Vaikus auginantys tėveliai gali teikti prašymus norint, kad jų atžalos gautų nemokamą maitinimą ir paramą mokinio reikmenims įsigyti nuo ateinančių mokslo metų pradžios. Dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti, siekiančios 57 eurus, tėvai gali kreiptis iki spalio 5 dienos. Dėl mokinių nemokamo maitinimo galima kreiptis per visus mokslo metus, jeigu pablogėja šeimos finansinė situacija.

2018 m. mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir į paramą mokinio reikmenims įsigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam iš bendrai gyvenančių asmenų per mėnesį yra mažesnės kaip 183 eurai.
Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais, t. y. dėl sunkios bendrai gyvenančių asmenų padėties (ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo, kai bendrai gyvenantys asmenys augina tris ir daugiau vaikų, ar vaikus augina neįgalūs bendrai gyvenantys asmenys, arba nors vienas iš bendrai gyvenančių asmenų yra neįgalus asmuo, taip pat jeigu mokinį augina tik vienas iš tėvų ir kitais atvejais) mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 244 Eur.

Be to, reiktų atkreipti dėmesį, kad skaičiuojant socialinei paramai mokiniams gauti vidutines bendrai gyvenančių asmenų pajamas, į šeimų, auginančių vaikus, pajamas neįskaitoma išmoka vaikui ir dalis darbinių pajamų:

– 20 procentų – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
– 25 procentai – bendrai gyvenantiems asmenims, auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių);
– 30 procentų – asmenims, vieniems auginantiems vieną ar du vaikus (įvaikius);
– 35 procentai – asmenims, vieniems auginantiems tris ar daugiau vaikų (įvaikių).

Įsigalioję minėti pakeitimai suteikia teisę dėl socialinės paramos mokiniams kreiptis didesniam pareiškėjų skaičiui.
Dėl socialinės paramos mokiniams, pareiškėjui reikia kreiptis į deklaruotos gyvenamosios vietos seniūniją, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į seniūniją, kurioje gyvena, ir ten užpildyti prašymą-paraišką socialinei paramai mokiniams gauti.

Prie prašymo-paraiškos reikia pridėti pažymas apie pajamas, susijusias su darbiniais santykiais (gautas per 3 praėjusius iki kreipimosi dėl socialinės paramos mokiniams mėnesius arba kreipimosi mėnesio, jei bent vieno iš bendrai gyvenančių asmenų arba vieno gyvenančio asmens pajamų šaltinis ar bendrai gyvenančių asmenų sudėtis, palyginti su 3 praėjusiais kalendoriniais mėnesiais, pasikeitė), įmonės, įstaigos, organizacijos, antstolio išduotas pažymas apie lėšas vaikui išlaikyti ir priklausomai nuo aplinkybių, kitas pažymas, reikalingas socialinei paramai mokiniams gauti.
Dėl papildomos informacijos prašome kreiptis į seniūnijų socialinius darbuotojus pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o jeigu gyvenamoji vieta nedeklaruota, – į seniūniją, kurioje gyvenate.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.