Anksti ryte į darbus, mokymo įstaigas automobiliais ar pėsčiomis skubantys miestelėnai stebisi – kodėl pačiu judriausiu metu, prieš pat aštuntą valandą, šviestuvai jau būna užgesinti. Juk tuo metu, apie pusę aštuonių, žmonės masiškiausiai juda: kas į darbą, kas į mokyklą vaikus veža, kas savais reikalais skuba. 

Kėdainių miesto gatvėse ankstyvi rytai šviesesni – gatvių apšvietimas išjungiamas 15 minučių vėliau.

Kėdainių miesto gatvėse ankstyvi rytai šviesesni – gatvių apšvietimas išjungiamas 15 minučių vėliau.

Tamsumą rytais dar labiau sustiprino ir pastarosiomis dienomis vyravęs apsiniaukęs, niūrus oras, dažnai lydimas rūkų. Tai dar labiau blogino matomumą rytais.
„Kurį laiką rytai buvo šviesesni, giedresni, tad ir situacija buvusi visai kitokia nei dabar, kai rytai apsiniaukę ir ūkanoti. Tačiau šviesų įjungimo laikrodžių mechanizmų įjungimo atskaita likusi tokia pat – trisdešimt minučių iki saulės patekėjimo, – paaiškino Kėdainių miesto seniūnijos seniūnas Alvydas Kleiva. – Todėl dabar, susidarius tokiai situacijai, buvo pranešta elektrą miestui tiekiančiam atstovui ir jis įpareigotas apie 15 – 20 minučių pavėlinti šviestuvų išjungimo laiką“. Todėl dabar brėkštantys rytai Kėdainiuose jau šviesesni.

Tenka taupyti
Kėdainiečiai dažnai skundžiasi, kad tamsiu paros metu mieste daug kur nedega šviestuvai, dėl to ne tik baugu vaikščioti, bet ir kyla grėsmė gyvybei. Štai sausio mėnesį J. Basanavičiaus gatvės perėjoje jau buvo partrenktas žmogus. Liudininkų teigimu, vairuotojui galėjo būti sudėtinga pamatyti pėsčiąjį prastai apšviestoje perėjoje.
Seniūnas pažymėjo, kad miestas apšviečiamas pagal tai, kiek leidžia finansinės galimybės, kurios yra gana ribotos. „Gyvename iš to, ką skyrė miesto savivaldybė. Per vieną žiemos laikotarpio mėnesį gatvių apšvietimui yra skiriama apie 40 tūkst. litų. Turėdami tokią pinigų sumą mes ir turime suktis“, – paaiškino A. Kleiva. Šaltuoju metų laiku vien per parą miesto apšvietimui išleidžiama per tūkstantį litų. Šiltuoju metų laiku apšvietimui išleidžiama ženkliai mažiau.
Miesto gatvių apšvietimui per praėjusius metus išleista 200 tūkst. litų, tačiau šią sumą tenka taupyti, mat reikia turėti rezervinių lėšų įvairiems atvejams: pavyzdžiui, kalėdiniu laikotarpiu eglutės apšvietimui, papildomam gatvių apšvietimui miesto švenčių metu.

Dega pusė lempučių
J. Basanavičiaus gatvės atkarpoje ties galine autobusų stotele jau kurį laiką šviestuvai nedega. Pasak seniūno, rudenį toje vietoje įvyko trumpas sujungimas, todėl buvo sugadinti požeminiai kabeliai. Šiuo metu čia jau vyksta apšvietimo stulpų remonto darbai, tad jau artimiausią savaitę viskas bus sutvarkyta.
Mieste iš viso stovi 1600 šviestuvų, tačiau tik lygiai pusė jų yra naudojami. „Šiuo metu pagrindinėse miesto gatvėse taupumo sumetimais dega kas antras šviestuvas – ten jie dega visą parą. Miegamuosiuose miesto rajonuose, atokiau senamiestyje šviestuvai dega iki pusės vienuolikos vakaro“, – pažymėjo seniūnas.
Pasak A. Kleivos, visi šviestuvai yra pakeisti į naujus, juose įsuktos taupiosios lemputės dega neoninėmis šviesomis. Pagrindinėse gatvėse sumontuotos 100 vatų lemputės, o sankryžose – 150 vatų.

Lauko šviestuvai

 

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Monika

    Ačiū savivaldybei ir ją valdančiai Darbo partijai – vasario rytai tapo šviesesni už tuos, kurie aušdavo sausį. O kovo mėnesį rytai, ko gero,i bus dar šviesesni! Ačiū dar kartą ((((((((((((((:

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.