Naudokite iš transformatorių pavogtą aušinimo alyvą!

Elektrą tiekiančios akcinės bendrovės LESTO duomenimis, kėdainiečių skolos už šią energiją – 368 tūkst. litų.

Vien šįmet rajone nustatyta 11 energijos grobstytojų, kurie ją vartojo neapskaitydami.

Vien šįmet rajone nustatyta 11 energijos grobstytojų, kurie ją vartojo neapskaitydami.

„Kėdainių rajone daugiau kaip po 100 litų bendrovei LESTO skolingi 514 buitinių vartotojų. Bendra jų įsiskolinimų suma – 247 tūkst. litų.
Be to, elektros tiekėjams skolingos 62 rajono įmonės. Jų bendra įsiskolinimų suma – 121 tūkst. litų“, – tokius skaičius ,,Kėdainių mugei“ pateikė bendrovės ,„LESTO“ atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys.

Ginasi dviem būdais
Nemenko galvos skausmo energetikams kelia ir vagys, iš transformatorinių pastočių gvelbiantys aušinimo alyvą, kurią vėliau naudoja kaip degalus transporto priemonių varikliams.
Tokie vagys Kėdainių rajone šįmet nusiaubė 8 elektros perdavimo linijų pastotes. Po šių išpuolių vienas transformatorius išvis sudegė, daliai vartotojų dėl to buvo sutrikęs energijos tiekimas.
E. Naprio teigimu, nuo alyvos vagių bendrovė LESTO ginasi dviem būdais:
– pastotėse montuoja modernias signalizacines apsaugos sistemas;
– jose naudoja specialiai modifikuotą alyvą, kuri netinka transporto priemonių varikliams, juos gadina.

Vagys Kėdainių rajone šįmet nusiaubė 8 elektros perdavimo linijų pastotes.

Vagys Kėdainių rajone šįmet nusiaubė 8 elektros perdavimo linijų pastotes.

Sugriežtintos baudos
Elektros tiekėjams gyvenimas drumsčiamas ir kitokiais būdais. Vien šįmet nustatyta 11 energijos grobstytojų, kurie ją vartojo neapskaitydami.
Du elektros energijos skaitikliai buvo išvis pavogti. ,,Anksčiau už tokius nusikaltimus grėsdavo tik piniginės baudos. Neseniai įstatymai buvo sugriežtinti – dabar jau gresia net laisvės atėmimas iki šešerių metų“, – tikino E. Naprys.

Ragina nebūti abejingiems
„Aktyviai bendradarbiaujant su teisėsaugos bei savivaldos institucijomis, taikant įvairias prevencijos priemones, LESTO nuostoliai dėl vagysčių šįmet, palyginus su tuo pačiu laikotarpiu pernai, sumažėjo 10 procentų.
Tačiau tokių vagysčių mastas išlieka didelis, todėl kreipiamės į gyventojus: pastebėję elektros vagystę ar, pavyzdžiui, bandymą parduoti transformatorinę alyvą, apie tai nedelsdami praneškite arba policijai, arba bendrovei LESTO.
Policijai reikėtų skambinti arba bendruoju pagalbos numeriu 112, arba anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8-347) 53 342, o bendrovei LESTO – arba bendruoju numeriu 1802, arba anonimine linija (8 5) 255 2555“, – kviečia E. Naprys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.