Kalėdos ir Naujieji metai yra vienos iš gražiausių metų švenčių. Šiais metais jos yra ypatingos – tai Lietuvos šimtmečio šventės.

Lietuvos šimtmečio metus norėjosi užbaigti kažkaip kitaip. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ bendruomenė svarstė, kaip pažymėti šią ypatingą datą. Kadangi vienas iš 2018 metų mokyklos-darželio tikslų – mokantis ir veikiant komandomis skatinti bendruomeniškumą ir pilietiškumą, tad nutarėme palydėti Lietuvos šimtmečio metus gražia akcija. Buvo sumanyta pagaminti šimtą įvairių dydžių namelių: modernių, etnografinių, pasakiškų, šeimos ar dar kitokių. Paskelbus akciją „Šimtmečio Kalėdų namelis“ visa bendruomenė pasinėrė į kūrybinį procesą.

Šiame procese dalyvavo mokiniai, jų tėveliai, mokinių giminaičiai ar kaimynai, pedagogai. Namelių pagaminta žymiai daugiau, net 165, kurie tapo puošybos elementais, žaidimų objektais, spektaklių dekoracijomis, ugdymo priemonėmis. Sukurta šventinė emocija salėje, grupėse ir klasėse, koridoriuose, laiptinėse ir net Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriuje.

Džiugu, kad „Obelėlės“ bendruomenė padovanojo savo kūrybos dovaną Lietuvai – šimtmečio Kalėdų namelį. Ši iniciatyva sukūrė bendrystę, pagražino aplinką, paskatino būti aktyviais ir pilietiškais minint šalies jubiliejų. Tikime, kad vaikai prisimins, kaip įspūdingai užbaigėme Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio paminėjimą.

Kėdainių r. Vilainių mokyklos-darželio „Obelėlė“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Navajauskienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.