Tradiciškai pirmąjį spalio šeštadienį oficialiai uždarytas baikerių sezonas. Gatves užtvindė būriai motociklininkų, o didesniuose miestuose buvo organizuojami įvairūs renginiai. 

Sezono uždarymu baikerių veikla šįmet nesibaigs. „Įvairių renginių turime visus metus“, – sakė kėdainiečių baikerių vadovas.

Sezono uždarymu baikerių veikla šįmet nesibaigs. „Įvairių renginių turime visus metus“, – sakė kėdainiečių baikerių vadovas.

Apie ką tik pasibaigusį sezoną bei tai, ką reiškia būti baikeriu, išsamiau pasakojo Kėdainių baikerių klubo „Born Again MCC“ (liet. „Gimę naujai“) prezidentas Edmondas Bagdonas.
„Sezonas buvo neblogas, bet galėjo būti ir geriau“, – teigė baikeris. Neretai koją sumanymams kišo nekokie orai. Vis dėlto „Born Again MCC“ baikeriai stengėsi dalyvauti daugelyje renginių, skelbiamų biker.lt renginių kalendoriuje. Štai šiais metais kartu su moterų baikerių klubu „Vėjų laumės“ suorganizuota stovykla socialinės rizikos šeimų vaikams. Stovykloje buvo siekiama parodyti, kad egzistuoja ir šviesioji gyvenimo pusė.

Stereotipinis požiūris į baikerius nėra teisingas
Visuomenėje tvyro nuomonė, kad baikeriai yra lengvabūdžiai greičio fanatikai, neretai į darbą paleidžiantys kumščius. E. Bagdonas dėl tokio požiūrio kaltina Holivudo filmus: „Holivudo filmų sukurtas vienišo baikerio įvaizdis mūsų kultūrinėje ir socialinėje terpėje retai kada turi sąsajų su realybe.“ Pasak jo, neigiamą visuomenės nuomonę baikerių atžvilgiu formuoja ir gatvėse matomi grėsmingos išvaizdos didžiuliu greičiu skriejantys motociklininkai.
Paprastai baikeriai atrodo savimi labai pasitikintys ir, neretai, keliantys pagarbią baimę. Tačiau jie ne tik domisi motociklais, bet taip pat organizuoja įvairius renginius, socialines akcijas.
„Tolerancijos stoka – tikras lietuviškas bruožas“, – įsitikinęs E. Bagdonas. Jo nuomone, buvimas kitokiu nepadaro žmogaus blogesniu.
Blogiukais baikerius įsivaizduojantiems žmonėms E. Bagdonas turi dar vieną kontrargumentą: „Kaip bebūtų keista, incidentų baikerių organizuojamuose renginiuose įvyksta kur kas mažiau nei per viešas visuomenines šventes ar kitus masinius susibūrimus.“

Būti baikeriu – tai daugiau nei tik būti motociklo savininku
Jau 11 metų baikeriu esantis ir tarp kitų baikerių klubų gerai žinomas E. Bagdonas drąsiai tvirtina, jog tikras baikeris privalo būti garbingas, teisingas, atsakingas ir žinoti, ko iš jo tikisi kiti baikeriai.
Būti baikeriu yra kur kas daugiau nei tik būti motociklo savininku. Tai kitoks požiūris, pojūtis bei patirtos emocijos. Tikras baikeris, pasak E. Bagdono, pasižymi išskirtiniu mąstymu, nebijo susidurti su pavojais: „Nėra ribų laisvės pojūčiui, o lojalumo samprata egzistuoja be perkeltinių prasmių.“ Pasak E. Bagdono, baikeriai yra savita kultūra, su labai stipriu bendruomenės jausmu, o meilė motociklams yra visa jungianti gija. Baikeriai visuomet padeda į bėdą patekusiems kolegoms ir žino, kad prireikus ir patys sulauks pagalbos. „Lietuvos baikerių klubuose savitarpio pagalbos ir vienybės jausmas egzistuoja kaip vienas iš esminių faktorių“, – teigė klubo „Born Again MCC“ vadovas.

Būti baikerių klubo nariu yra didelė atsakomybė
Baikerių klubai yra labai bendruomeniški, o kiekvienam klubo nariui yra tarsi antra šeima. „Baikerių klubai yra savitos uždaros brolijos, kuriose pabrėžiama itin stipri klubo narių moralinė, emocinė ir materialinė tarpusavio priklausomybė“, – sakė E. Bagdonas. Baikerių klubai remiasi šūkiu – „vienas už visus, visi už vieną“, tad vieno nario problemos tampa viso klubo problemomis. Pavyzdžiui, vienam iš narių patyrus nelaimę jį palaiko visi nariai, remia jo šeimą ir kt. Tokie artimi klubo narių ryšiai kartu neša jiems ir didelę atsakomybę. Už neigiamus vieno nario veiksmus atsako visas klubas, todėl nariai remiasi nerašytomis, tačiau griežtomis baikerių elgesio taisyklėmis. Vilkintysis klubo liemenę atstovauja ne tik sau, todėl stengiasi nenusižengti.

Baikerių veikla yra griežtai kontroliuojama
Lietuvoje šiuo metu veikia 50 oficialių, skirtingus statusus turinčių motociklininkų susivienijimų, kurių veiklą kontroliuoja Kongresas ir Taryba. Būti motoklubų nariu kartu reiškia ir atsakomybę už savo elgesį kelyje, viešuose renginiuose ir kitose vietose. Motociklininkai išsiskiria klubų antsiuvais, kurie ne tik puošia, bet ir parodo baikerių klubo statusą. Teisė puoštis antsiuvais suteikiama tik pripažintiems baikerių klubams. Baikeriai, nesilaikantys Kongreso reikalavimų, į renginius neįleidžiami. Tačiau tokie draudimai negalioja laisviems bei klubams nepriklausantiems baikeriams.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Lorene

    Pinna …Soupe de lait  @ Neo ..cvoairClyan.e et illusion @ J… ..La mémoire est sélective ♥ ♥ @ ulysse …Doigts buveurs d’images @ Gérard …Non point non point pas de chocolat mais du verre dans mon salon photo macro d’une Å“uvre d’art de Christopher Williams Sa galerie

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.