Itin apmaudų pralaimėjimą „Nevėžio“ krepšininkai patyrė namuose susitikę su Baltijos lygos krepšinio lygos rungtynėse su Raplos „Tyco“ komanda. Estų ekipos gretose žaidžiantis Ernestas Ežerskis paskutinę sekundę taikliu tritaškiu savo komandai išplėšė pergalę 70:71 (26:10, 10:20, 15:15, 19:26).

Dvikovoje su estais rezultatyviausiai ir naudingiausiai žaidė Vaidotas Volkus (Nr. 8), pelnęs 16 taškų.

Po rungynių „Nevėžio“ sirgaliai neslėpė apmaudo: „Turėjome šešiolikos taškų pranašumą. Pralaimėjome laimėtą susitikimą.“

Galingai rungtynes pradėję aikštės šeimininkai nuo pat pirmųjų minučių paėmę iniciatyvą į savo rankas ir po pirmojo kėlinio turėjo įtikinamą pranašumą (26:10). Nepaleisdami žaidimo kontrolės Kėdainių krepšininkai atlaikė antrąjį ir trečiąjį dvikovos kėlinius. Didžiąją susitikimo dalį pirmavę kėdainiečiai į duobę krito ketvirtajame kėlinyje. Likus žaisti apie dvi minutes svečiai iš Estijos spurtavo 15:2, panaikino turėtą dviženklį deficitą ir išsiveržė į priekį (68:65). Tada Gediminas Maceina pataikė dvitaškį, Roderickas Camphoras smeigė tritaškį ir „Nevėžis“ susigrąžino minimalią persvarą (70:68). Didžioji drama aikštėje susiklostė paskutinėmis rungtynių sekundėmis, kai iki finalinio švilpuko likus keturioms sekundėms „Nevėžis“ pirmavo dviem taškais (70:68), tačiau kamuolį kontroliavo varžovai. Estų komandoje puikiai žaidęs Ernestas Ežerskis švystelėjo tolimą metimą ir kėdainiečių apmaudui jis buvo taiklus. Taigi vieno taško pergalę iš Kėdainių išsivežė svečiai, įsirašę dar vieną laimėjimą.

Kėdainių ekipa BBL kol kas žaidžia be pergalių – pralaimėjo visus tris susitikimus.

„Nevėžio“ gretose rezultatyviausiai žaidė16 taškų pelnęs Vaidotas Volkus ir 12 taškų pataikęs Šarūnas Kulevičius. Komandos naujokas po kelerių metų pertraukos į „Nevėžį“ sugrįžęs Gediminas Maceina pataikė 9 taškus.

Į „Nevėžį“ sugrįžęs trisdešimtmetis Gediminas Maceina jau pirmosiose rungtynėse uždirbo 9 taškus.

Estų gretose pasižymėjo 19 taškų pelnęs Kristers Zeidaks ir 18 uždirbęs Ernestas Ežerskis.

Po apmaudaus pralaimėjimo „Nevėžio“ treneris Virginijus Sirvydis sakė, jog varžovams tiesiog pasisekė: „Pergalės nepadovanojome. Varžovams tiesiog pasisekė. Minutės pertraukėlės metu buvome susitarę, kad svarbiausia nepraleisti tritaškio metimo. Viskas išėjo kitaip. Turėjome dviženklę persvarą, tačiau jos išlaikyti nepavyko. Toks jau tas krepšinis. Kol vyrai nebuvo pavargę, tol viskas buvo gerai.

Gedimino Maceinos įsiliejimas į komandą buvo labai naudingas rungtynių pradžioje, tačiau po to, kaip jis ir kiti žaidėjai, pavargo, prasidėjo sunkumai.

Dar reikia truputį pakentėti, tačiau tas kentėjimas yra labai skausmingas. Noriu, kad mes tobulėtume kuo greičiau, tačiau tai nėra paprasta.“

Kitas rungtynes namuose „Nevėžis“ žais Lietuvos krepšinio lygoje spalio 31 dieną 18 valandą su „Šiaulių“ krepšininkais.