Šiemet pirmą kartą vyksiantys tiesioginiai merų rinkimai jau kuris laikas kelia įvairių kalbų ir diskusijų audras.

2015-02-02-09.22Panašu, kad kai kurie kandidatai imasi bet kokių priemonių, jog įveiktų politinius oponentus.
Darbo partijos kandidatė į merus Nijolė Naujokienė rinkimų agitacijai pasitelkė ir to daryti negalinčius asmenis.
Sausio 24 dienos laikraštyje „Rinkos aikštė“ parašyta, kad du seniūnai: Pernaravos Artūras Gustas ir Josvainių Algimantas Sirvidas, renkasi N. Naujokienės kandidatūrą. Abu vyrai giria vicemerės darbus seniūnijose ir teigia, kad dauguma mūsų krašto gyventojų nori ją matyti mere.
Tačiau šie seniūnai pamiršo, kad Vietos savivaldos įstatymas jiems, kaip karjeros valstybės tarnautojams, liepia vadovautis politinio neutralumo principais. Įstatymų dokumentuose aiškiai parašyta, kad valstybės tarnautojo (šiuo atveju – seniūno) politinės pažiūros, priklausymas konkrečiai politinei partijai neturi daryti įtakos tarnautojo nešališkumui atliekant tarnybines pareigas ir šių pareigų vykdymo skaidrumui, taip pat valstybės tarnautojas negali pasinaudodamas savo tarnybine padėtimi siekti naudos konkrečiai partijai bei jos nariams.
Panašu, kad seniūnai, atvirai rinkdamiesi vieną kandidatą, pamiršo, jog jiems geriau patylėti.
Pernaravos seniūno Artūro Gusto paklausus, ar jis nemano, kad pasielgė neatsakingai ir neetiškai, nesilaikydamas politinio neutralumo, nebuvo itin kalbus: „Kaip žurnalistai paklausė, taip ir pasakiau, Kalbėjau kaip žmogus, kaip tos vietos žinovas. Galbūt ir suklydau. Nežinau, ar tai prasilenkia su etika.“

„Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published.