Nociūnų kaimo bendruomenė turi gražią tradiciją – kai sunkiai užaugintą derlių supila į aruodus, renkasi į linksmą šventę, kad išrinktų geriausią kaimo šeimininkę ar šeimininką.

Paaiškėjus konkurso nugalėtojams, visi prizininkai atminčiai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Paaiškėjus konkurso nugalėtojams, visi prizininkai atminčiai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Praėjusį savaitgalį nociūniškiai rinko jau septintąjį geriausią puodų karalių.
Kad nebūtų nuobodu ir nyku vien nuo kalbų, į šventę visada atvyksta linksmi muzikantai. Šįsyk nociūniškiams koncertavo Gintarės Brazinskienės vadovaujamas Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis ir režisierė Genovaitė Gustytė. Jaunieji svečiai ne tik padainavo nuotaikingų dainelių, bet ir pamokė visus susirinkusiuosius gražių žaidimų bei šokių. Vėliau koncertinę programą tęsė Gražinos Lapienienės vadovaujamas Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus mišrus vokalinis instrumentinis ansamblis „Prie Nevėžio“.
Renginiui dirigavusi Daiva Makutienė suskubo paskelbti, kas šį kartą vertins patiekalus ir nulems konkurso baigtį. Atsakingas darbas buvo patikėtas Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Valentinui Tamuliui ir ansamblio „Prie Nevėžio“ vadovei Gražinai Lapienienei bei kolektyvo dalyviui Jonui Petrulėnui. Šiai trijulei teko garbė ir atsakomybė išrinkti bei paskelbti „Nociūnų šeimininkių šeimininkę 2013“. Po ilgokai užtrukusių diskusijų ir ragavimų garbingasis titulas teko Genovaitei Žukauskienei, kuri savo patiekalą pavadino „Mohikano kepurė“. Šis patiekalas buvo pagamintas iš keptos tešlos, įdarytos gardžiai ir gausiai prieskoniais paskaninta mėsa. Nugalėtojai buvo įteiktas nuolatinės šios šventės rėmėjos – bendrovės „Daumantų LT“ – prizas ir komisijos pirmininko Valentino Tamulio speciali dovana.
Iš viso geriausios šeimininkės konkursui buvo pateikta 12 patiekalų. Estetiškiausią patiekalą „Šulinukas“ pagamino šeimininkė Genutė Leonavičienė, išradingiausią „Oro balioną“, sveikuolių „Skruzdėlyną kitaip“ ir skaniausią „Kaimiškos vaišės“ iškepė Janina Žydelienė. Kūrybiškiausiu išrinktas „Tradiciškiausias bajorų kalėdinis patiekalas“, kurį pagamino Jonas Zorys. Šių patiekalų autoriams, kaip ir nugalėtojai, atiteko šventės rėmėjų „Daumantų“ pagardų gamintojų prizai. Dosnioji komisija dar įsteigė šešias nominacijas ir savo krašto dovanas skyrė: šeimininkei Irenai Gugienei teko padėka už lietuviškiausią „Senovinį šakotį“ ir grybiškiausią „Pievagrybių užkepėlę“, Janinai Žydelienei – už vaikiškiausią „Nojaus laivo“ patiekalą, kuris, kaip komisija įvardino, priminė Puponautus, Marytei Jonavičienei – už gaiviausią „Renkuosi sveikatą“ ir, vaikystę prisiminus, „Nociūnų laiveliai“ patiekalus, Danutei Butkienei – už sočiausią „Lietuvišką suši“.
Šventė su „Vilainių“ kapela šokių ir dainų sūkuryje Nociūnuose tęsėsi iki gilių sutemų. „Ačiū visiems, kas netingi ir ateina pabūti kartu, pasidalina ir pasidžiaugia naujienomis. Didelis dėkui „Daumantų“ pagardų gamintojams ir savojo krašto ūkininkas už paramą organizuojant laukiamą ir mėgiamą kaimo bendruomenės šventę“, – pasibaigus renginiui šypsojosi Nociūnų bendruomenės pirmininkė Vaida Stanevičienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.