Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo organizuojamas projektas „Be pykčio“ rieda po rajono mokyklas, o jame rankos taiklumą bando ne tik moksleiviai, bet ir pedagogai bei mokyklų vadovai.

Klubo atstovai su lengvojo krašto puolėju, 24–erių metų, 198 cm ūgio Ignu Labučiu priešakyje lankėsi Labūnavos pagrindinėje mokykloje.

Ne tik geriausią 3 prieš 3 mokyklos komandą „nevėžiečiai“ išsiaiškino ir apdovanojo, bet ir stebėjo, kaip nuo baudų metimo linijos rankos taiklumą tikrino… įstaigos direktorė.

Direktorė, pati žaidusi „už mokyklą“

„Vaikai džiaugėsi, kad atvažiuos krepšininkai. Nors neformaliojo švietimo programoje turime ir futbolo būrelį, vaikai labiau myli krepšinį, – kalbėjo švietimo įstaigos direktorė Rita Karnilavičienė. Pati, nors ir neaukšto ūgio, besimokydama atstovavo Josvainių mokyklos merginų komandai. – Matyt tam daug įtakos turi ir tai, jog mūsų kūno kultūros mokytojas Saulius Stanionis pats yra, kaip sakau, trys viename: krepšinio fanas, treneris ir teisėjas. O mes naudojamės projekto „Už blaivią Lietuvą“ suteikta galimybe stebėti „Nevėžio“ namų rungtynes, su vaikais palaikome, šaukiame. Džiaugėmės pergale prieš Prienų „Scycop“, liūdėjome pralaimėjus Klaipėdos „Neptūnui“, Utenos „Juventus“, bet džiaugiamės stebėdami mylimos komandos žaidimą.“

Sėkmės pamokos

Labūnavos pagrindinėje mokykloje mokosi 117 pirmų–dešimtų klasių moksleivių. Mokykla turi tris skyrius rajone, juose mokslus kremta dar pusantro šimto auklėtinių.

Mokykloje neretai lankosi svečiai, bet dažniausiai tai – buvę įstaigos auklėtiniai, kurie su projektu „Sėkmės pamokos“ atvyksta čia su mokyklinukais pasidalinti savo sėkmės istorijomis.
„Nors „Nevėžyje“ mūsų buvusių auklėtinių nėra, krepšininkų vizitu džiaugiamės ne mažiau. Jau pats projekto pavadinimas – „Be pykčio“ – sako, kad vaikai mokomi valdyti emocijas, į sportą žvelgti be pykčio. O bendravimas su profesionaliu krepšininku iš arti gali įkvėpti vaikus dar stipriau siekti savo svajonių. Vienareikšmiškai“, – neabejoja R. Karnilavičienė.

Krepšininkai – ne dievai?

Tokios pačios pozicijos laikosi ir pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas S. Stanionis.

„Turime dvidešimt abonementų, kaskart į Kėdainių „Nevėžio“ namų rungtynes surenkame pilną autobusiuką moksleivių. Jiems tiek pabuvimas arenoje, tiek krepšininkų atvykimas pas mus yra didelė šventė, – tikino S. Stanionis. – Vaikai pamato, kad krepšininkai nėra dievai. Jie tokie patys žmonės, gyvas pavyzdys, kad viską galima pasiekti dideliu noru ir darbu.“

Pažintį su rajono vaikais pradėjęs „Nevėžio“ lengvojo krašto puolėjas I. Labutis mielai priėmė mokytojo S. Stanionio jam mestą iššūkį – teisėjauti trijų mokyklos komandų turnyre.
„Krepšinį žaisti lengviau, negu rungtynėms teisėjauti“, – juokėsi iš Marijampolės kilęs ir šio miesto „Sūduvos“ gimnazijoje mokęsis krepšininkas.

Ruošis finalui

Labūnavos pagrindinė mokykla šiųmečiam turnyrui „Be pykčio“ suformavo tris komandas. Į finalinį etapą Kėdainių arenoje pateko ir su kitų mokyklų pajėgiausiais žaidėjais grumsis devintokai – Nedas Čekanavičius, Rokas Klapatauskas ir Airijus Grigaitis.

Baudų metimo konkurse dalyvaus netgi taikliausius berniukus įveikusi penktokė Ieva Jančiauskaitė.
Taiklumą iš trijų taškų zonos konkurse su kitų mokyklų snaiperiais išbandys devintokas Kajus Šniurevičius.

Eilėje – ir kaimyninių rajonų mokyklos

Ketvirtąjį sezoną pradėjęs Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio klubo projektas „Be pykčio“, kuriame varžosi 8–10 ir 11–12 klasių moksleiviai, šįmet organizuojamas kartu su Aukštaitijos krepšinio mokykla.

Šiame sezone „Nevėžio“ krepšinio turnyras 3 prieš 3 apims per dvi dešimtis švietimo įstaigų šešiuose šalies rajonuose.

Pirmosios jėgas projekte „Be pykčio“ išbandė Miegėnų ir Labūnavos pagrindinės mokyklos Kėdainių rajone.

Šią savaitę klubo atstovai keliaus į Kėdainių J. Paukštelio progimnaziją, Krakių M. Katkaus gimnaziją ir Bukonių pagrindinę mokyklą (Jonavos r.). Jau užsiregistravo ir kaimynai iš Panevėžio rajono – Ramygalos gimnazistai.

O visi projekto dalyviai kartu ir „Nevėžio“ krepšininkai dar kartą susitiks finalinėje „Be pykčio“ šventėje Kėdainių arenoje pavasarį.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.