VMI mValstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau — VMI) informuoja, kad nuo šių metų liepos 1 d. visiems ūkininkams, kuriems taikoma PVM kompensacinio tarifo schema, buvo suteikti nauji, nuasmeninti kodai. Daugiau nei 60 tūkst. ūkininkų buvo išsiųsti pranešimai apie perkodavimą. VMI rekomenduoja, kad ūkinės veiklos nebevykdantys gyventojai, VMI įregistruoti ūkininkais, kuriems taikomas kompensacinis PVM tarifas, turėtų pateikti prašymą išsiregistruoti. Prašymą pateikti galima naudojantis elektronine Mano VMI paslauga arba kreiptis tiesiogiai į savo apskrities VMI.

Keitėsi ne asmens kodas, bet ūkininkams, kaip mokesčių mokėtojams, kuriems taikomas kompensacinis PVM tarifas, priskirtas naujas unikalus kodas, nurodytas ūkininkams siųstuose pranešimuose. Kodai keisti siekiant užtikrinant asmens duomenų apsaugą“, – aiškina Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Mokestinių prievolių departamento direktorė Judita Stankienė. Ji pastebi, kad po perkodavimo į VMI kreipiasi daug ūkininkų ar jų atstovų, kurie jau seniai nebeūkininkauja, bet vis dar yra registruoti kaip ūkininkai, kuriems taikomas lengvatinis PVM tarifas. Todėl jie turėtų pasitikslinti mokesčių inspekcijoje, ar tikrai nėra įregistravę ūkinės veiklos.

Mokesčių administratorius primena, kad patogiausia ir greičiausia ūkininkams rasti visą informaciją Mano VMI asmeninėje mokesčių mokėtojų erdvėje, kur jau galima atsispausdinti įregistravimo ūkininku, kuriam taikoma PVM kompensacinio tarifo schema, pažymą. Per Mano VMI galima pateikti prašymą išsiregistruoti: Paslaugos – Užsakyti paslaugą – Mokesčių mokėtojo registrinių duomenų tvarkymas/individualios veiklos registravimas – Ūkininkų, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema, įregistravimas/išregistravimas – Prašymas įregistruoti ūkininku, kuriam taikoma kompensacinio PVM tarifo schema/išregistruoti iš ūkininkų, kuriems taikoma kompensacinio PVM tarifo schema (REG815). Taip pat galima kreiptis į savo gyvenamosios vietos apskrities VMI, pateikiant popierinį išregistravimo prašymą.

Informacija apie ūkininkams naujai suteiktus kodus, jų registravimą ar išregistravimą skelbiama VMI interneto svetainėje www.vmi.lt Pasikonsultuoti galima, paskambinus trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882, kuriuo teikiamos konsultacijos yra įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

 

Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.