Mūsų laiką, resursus, tiek žmogiškuosius, tiek materialinius, labiausiai atima buitiniai artimos aplinkos nusikaltimai tarp sugėrovų“, – sakė laikinai komisaro pareigas einantis Sigitas Vildžiūnas, trečiadienį kolegoms pristatęs pirmojo šių metų pusmečio veiklos rezultatus.

S. Vildžiūnas, pristatęs pusmečio veiklos ataskaitą, akcentavo, kad ne visi išsikelti pusmečio veiklos tikslai buvo pasiekti.

S. Vildžiūnas, pristatęs pusmečio veiklos ataskaitą, akcentavo, kad ne visi išsikelti pusmečio veiklos tikslai buvo pasiekti.

Apžvelgdamas nuveiktus pusės metų darbus, pareigūnas atkreipė dėmesį ir į kitus nerimą keliančius statistinius duomenis.

„Palyginus su praėjusių metų sausio–birželio mėnesiais, šiais metais net trečdaliu išaugo bendras nusikalstamų veikų skaičius: labai sunkių, apysunkių, nesunkių, neatsargių nusikaltimų bei baudžiamųjų nusikaltimų skaičius“, – atkreipė dėmesį pareigūnas. Statistika iškalbinga – praėjusiais metais tuo pačiu laikotarpiu tokių veikų iš viso buvo registruota 661 kartą, kai tuo tarpu šiais metais – 894.

Daugiausiai nusikalsta neblaivūs

Nors tiek tyčinių, tiek netyčinių nusikaltimų skaičius Kėdainių rajone išaugo, tačiau taip pat išaugo ir ištirtų nusikalstamų veikų išaiškinamumo procentas: praėjusiais metais jis buvo 45 proc., šį pusmetį jis siekia jau 65 proc.

S. Vildžiūnas pasidžiaugė, kad mąžta nepilnamečių, neblaivių asmenų įvykdomų nusikalstamų veikų skaičius. Tiesa, girti asmenys ir šiais metais nusikalsta dažniausiai – per pusmetį registruoti 137 įvykiai. Pareigūnas atkreipė dėmesį, kad pastaruoju metu tendencingai auga ir asmenų, apsvaigusių nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų, nusikaltimų skaičius.

Vertinant nusikalstamų veikų struktūrą, per šių metų pusmetį ypač ženkliai išaugo vengimo išlaikyti savo atžalą atvejų (2013 pirmąjį pusmetį 9 atvejai – šį pusmetį jau 24), taip pat bene tris kartus išaugo sukčiavimo atvejų (šiais metais – 104), po tiek pat kartų išaugo ir nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis, psichotropinėmis medžiagomis (praėjusiais metais 4 atvejai, šiais – 11).

Tačiau yra ir kuo pasidžiaugti, ypač sumažėjusiu vagysčių skaičiumi (praėjusių metų sausio–birželio mėnesiais jų registruota 331, šiais metais – 270). Žymiai sumažėjo vagysčių, įsibraunant į patalpas, taip pat yra mažiau apvogtų automobilių.

Baudų – už 390 tūkst. litų

Šių metų pusmetį ketvirtadaliu mažiau registruota eismo nelaimių. Tiesa, šiais metais rajono keliuose jau žuvo 5 asmenys, 16 buvo sužeista. Dar 87 asmenys sulaikyti prie vairo girti. Be to, daugiau nei trečdaliu išaugo pagautų ir nubaustų vairuotojų, viršijusių važiavimo greitį. Iš viso pareigūnai nubaudė nedrausmingus vairuotojus už beveik 290 tūkst. litų (beveik 77 tūkst. litų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį).

Iš viso policijos pareigūnai per šių metų šešis mėnesius nubaudė 3,5 tūkst. žmonių (ketvirtadaliu daugiau nei pernai), baudų išrašyta už 390 tūkst. litų.

Viešajai tvarkai palaikyti padeda ir mieste įrengtos vaizdo stebėjimo kameros – jų pagalba registruota 200 pažeidimų.

Vargas dėl sugėrovų konfliktų

S. Vildžiūnas, kalbėdamas apie pastarojo pusmečio registruotas nusikalstamas veikas, pabrėžė, kad daugiausiai vargo pareigūnams kyla dėl smurto artimoje aplinkoje. „Gaila pareigūnų laiko, kuomet mes turime reaguoti į buitinius konfliktus ir aiškintis, buvo ar nebuvo smurtas. Mat pasirodo, kad daugeliu atveju būna tik buitiniai ginčai tarp išgėrusių sugyventinių. Dažniausiai šiose situacijose kaltas būna besaikis alkoholio vartojimas – 90 proc. atvejų, nuvykus į tokius iškvietimus, abi pusės būna neblaivios“, – apie policininkų kasdieninį darbą pasakojo S. Vildžiūnas.

Šiuo metu Kėdainių rajono policijos komisariate trūksta 19 policininkų – daugiausiai jų reikia pirminėje grandyje. Tiesa, šiais metais į darbą komisariate buvo priimti trys nauji pareigūnai.

Gyventojų palaikymas – svarbu

Pasak pašnekovo, policija deda visas pastangas, kad kėdainiečiai būtų saugūs. „Norėčiau pasidžiaugti, kad Pelėdnagių seniūnijoje jau rugpjūčio mėnesį bus įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Krakių miestelyje tokios sistemos jau veikia – jų pagalba jau pavyko išsiaiškinti ne vieną nusikaltimą. Na, o didžiausias mūsų darbo įvertinimas, tai augantis visuomenės palaikymas. Jis yra pagrindinis mūsų veiklos vertinimo rodiklis“, – sakė laikinai komisaro pa-reigas einantis S. Vildžiūnas.

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.