Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate svarbią pergalę iškovojo Kėdainių „Nevėžio“ krepšininkai. Mindaugo Budzinausko auklėtiniai namuose 69:63 (24:25, 15:11, 12:13, 18:14) įveikė „Prienų“ ekipą.

Gražių dėjimų dvikovoje tarp kėdainiečių ir prieniškių netrūko.

Šis laimėjimas ne tik leis kėdainiečiams tvirčiau pasijusti turnyrinėje lentelėje, siekiant išsaugoti pozicijas pajėgiausioje šalies lygoje, mat jie priartėjo prie devintoje vietoje esančių „Prienų“ ir šias dvi komandos dabar skiria vos vienas taškas, ir bet pradžiugino žaidėjus netikėta dovana – penkių ūkininkų įsteigto „Ūkininkų fondo“ 1 500 eurų premija. Džiaugdamiesi penktąja pergale „Nevėžio“ krepšininkai sakė dar neplanavę, kur išleis šią dovaną.

Dvikova su prieniškiais Kėdainių komandai buvo sunki ir atkakli. Susitikimą šešiais taškais iš eilės pradėjo Vidmantas Sragauskis ir svečiai pirmavo (0:6). Šešiais taškais atsakė ir „Nevėžio“ aukštaūgis Joshua Crawfordas (8:10). Aikštės šeimininkams dar labiau priartėti neleido taiklus Martyno Linkevičiaus tritaškis ir taiklūs Simono Kymanto baudų metimai (13:19). Vis dėlto ketvirčio pabaigoje „Nevėžio“ krepšininkai persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau po pirmų 10-ies minučių minimalia persvara pirmavo „Prienai“ – 24:25.

Antrą kėlinį aikštelės šeimininkai pradėjo spurtu 7:0 (31:25). Tačiau persvara Kėdainių ekipa džiaugėsi neilgai: Gediminas Maceina ir Dominykas Milka taikliais metimais vėl priartino „Prienus“ prie kėdainiečių (33:32). Pirmos rungtynių dalies pabaiga vėl buvo permaininga, tačiau kuklia persvara džiaugėsi „Nevėžis“ – 39:36.

„Nevėžio“ pergalė prieš „Prienus“ buvo apdovanota 1500 eurų ūkininkų premija.

Antroji rungtynių pusė buvo ne mažiau banguota – nors po D. Milkos metimo svečiai buvo išlyginę rezultatą (41:41), aikštelės šeimininkai į tai atsakė spurtu 10:0 ir vėl nutolo (51:41). Beveik identiška atkarpa atsakė ir svečiai. Po trijų kėlinių „Nevėžis“ išlaikė pranašumą – 51:49.

Lemiamo ketvirčio metu iniciatyvos iš savo rankų neišleido „Nevėžio“ krepšininkai, kurie likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos padidino atotrūkį (63:55). Nors svečiai dar buvo sumažinę atsilikimą iki penkių taškų, tačiau rungtynių pabaigą užtikrintai sužaidė Kėdainių krepšininkai ir iškovojo pergalę – 69:63.

„Nevėžį“ į pergalę vedė Thomasas Ray Davisas, pelnęs 18, Rytis Biliartas 14, Joshua Crawfordas 11, Roderickas Camphoras 10 taškų.

„Prienų“ komandoje rezultatyviausiai žaidė 17 taškų pataikęs Martynas Linkevičius.

Po rungtynių „Nevėžio“ ekipos strategas Mindaugas Budzinauskas sakė, kad jo auklėtiniai atidavė daug jėgų, jog iškovotų svarbią pergalę: „Nors darėme daug klaidų ir dvikovoje netrūko įtampos, kuri trukdė pelnyti taškus (juk iš dvylikos tolimų metimų pataikėm tik vieną), vis tik sugebėjom susiimti ir nepaleisti žaidimo kontrolės. Esu dėkingas komandai už pralaužtus ledus. Tikiuosi, kad ir penktadienį pavyks gerai sužaisti.“

Kitas rungtynes kėdainiečiai žais penktadienį, 18.30 val. Panevėžyje su „Lietkabelio“ klubo krepšininkais.