Sausio 2-ąją, Saviečiuose, įvyko kraupus nusikaltimas.

Sausio 2-ąją, Saviečiuose, įvyko kraupus nusikaltimas.

Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Andrius Kiuršinas priėmė nutarimą perduoti bylą teismui dėl priverčiamųjų medicinos priemonių taikymo Aurelijui Berui, kuris šių metų sausio 2 d., Kėdainių r. Saviečių k., į šulinį įmetė du savo mažamečius vaikus, kurie dėl bendro kūno atšalimo ir prigėrimo vandenyje mirė.

Pagrindu taikyti priverčiamąsias medicinos priemones tapo Valstybinės teismo psichiatrijos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Utenos ekspertinio skyriaus Teismo psichiatrijos – teismo psichologijos ekspertizės akte nurodyti duomenys, kad A. Beras  tiek nusikaltimo padarymo metu, tiek šiuo metu negalėjo ir negali suprasti savo veiksmų esmės ir jų valdyti.

Remiantis ekspertizės išvadomis, A. Berui reikalingas priverčiamųjų medicinos priemonių taikymas, rekomenduojamas stacionarus stebėjimas specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigos griežto stebėjimo sąlygomis.

Šis nutarimas kartu su visa baudžiamosios bylos medžiaga gegužės 30 d. buvo perduotas Kauno apygardos teismui.

Anksčiau prokuroras A.Kiuršinas yra sakęs, kad atlikus ikiteisminį tyrimą „surinkta pakankamai duomenų, kurie pagrindžia kaltinamojo kaltę“.

Detalesnės informacijos, susijusios su asmens psichine būkle, prokuratūra neteikia, tačiau prokuroras yra minėjęs, jog „alkoholis šiems psichikos sutrikimams turėjo įtakos“.

Lietuvos respublikos prokuratūros ir BNS inf. 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.