Nociūnų kaime jau penkiolika metų vasarai įsibėgėjus vietos gyventojai ir jų bičiuliai renkasi į smagią šventę „Kaimo sueiga“.

Nociūniškių „Kaimo sueiga“ kasmet sulaukia vis daugiau svečių.

Nociūniškių „Kaimo sueiga“ kasmet sulaukia vis daugiau svečių.

„Ši šventė, inicijuota mūsų kaimo kultūros darbuotojos Daivos Makutienės, tapo laukiamiausiu metų renginiu. Pramogų joje užtenka visiems – ir mažiems, ir dideliems. Smagu, kai žmonės gali susiburti draugėn, pasidžiaugti nuveiktais darbais, aptarti aktualijas. Esame tvirta bendruomenė, vienijanti per 60 narių. Turime įvairių veiklų, darbų, planų. Mūsų kaimo „Muilinyčia“ gerai žinoma ne tik rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Mūsų muilas jau baigia pasiekti viso pasaulio kampelius. Jis lauktuvėms vežtas į Japoniją, Jungtines Amerikos Valstijas, Angliją, Vokietiją. „Muilinyčios“ edukacinėse programose kasmet sulaukiame vis daugiau svečių. Kartu su mumis muilą virė ir lenkai, ir ispanai, ir turkai, ir latviai. Kiekvieną pavasarį sulaukiame gausių moksleivių ekskursijų. Mes populiariname Kėdainių kraštą ir džiaugiamės, kad esame žinomi. Tad tikrai turime kuo pasigirti ir pasidžiaugti“, – entuziastingai kalbėjo Nociūnų kaimo bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.

Irena (kairėje) ir Genutė šventės svečius vaišino gardžia „Šilkine“ koše.

Irena (kairėje) ir Genutė šventės svečius vaišino gardžia „Šilkine“ koše.

Susirinkę į „Kaimo sueigą“ nociūniškiai ne tik pramogauja, bet ir pagerbia šauniausius savo bendruomenės narius. Šįkart tradiciškai išdalyta gausybė padėkų. Už nuolatinę paramą bendruomenei padėkota verslininkui Eirimui Cėgiui. Už viešųjų erdvių tvarkymą pagerbti Kastytis Vilčinskas ir Dalia Remeikytė. Gerų žodžių nusipelnė ir Genutė bei Stanislovas Leonavičiai, Danutė ir Marijonas Butkai, Janina ir Kęstutis Lazarevičiai, Saverija ir Antanas Sališai bei Lijana ir Saidas Venckevičiai.
Be dainų, šokių ir žaidimų, nociūniškiai tradiciškai vaišinosi ir „Muilinyčios“ šeimininkių Irenos bei Genutės virta „Šilkine“ koše. „Mūsų šventės be šio gardėsio jau neįsivaizduojamos. O išsivirti šią košę gali kiekviena

Muzikinę dovaną nociūniškiams atvežė dainingieji lančiūnaviškiai.

Muzikinę dovaną nociūniškiams atvežė dainingieji lančiūnaviškiai.

šeimininkė – tereikia trupučio darbo ir kantrybės. Mes „Šilkinę“ košę verdame iš vandens ir pieno, kurių imame lygiomis dalimis. Tačiau pirmiausia puode aliejuje pakepiname svogūnus. Juos užpilame vandeniu ir pienu. O kai skystis užverda palengva pilame bulvių tarkius. Kurių pasiruošiame tiek pat, kiek turime skysčio. Gautą masę reikia maišant virti tol, kol tarkiai išverda ir paragavus nebegirgžda tarp dantų. Tačiau pervirti košės negalima ji suskystėja. Košę valgome ir kitiems rekomenduojame su spirgučiais“, – gardžios košės receptu pasidalijo Nociūnų šeimininkės.

Panašios naujienos