Dalia Stalauskienė.

Užaugusi Žemaitijoje, gyvenanti Aukštaitijoje kūrėja Dalia Stalauskienė su savimi fotoaparatą pasiima kasdien, kaip namų raktus. Ramaus būdo mažakalbė žemaitė dėl gero kadro nešoka nei į ugnį, nei į vandenį, nes viską, kas gražu, pamato šalia savęs, tvirtai stovėdama ant žemės.

Dalios Stalauskienės paroda „Dvi mano Lietuvos“ į Kėdainius – miestą ant Aukštaitijos ir Žemaitijos ribos –atkeliauja iš Molėtų. Ji buvo ruošta Etnografinių regionų metams pažymėti. Parodoje nuotraukos iš Aukštaitijos ir Žemaitijos – dviejų etnografinių rajonų, kuriuos kūrėja suvokia kaip dvi savo identiteto dalis, dvi savo tėvynes. Abu šiuos etnografinius regionus bei jų gyventojų charakterius pažįstanti kūrėja nesunkiai atrinko 30 fotografijų parodai „Dvi mano Lietuvos“. Visos jos iš ne vienus metus kaupto ir savo apimtimi didžiausio jos fotografijų archyvo „Lietuva“.

Mėgstanti fotografuoti dailininkė kasdien užsiima tapyba, o pamatytą vaizdą jai norisi išimti iš aplinkos ir įrėminti kadre kaip sukurtą paveikslą. „Fotografija man yra tik pamatymai. Tam reikia fotoaparato, laiko, vietos (objekto) ir tinkamo apšvietimo. Kai nufotografuoju tai, ką noriu ir pamatau, jaučiuosi kaip padėjusi tašką užbaigtoje istorijoje“, – sako Dalia.

Dalios Stalauskienės fotografijų parodos „Dvi mano Lietuvos“ atidarymas vyks kovo 3 dieną 16 valandą Kėdainių daugiakultūriame centre.

Jorūnė Liutkienė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.