Nyderlanduose politologiją studijuojantis 21 metų Stijn Bleichrodt stebėjo, kaip vyko rinkimai Lietuvoje, tarp jų – ir mūsų rajono Dotnuvėlės apylinkėje nr. 54.

Stijn Bleichrodt – vienas iš dvidešimties rinkimų stebėtojų, kurie į Lietuvą buvo atvykę per Nyderlandų ambasadą.

Stijn Bleichrodt – vienas iš dvidešimties rinkimų stebėtojų, kurie į Lietuvą buvo atvykę per Nyderlandų ambasadą.

Sekmadienį svečias ne tik budėjo Dotnuvėlės rinkimų apylinkės patalpose, bet ir aplankė apie dešimt šeimų, gyvenančių aplinkiniuose Bokštų, Padotnuvio, Siponių kaimuose.
S. Bleichrodt teigimu, žmonės jį priėmė geranoriškai, mandagiai, vaišino gardžiais naminiais skanėstais. Jaunuoliui itin įsiminė vienuose namuose ragauti dar šilti grietinaičiai.
Penktadienį S. Bleichrodt stebėjo, kaip buvo balsuojama per išankstinius rinkimus Šalčininkų rajono gyventojų namuose.
Kėdainių rajone rimtesnių rinkimų pažeidimų svečias nepastebėjo, tačiau Šalčininkuose, jo teigimu, nebuvo tinkamai saugomas balsavimo slaptumas. S. Bleichrodt matė, jog kai kurie šalčininkiečiai buvo pasiruošę lapelius su iš anksto reitinguotais kandidatų sąrašais, o tai – neleistina.
Bene labiausiai studentą iš Nyderlandų stebino tai, kad Lietuvoje gana daug vyrų prašė savo moteris patarti, už ką balsuoti.
,,Nyderlandams tai nebūdinga. Matyt, Lietuvą valdo moterys“, – šyptelėjo S. Bleichrodt.
Svečias pasakojo, kad Nyderlanduose rinkėjų aktyvumas panašus kaip Lietuvoje: per parlamento rinkimus balsuoja apie 60 proc., o per vietinės valdžios – apie 50 proc. tokią teisę turinčių gyventojų.
Vyresnio amžiaus žmonės Nyderlanduose patys į rinkimus dažnai neina – mat gali įgalioti tai atlikti savo artimuosius.
,,Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.