Penktadienio popietę, apie 17 val. P. Lukšio gatvės 2-ame daugiabutyje, 4 aukšte esančiame bute kilo gaisras, ant kojų sukėlęs visas miesto specialiąsias tarnybas. Į itin gausiai gyvenamą namą skubėjo ugniagesiai (buvo pasitelktos pajėgos ir iš Kauno miesto), medikai ir jiems talkinantys savanoriai, policijos pareigūnai.

Juodi dūmai, virstantys iš užsiliepsnojusio buto, užtvindė laiptinę, aplinkinius butus. Vienoje iš vidurinių daugiabučio laiptinių esančiame bute įsiliepsnojęs gaisras kėlė grėsmę visiems penkiaaukščio namo gyventojams. Didžiulį išgąstį patyrę gyventojai buvo evakuoti. Sunerimę žmonės būriavosi prie namo esančioje pievoje, stebėdami malšinamą gaisrą. Kai kurie buvo spėję susikrauti būtiniausius daiktus. Čia pat, vietoje, medikai žmonėms matavo kraujospūdį, ramino patyrusiuosius stresą.

Laimei, rimtai nukentėjusiųjų nuo gaisro nebuvo. Į ligoninės priėmimo skyrių iki 19 val. buvo išgabenti du žmonės, apsinuodiję dūmais.

Pasak kaimynų, užsiliepsnojusio buto šeimininkė gyvena užsienyje, o ten gyvenančio jauno vyro namuose gaisro metu nebuvo. Ugnis suniokojo bute esančius baldus ir kitus daiktus, bet pasiaukojančio ugniagesių darbo ir pastangų dėka nepersimetė į kitus butus. Po dviejų valandų sunkaus ugniagesių darbo degusiame bute buvo likę tik maži smilkstantys gaisro židiniai. Tiksli gaisro priežastis bus nustatyta.

Pirminiais duomenimis, tuščiame bute gaisras ruseno gana ilgai, tačiau ugnis užsiliepsnojo, kuomet buto savininkas grįžo namo ir atidarė duris. Oro gūsis įplieskė liepsną. Bute dūmų detektoriaus nebuvo.

Nuo dūmų labiausiai nukentėjo 5-ame aukšte, tiesiai virš užsiliepsnojusio buto, gyvenančių žmonių buto langai ir balkonas. Jie aprūko nebepataisomai, suskilinėjo stiklai. „Išnešiau šiukšles, grįžau, galvojau, prisidegsiu cigariuką. Ir kažkas prasidėjo, pajutau kažkokį kvapą, ne dūmų, bet kažką panašaus į plastmasės. Nesupratau, kas čia vyksta. O paskui prasidėjo staiga – pasigirdo spragsėjimas, pasipylė dūmai“, – pasakojo virš liepsnojusio buto gyvenanti moteris, kurią, kaip ir kitus viršutinių aukštų gyventojus, ugniagesiai nukėlė žemėn keltuvu.

Ekspertai nėra tikri, ar perdanga tarp ketvirto ir penkto aukštų yra stipri. Gali būti, kad ją teks papildomai sutvirtinti.

„Mano butas toli nuo to, kuris degė. Pajutau dūmų kvapą ir atidariau langą, norėdamas pravėdinti. Tvokstelėjo toks karštis, kad nusvilino veidą. Bet visa laimė, kad nesprogo dujų vamzdynai“, – pasakojo pagyvenęs vyriškis.

Visi asmenys,  kurių butai nukentėjo nuo gaisro, šiuo metu laikinai priglausti ligoninėje. Jaunas vyras, kurio bute kilo gaisras, laikino prieglobsčio nepasiprašė.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis apsilankė gaisro vietoje. Dėl paramos nukentėjusiesiems bus svarstoma ateinančią savaitę.

Panašus incidentas 2016 metais kilo Žemaitės gatvėje – tąkart įvykus sprogimui, taip pat buvo evakuoti gyventojai, buvo atvykusios gausios specialiųjų tarnybų pajėgos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.