Kėdainių krepšininkai pateikė pačią didžiausią staigmeną – Lietuvos čempionų tvirtovėje, Kaune, patiesė tituluotąjį „Žalgirį“.

kamuolys kaseLietuvos krepšinio lygos rungtynėse išvykoje „Nevėžis“ kauniečius įveikė rezultatu 82:88.

Kėdainiečiai puikiai pradėjo dvikovą ir pirmajame kėlinyje net turėjo 7 taškų pranašumą (17:10), tačiau šalies čempionai sugebėjo mobilizuotis ir ketvirtį baigė turėdami minimalią persvarą – 25:24.

Kauniečių pasiūlytą spartą Ramūno Cvirkos auklėtiniai išlaikė ir beveik visą antrą kėlinį (40:40), tačiau prieš pat didžiąją pertrauką žalgiriečiai surengė nedidelį spurtą – 48:43.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgiriui“ nebuvo lengva taip pat. „Nevėžis“ ir toliau kvėpavo savo kur kas tituluotesniems varžovams į nugaras. Kėlinio pradžioje šeimininkai buvo padidinę atotrūkį iki 9 taškų, tačiau „Nevėžis“ greitai atsitiesė ir netgi buvo susigrąžinęs pranašumą. Po trijų kėlinių „Žalgirio“ persvara – 66:62.

„Nevėžis“ ir toliau žaidė tarsi ant sparnų. Įpusėjus ketvirtam kėliniui, Tayloras Kingas pataikė tritaškį ir truktelėjo svečius į priekį – 79:74. Paulius Jankūnas pataikė sunkų metimą iš po krepšio, ataką rezultatyviai užbaigė Renaldas Seibutis ir žalgiriečiai vėl priartėjo – 78:79.

Darius Gvezdauskas vėl atitolino „Nevėžį“, o Mantas Kalnietis pataikė tik vieną baudos metimą. Kitos atakos metu puikias rungtynes žaidęs Saah Nimley įmetė dar du taškus – 84:79. Pakvipo sensacija. Prasidėjus paskutinei minutei, Luko Lekavičiaus metimas buvo netaiklus, tačiau pataikyti nepavyko ir „Nevėžiui“. Likus 26 sek. R. Seibutis pataikė tik vieną baudos metimą. T. Kingas įmetė vieną baudos metimą (85:80). R. Seibutis pataikė abu baudų metimus, o Grantas Johnsonas – tik vieną, tačiau R. Seibučio skubotas tritaškis buvo netaiklus.

„Nevėžis“ iškovojo sensacingą pergalę – 88:82.