Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centro direktorės Audronės Rimkevičienės teigimu, Kėdainių rajone oficialiai registruoti 1439 asmenys, turintys priklausomybių. Didžioji dauguma tarp jų – turintys problemų su alkoholio vartojimu. Tik 40 kraštiečių priklausomi nuo psichoaktyvių medžiagų.

Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos posėdyje įvardytos aktualiausios problemos.

Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos posėdyje įvardytos aktualiausios problemos.

Šią savaitę vykusiame Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos posėdyje buvo pastebėta, kad nuolat kalbama apie prasigėrusį kaimą, tačiau pagal turimą statistiką – tarp registruotų priklausomų kraštiečių 600 asmenų gyvena kaimuose, o didesnė pusė – mieste.

Priklausomybes nuo įvairių medžiagų lydi gausa problemų – ligos, nusikaltimai.

Kėdainių rajono savivaldybės gydytojos Ramunės Kabošienės teigimu, vykdant priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo prevenciją rajone nuveikta nemažai darbų: „Tikrai pasiteisinę sprendimai drausti rūkyti vaikų žaidimų ir sporto aikštelėse, autobusų sustojimuose ir laiptinėse. Taip pat rajono Taryba nutarė riboti alkoholio prekybą miesto švenčių metu. Atsakingi specialistai nuolat rengia dešimtis įvairių renginių, kuriuose jaunimas informuojamas apie rūkymo, alkoholio ir narkotinių medžiagų žalą. Sveikatos priežiūros įstaigose vykdomas nemokamas narkotinių medžiagų nustatymas, taip pat įgyvendinama švirkštų keitimo ir ŽIV prevencijos programa.“

Oficiali statistika byloja, kad rajone yra 1439 priklausomi asmenys.

Oficiali statistika byloja, kad rajone yra 1439 priklausomi asmenys.

Pasak Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariato Prevencinio poskyrio viršininkės Danutės Mykolaitienės, labiausiai nerimą kelia narkotikų plitimas tarp jaunų žmonių. „Labai daug jaunimo nemano, kad žolės parūkymas yra problema. Jiems tai atrodo norma. Turime apie 60 asmenų, baustų administracinėmis bausmėmis už narkotinių medžiagų laikymą, ar vartojimą. 85 jaunuoliai, vyresni kaip 16 metų, bausti už rūkymą. Tačiau ne baudos yra svarbiausia. Turime dirbti taip, kad jaunas žmogus suprastų, jog priklausomybę sukeliančios medžiagos tikrai yra blogis“, – sakė D. Mykolaitienė.

Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininkės Onos Šulcienės teigimu, nors šiuo metu įgyvendinamas priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo 2011 – 2016 metų programų planas, jį reikia pakoreguoti atsižvelgus į nūdienos aktualijas. „Tikrai turime eiti koja kojon su gyvenimu. Niekam ne paslaptis, kad kelias į pagundas veda dėl tuščio laiko. Turime labai gerai pagalvoti, kuo užimti vaikus, kad jie negalvotų apie šunybes, neretai nuvedančias iki priklausomybių“, – sakė O. Šulcienė.

O. Šulcienės ir S. Grinkevičiaus teigimu, geriausia prevencija - užimtumas.

O. Šulcienės ir S. Grinkevičiaus teigimu, geriausia prevencija – užimtumas.

Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūratė Blinstrubaitė dar kartą priminė, kad kėdainiečiai puikiai žino skaudžiausius miesto taškus – Žemaitės gatvės 10, P. Lukšio 2 ir Šėtos gatvės 91 namus, kuriuose galima bet kada įsigyti alkoholio ar narkotinių medžiagų. Vedėjos manymu, galbūt būtų tikslinga prie tų namų įrengti vaizdo stebėjimo kameras, kad būtų galima užkirsti kelią nelegaliai prekybai.

Rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus teigimu, kalbant apie priklausomybę sukeliančių medžiagų prevenciją, neabejotina, kad didžiausias dėmesys turi tekti užimtumui. „Turime norą seniūnijose įsteigti dalinius darbuotojų etatus, kad jie koordinuoti sportinę veiklą. Manau, kad šviečiamoji veikla mūsų rajone vykdoma gerai, tačiau reikėtų surinkti detalesnę statistiką – kad žinotume tikslius skaičius, kur ir kokios problemos yra ir kaip situacija keičiasi. Kartą per metus parengti ataskaitas yra per mažai. Neturint tvirto atspirties taško, sunku kažką keisti“, – sakė rajono vadovas.

Kėdainių rajono savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos nariai sutarė per artimiausią savaitę pateikti savo siūlymus ir papildyti priklausomybę sukeliančių medžiagų vartojimo mažinimo 2011 – 2016 metų programų planą.

Panašios naujienos