Kaip manote, ką galima aptikti prekybos centruose pirkėjų patogumui įrengtose trumpalaikėse daiktų saugyklose? Krepšių su daiktais, rankinių, vieną kitą portfelį…

Daiktu saugyklaJauniems kėdainiškiams Evaldui V. ir Vaidotui G. (vardus redakcija pakeitė) šiuo požiūriu itin pasisekė – Gegučių gatvėje esančio prekybos centro IKI daiktų saugykloje jie aptiko rankinę, kurioje buvo… viršutinio žandikaulio metalo keramikos dantys, kurių vertė – beveik 1738 eurai (6000 litų).
Toje pat rankinėje buvo ir asmens pasas, grynųjų pinigų, sportinės kelnės, pakeliai kavos bei saulėgrąžų. Bendra saugykloje aptikto ir pavogto turto vertė siekė per 1,744 eurų (apie 6022 litus).

Sumanė ,,papokštauti“
Pasak Evaldo, neeilinė vagystė išsirutuliojo praėjusiųjų metų gruodžio 16-osios vakare, kai jis su Vaidotu užėjo į prekybos centrą ir sumanė jame papokštauti.
Pokšto esmė buvusi tokia: Evaldas paėmė Vaidoto mobiliojo telefono dėklą ir užrakino jį vienoje trumpalaikės daiktų saugyklos kameroje.
Tada saugyklos, kurioje liko telefono dėklas, raktą Evaldas užrakino kitoje kameroje.
O Vaidotas turėjo tol atrakinėti saugyklos kameras, kol ras savo telefono dėklą.

Tinka kelioms kameroms
Vaikinai buvo girdėję, kad vienos saugyklos kameros raktas kartais tinka kelioms durelėms, tad bandė visas jas atrakinti iš eilės.
,,Pokštavimas“ tęsėsi tol, kol 9-osios kameros raktu buvo atrakinta 6-oji, o joje aptikta jau minėta rankinė su aprašytuoju turtu.
Evaldas tą rankinę pasiėmė ir abu su Vaidotu išėjo iš prekybos centro. Joje aptiktus grynuosius pinigus bičiuliai pasidalino, kai kuriuos daiktus pasiėmė, o likusiuosius (tarp pastarųjų – ir dantų protezą) išmetė.

Nufilmavo apsaugos kamera
Teisme abu vaikinai prisipažino kaltais, pavogtojo turto vertės neginčijo, jo savininkės atsiprašė ir geranoriškai susitarė, kaip atlygins žalą.
Jaunuolių kaltę įrodė ir tai, kad jų ,,pokštavimus“ prie daiktų saugyklos įrašė automatinė vaizdo stebėjimo kamera. Teismui buvo pateikta tai liudijanti kompaktinė plokštelė.
Teismas Evaldo ir Vaidoto veiksmus įvertino kaip bendrininkų tyčinį svetimo turto grobimą, įsibrovus į daiktų saugyklą.
Lietuvos baudžiamojo kodekso 178-ojo straipsnio 2-ąja dalimi už tokį nusikaltimą numatytas net laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Atsiskaityti – iki lapkričio pirmosios
Tačiau už grotų nei Vaidotui, nei Evaldui keliauti neteko – mat nukentėjusioji moteris jiems atleido, o teismas į tai atsižvelgė.
Bičiulių nusikaltimą lengvinančiomis aplinkybėmis teismas laikė tai, kad abu jie – dar nepilnamečiai, mokosi, anksčiau reikalų su teisėsauga neturėjo, prisipažino kaltais ir dėl savo poelgio nuoširdžiai gailėjosi.
Kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinta tai, kad jie nusikalto, veikdami kaip bendrininkų grupė.
Atskirai atkreiptas dėmesys į tai, kad abiejų jaunuolių tėvai jų gyvenimu domėjosi gana atsainiai, nesirūpino laisvalaikiu, o tai nemenka dalimi ir lėmė nebrandų vaikinų poelgį.
Įvertinęs visas aplinkybes, teismas baudžiamąją bylą nutraukė, tačiau įpareigojo ne tik tęsti mokslus, bet ir nustatytą laiką (Evaldą – dvylika, o Vaidotą – aštuonis mėnesius) nuo 22 valandos vakaro iki šeštos ryto būti tik namuose.
Be to, bičiuliai ne vėliau kaip iki šių metų lapkričio 1-osios įpareigoti solidariai atlyginti nukentėjusiosios patirtą 1744 eurų žalą.
Teismas taip pat išaiškino, kad, iki šių metų lapkričio 1-osios žalos geranoriškai neatlyginus, susitarimo įgyvendinimo kontrolės imtųsi antstoliai, o tai grėstų papildomomis išlaidomis.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.