Kaip daugelis kėdainiečių ir komandos sirgalių žino, Kėdainių „Nevėžyje“ žaidžia keturi krepšininkai iš Juntinių Amerikos Valstijų. Tikriausiai ne vienam įdomu, kaip šie žaidėjai jaučiasi Kėdainiuose ir ką veikia laisvu laiku?

Atviras ir bendrauti nebijantis R. Camphoras mielai įsiamžino su jį kalbinusiais Mykolu ir Eimantu.

Atviras ir bendrauti nebijantis R. Camphoras mielai įsiamžino su jį kalbinusiais Mykolu ir Eimantu.

Komandos saugas Roderickas Camphoras mielai pasidalino savo patirtimi ir įspūdžiais.
Lietuva daugumai amerikiečių nėra žinoma ir pažįstama, tad nenuostabu, kad Roderickas neturėjo daug žinių apie Lietuvą prieš atvažiuodamas į ją. Krepšininkas pasakojo, jog apie Lietuvą žinojo tik tiek, kad Lietuvos nacionalinė krepšinio rinktinė yra labai gera ir daug pasiekusi ir kad krepšinis čia yra tarsi antroji religija.
Paklaustas, kaip jam patinka gyventi Kėdainių mieste, žaidėjas džiaugėsi, kad gyvena nors ir gan mažame, bet tikrai labai gražiame mieste. Roderickas sakė, kad vienintelis trūkumas yra tas, kad mažame mieste nėra labai daug pramogų laisvalaikiui, todėl pasitaikius progai su komandos draugais važiuoja į Vilnių ar Kauną.
Bekalbant apie Lietuvą ir panašumus bei skirtumus tarp jos ir Baltimorės, iš kur jis kilęs, žaidėjas pasakojo, kad klimatas čia yra labai panašus, todėl nebuvo sunku prie jo priprasti, ir šypsodamasis pridūrė, jog gandai, kad panelės Lietuvoje yra labai gražios, nėra iš piršto laužti. Vieninteliai dalykai, kurie yra keistoki Roderickui ir jo draugams iš užsienio, tai kad čia, Kėdainiuose, ne visi šneka angliškai ir būna atvejų, kai jį ir kitus jo komandos draugus palydi kartais geri, bet kartais ir nekokie aplinkinių žvilgsniai. Visgi krepšininkas teigė, kad dauguma kėdainiečių yra tolerantiški ir itin draugiški. Komunikabilus ir daug bendraujantis Roderickas sakė, kad čia jau spėjo susirasti daug draugų.
Paklausus apie komandą ir jos narius, krepšininkas labai džiaugdamasis sakė, kad visi yra be galo draugiški, padedantys ir rūpestingi. Žaidėjas pasidžiaugė, kad kiti krepšininkai bando mokinti jį kalbėti lietuviškai, tačiau ne visi žodžiai, kuriuos komandos draugai nori jį išmokyti būna gražūs, todėl jis retai kada drįsta pasidalinti savo naujosiomis žiniomis ir ne itin drąsiai demonstruoja lietuvių kalbos mokėjimą. „Bijau apsijuokti, nes komandos draugai gali iškrėsti šunybę ir išmokyti kokią negražią frazę. Tačiau be problemų galiu pasisveikinti, padėkoti ar užsisakyti maisto, tačiau dar tikrai negaliu laisvai kalbėtis kad ir paprastomis temomis lietuvių kalba“, – sakė R. Camphoras.
Pasiteiravus apie krepšininko tolesnius planus ir ar jis norėtų žaisti Kėdainių „Nevėžyje“ ne tik šį, bet ir ateinantį sezoną, Roderickas atviravo: „Taip, labai norėčiau. Čia man tikrai patinka, komanda yra puiki, tačiau aš noriu tobulėti ir galbūt kažkada galėsiu žaisti už jūsų šalies grandų ekipą.“

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.