Kėdainių profesinio rengimo centras atsisveikino su tryliktąja absolventų laida, kurioje 175 jaunuoliai: 107 baigė Transporto ir verslo skyrių Lančiūnavoje, o 68 – Pramonės ir paslaugų skyrių mieste.

Kėdainių profesinio rengimo centro gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė kviečia sekti Kristinos Raiderytės (kairėje)  ir Aretos Šataitės pėdomis – šios merginos įgijo maisto pramonės darbuotojų specialybę ir iškart įsidarbino.

Kėdainių profesinio rengimo centro gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė kviečia sekti Kristinos Raiderytės (kairėje) ir Aretos Šataitės pėdomis – šios merginos įgijo maisto pramonės darbuotojų specialybę ir iškart įsidarbino.

Kvalifikacijos pažymėjimai įteikti įgijusiesiems įvairias specialybes: maisto pramonės darbuotojams, suvirintojams, padavėjams-barmenams, kirpėjams, apdailininkams, siuvėjams, logistams ekspeditoriams, tarptautinių pervežimų vairuotojams.
Daugelis besimokiusiųjų Lančiūnavoje įgijo ir C bei E kategorijų vairuotojų pažymėjimus.

Mokėti už mokslą nereikia
„Pamažu, bet visgi stipriname savo pozicijas: tiek jaunimas, tiek jų tėvai ima suprasti, kad ne visada verta trinti kolegijų ar universitetų suolus, o vėliau sėdėti be darbo.
Mes ruošiame paklausių profesijų specialistus. Vieni mokosi dvejus, kiti – trejus metus. Įgijusieji suvirintojų, statybininkų, siuvėjų ar maisto pramonės profesijas paprastai įsidarbina be vargo“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro gimnazijos skyriaus vedėja Danutė Petreikienė.
Vedėjos žodžių teisingumą patvirtina tai, kad Profesiniame centre kasmet mokosi bent po kelis kolegijų ar net universitetų absolventus: ,,Iniciatyvus jaunimas nenuleidžia rankų, jei iš karto nepavyksta įsigyti perspektyvios specialybės – ateina ir mokosi amato, juolab kad už tai mokėti nereikia.“

Rudenį bus naujovių
Maisto pramonės specialybę įgijusios Kristina Raiderytė ir Areta Šataitė sakė nė kiek nesigailinčios, kad mokėsi būtent Profesinio rengimo centre.
„Mokytis buvo nelengva, bet įdomu. Įgijome ir žinių, ir praktinės patirties. Dar smagiau, kad jau pavyko rasti darbą“, – džiaugėsi K. Raiderytė.
O Profesinio rengimo centro vadovai jau rengiasi naujų moksleivių priėmimui.
„Rudenį bus naujienų – priimame mokytis devintokus, kurie iki šiol žinių mūsų įstaigoje siekti negalėdavo.
Be to, galvojame apie intensyvias vienerių metų studijas. Tradiciškai laukiame ir specialiųjų poreikių turinčių jaunuolių – juos mokysime pasirinkto amato“, – pasakojo D. Petreikienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.