaukti pasroviui ir tikėtis, jog kažkas kažką už mane padarys. Viskas – mūsų pačių rankose. Kiek gyvenimui atiduodi, tiek iš jo ir gauni.“

Šį titulą liudijantis Garbės ženklas O. Šulcienei įteiktas Medicinos darbuotojų dienos išvakarėse.
Kėdainiečių sveikatingumu O. Šulcienė rūpinasi jau 36 metus. Tačiau ji puikiai tebeprisimena, kaip po studijų Vilniuje į mūsų miestą atvyko pirmąsyk.
„Trečiajame universiteto kurse, kai aptarinėjome kūdikio mirties priežastį, suvokiau, kad gydytojai nėra visagaliai: juk to vaikučio neišgelbėjo net patyrę profesoriai.
Pajutau, kad nenoriu būti gydytoja praktikė ir nutariau sukti kitu keliu – gilintis į ligų prevenciją.
Baigusi mokslus, norėjau dirbti Šiaulių medicinos mokykloje dėstytoja, tačiau aplinkybės susiklostė taip, kad tas darbas teko mano kolegei, o aš priėmiau paskyrimą į Kėdainius.
Atvažiavau autobusu ir, pamačiusi mažytę, nušiurusią stotį, nesuvaldžiau ašarų. Nuotaika šiek tiek praskaidrėjo, prie buvusios centrinės universalinės parduotuvės pamačius puikų rožyną. Pagalvojau, kad čia gyvena geri žmonės, jei taip miestą puošia“, – pasakojo nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo titulu pagerbta moteris.
1978 metais O. Šulcienė ėmė dirbti Kėdainių ligoninės Sanitarijos epidemiologijos stotyje ir šios darbovietės nepakeitė iki šiol.
„Kelis kartus keitėsi įstaigos pavadinimai, tačiau aš likdavau jai ištikima. Esu dėkinga likimui už pažintį su Kėdainiais ir šio krašto žmonėmis. Mane visą laiką supo puikūs kolegos – gydytojai Lionginas Šinkūnas, Romanas Kalinauskas, Bronius Užkurys, Klemensas Rimas. Nė vienas jų nešykštėjo patarimų, kaip teisingai ir naudingai dirbti.
Kurį laiką gyvenau ligoninės pašonėje – tame pastate, kuriame dabar įsikūręs mūsų biuras, tad kelionė į darbą neužtrukdavo nė minutės“, – jaunystės prisiminimais dalijosi O. Šulcienė.
Patyrusiai specialistei apmaudu, kad pastaraisiais metais ėmė buksuoti kėdainiečių sergamumą prevenciškai mažinanti veikla: „Itin skaudu matyti rūkančius, nuo alkoholio ar narkotikų apsvaigusius vaikus. Neramu ir dėl vis didėjančio visuomenės dirglumo, dažnėjančių stresų. Manau, kad tai – neužtikrintumo dėl ateities pasekmė.
Išsigimsta vertybės, jauni žmonės nežino, ko siekti, į ką lygiuotis. Seniau po kritikos būdavo taisomos klaidos, o dabar supykstama, visaip kratomasi atsakomybės“, – sakė O. Šulcienė.
Garbingu titulu pagerbta moteris didžiuojasi ne tik savo darbu, bet ir dviem užaugintais sūnumis teisininkais. Ją iki šiol traukia gyvenimo permainos: „Negaliu tyliai plaukti pasroviui ir tikėtis, jog kažkas kažką už mane padarys. Viskas – mūsų pačių rankose. Kiek gyvenimui atiduodi, tiek iš jo ir gauni.“

3 Responses

 1. Politikė

  Sveikinu Onutę! Ir gėda rajono vadams – per penktadienį vykusį Tarybos posėdį neužsiminė nė žodeliu. Ką padarysi, ne ta partija..

  Atsakyti
   • Kėdainietis

    Kaip galima nežinoti? Laikraštis juk jau buvo ir prekyboje, ir pas prenumeratorius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.