Dėmesio centre šią savaitę atsidūręs Kėdainių „Nevėžis“ numalšino gaisrą kilusį komandos viduje. Klubo direktorius Karolis Kalvaitis sutiko papasakoti apie susidariusią situaciją bei patikino, jog į kitas Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes Panevėžyje vyks visos sudėties.

„Nevėžio“ klubo vadovams – prezidentui Petrui Stalioriui (kairėje) ir direktoriui Karoliui Kalvaičiui šiomis savaitėmis teko daug padirbėti, kad įtikintų žaidėjus likti komandoje.

„Nevėžio“ klubo vadovams – prezidentui Petrui Stalioriui (kairėje) ir direktoriui Karoliui Kalvaičiui šiomis savaitėmis teko daug padirbėti, kad įtikintų žaidėjus likti komandoje.

Paskutiniame mače su Kauno rajono „LSU-Atleto“ ekipa Gintaro Leonavičiaus treniruojama komanda vertėsi vos septyniais žaidėjais. Dėl vėluotų atlyginimų su „Nevėžiu“ kurį laiką nesportavo legionierius Tyronas Brazeltonas bei Arvydas Šikšnius.

„Vėluojantys atlyginimai turi pradėti tirpti artimiausiu metu, kaip stipriai viskas pasidengs žinosiu kitos savaitės pradžioje. Iš šios savaitės išspaudėme viską, ką galėjome. Mūsų finansinė situacija toli gražu nėra pati blogiausia Lietuvos krepšinio lygoje“, – teigė Kalvaitis.

Kodėl žaidėjai pasibaigus lapkričiui yra gavę tik vieną atlyginimą?
– Šiuo metu žaidėjai yra gavę daugiau negu vieną atlyginimą ir rytoj į rungtynės Panevėžyje vykstame stipriausios sudėties. Su komanda treniruojasi, bet dar kiek prisisaugo po traumų pasveikę Valdas Dabkus ir Šarūnas Kulevičius.

Atlyginimai vėluoja todėl, kad žadėti rėmėjų pinigai mūsų sąskaitos nepasiekia laiku. Mano žiniomis, tokių problemų turi dauguma LKL klubų, bet kažkodėl „Nevėžio“ klausimas šią savaitę tapo nacionalinės svarbos (šypsosi).

Kodėl derybos su rėmėjais tiek ilgai užtruko?
– Derybos baigėsi dar vasarą, viskas buvo išspręsta ir suderinta gal per savaitę laiko. Klausimą patvirtino patys aukščiausi kompanijos žmonės, kurių reputacija kalba pati už save. Gavau leidimą komplektuoti komandą. Dabar man paprašius nors dalies tų žadėtų pinigų atsakymas buvo toks: „Mes pažadėjome visą sumą, vadinasi visa suma ir bus. Truputį pakentėkite, tai tik laiko klausimas“. Netrukus susėsime prie bendro stalo ir vėl.

Ar neturėjote plano „B“?
– Planas „B“ vasarą buvo suspenduoti savo veiklą ir nestartuoti šių metų LKL pirmenybėse, kaip tą padarė Vilniaus „Sakalai“. Mes Kėdainiuose iš čia veikiančių šalies įmonių bei ūkininkų, savivaldybės esame pajėgūs surinkti iki 600 tūkst. litų. Tokia komanda nelabai žiūrėtųsi naujoje arenoje, o žaisti dėl išlikimo lygoje irgi nėra pats smagiausias dalykas.

Gavome garantijas, atsiskaitėme su praėjusių metų žaidėjais bei treneriais, per pusę sumažinom skolas kitiems kreditoriams iš senesnių metų ir nusprendėme startuoti. Tuo pasirūpino UAB „Daumantai LT“, kurie iki šios dienos yra ištikimiausi mūsų rėmėjai.

Kada žaidėjams bus išmokėtos skolos už šį sezoną?
– Vėluojantys atlyginimai turi pradėti tirpti artimiausiu metu, kaip stipriai viskas pasidengs žinosiu kitos savaitės pradžioje. Iš šios savaitės išspaudėme viską, ką galėjome. Pasikartosiu, mūsų finansinė situacija toli gražu nėra pati blogiausia Lietuvos krepšinio lygoje.

Kodėl išleidote Vilmantą Dilį, o Arvydo Šikšniaus – ne?
– Tai dvi skirtingos istorijos. Teisiškai mes neturėjome svertų sulaikyti abiejų, tik Vilmantas jau buvo tvirtai apsisprendęs išvykti. Pasikalbėjom tryse: aš, Arvydo agentas bei žaidėjas. Paprašiau dar truputėlio kantrybės. Arvydas sutiko, o aš savo pažadą jam irgi ištesėjau. Utenos klubo atstovas spaudai viską suformulavo kiek kitaip, naudodamasis progą jam perduodu linkėjimus.

 • Prieš sezoną teigėte, jog jūsų tikslas yra trečioji vieta Lietuvos krepšinio lygoje. Ar užklupus finansiniams sunkumams šios ambicijos nesumažėjo?
  – Aš daugiau sakiau, kad apie tai svajojame ir surinkę tokią sudėti nemeluosime, kad mus užtektų 8-tuko. Pasitikiu žmonėmis, su kuriais šiuo metu dirbame ir nuoširdžiai tikiu, kad greitu metu palikę finansinius nesklandumus už nugarų būsime pajėgūs siekti savo svajonės.

About The Author

Related Posts

2 Responses

 1. fanas

  pagaliau…. galėsim bent trumpam atsikvėpti, kad krepšinis Kėdainiuose nemirs. Reikia tik jėgas visiems suvienyti ir traukti NEVĖŽĮ iš duobės.

  Atsakyti
 2. Arunas

  Kodėl „Nevėžio“ klausimas šią savaitę buvo tapes nacionalinės svarbos? Ogi todėl, kad jis si sezona neiprastai gerai startavo. Po tokio starto tampi itin stebimas, patenki i ivairiaausiu viesuju rysiu intrigeliu sukuri. Reikia tai suprasti ir ne piktintis, o prisitaikyti, kilti i aukstesni lygi ir siuo aspektu.

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.