„Vasara gimtinėje“ – taip romantiškai vadinosi vaikų poilsio bei užimtumo ir nusikalstamumo prevencijos programa, kurią įgyvendino Šėtos gimnazijos kolektyvas.

Geros nuotaikos ir prisiminimų pasisemta visoms atostogoms.

Geros nuotaikos ir prisiminimų pasisemta visoms atostogoms.

Šėtos miestelio vaikai susipažino su Lietuvos kultūros ir istorijos paveldu, tautinėmis tradicijomis, išklausė saugaus elgesio bei pirmosios pagalbos instruktažus, susikūrė stovyklos taisykles, emblemą.
Keramikos dirbtuvėje jaunieji šėtiškiai iš molio lipdė puodynėles ir vazeles, per pertraukėles – linksmai bei įdomiai žaidė.

Ar teko jums šią vasarą iš molio lipdyti puodynėles? Gal važinėjotės arklio traukiamu vežimu?  O Šėtos vaikai patyrė ir viena, ir kita!

Ar teko jums šią vasarą iš molio lipdyti puodynėles? Gal važinėjotės arklio traukiamu vežimu? O Šėtos vaikai patyrė ir viena, ir kita!

Su Šėtos kultūros centro etnografinio ansamblio „Sidabrinė gija“ nariais vaikai šoko bei dainavo. O po
pi­e­­tų, vadovaujami mokytojų Ritos Pupkuvienės ir Živilės Būdienės, mokėsi Kėdainių krašto dainų.
Iš ekskursijos po Lietuvos liaudies ir buities muziejų Rumšiškėse  jaunieji šėtiškiai grįžo praturtėję žiniomis apie senovės lietuvių buitį, kaimus, malūnus, kalves, sodybas, gėlių darželius, koplytėles, kryžius…
Kitą dieną vaikai glazūra dengė molinius paukštelius, dalyvavo liaudies dainų, šokių ir  ratelių popietėje „Graži mūsų šeimynėlė“, žiūrėjo net du filmus: animacinį „Paparčio žiedas“ bei dokumentinį „Joninės Kernavėje“.
Su Kėdainių policijos komisariatu šėtiškius supažindino Prevencijos poskyrio specialistė Kristina Kolevatova, jie susidomėję išklausė ir Operatyvaus valdymo poskyrio viršininko Kęstučio Gomoliausko pasakojimą, matavosi neperšaunamas liemenes, net palaikė rankose pistoletą bei automatą.
RumsiskesPaskutinę stovyklos dieną vaikai sutvarkė partizanų kalnelį, aplankė Kėdainių krašto knygnešio Mato Keliausko kapą. Atsisveikindami jie svečiams ir gimnazijos bendruomenei pademonstravo tai, ką išmoko.
Trečiaklasė Laura norėjo, kad stovykla dar tęstųsi, o mažoji Dija džiaugėsi išmokusi pinti vainikus, liaudiškai dainuoti bei šokti. Nojui labiausiai patiko dailės užsiėmimai ir išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse.
Stovyklos vadovė L. Rugienienė dėkoja programos socialiniams partneriams – Kėdainių savivaldybei, Šėtos seniūnijai bei kultūros centrui, M. Daukšos viešosios bibliotekos filialui, rajono policijos komisariatui.
Visa gimnazijos bendruomenė nuoširdų ačiū taria Šėtos krašto šeimininkėms G. Ilevičienei, Z. Imbrasienei, D. Vizgirdienei, kurių dėka Zoselės seklytėlėje vaikai turiningai leido laiką.

Parengta pagal Šėtos gimnazijos mokytojų Lenos Chomenkienės ir Vilmos Grigienės laišką

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.