„Ką daryti su kaimynu, kurio niekaip negalime įkalbėti iš kiemo patraukti jau mažiausiai trejus metus nevažiuojantį automobilį? Juk puikiai matome, kokia sudėtinga situacija daugiabučių kiemuose – laisvos vietos vakare automobiliui pastatyti nė su žiburiu negalima rasti. Apmaudu, kad kai kurie piliečiai gyvena egoistiškai ir neturi jokio supratimo bei pagarbos šalia esantiems“, – nuoskaudas liejo į redakciją paskambinusi J. Basanavičiaus g. 142 namo gyventoja.

Niekam nekyla abejonių, kad šis automobilis iš vietos nepajudėjo jau keletą metų.

Niekam nekyla abejonių, kad šis automobilis iš vietos nepajudėjo jau keletą metų.

Nuvykus į minėtą vietą ilgai ieškoti apleisto automobilio neteko. Senas „Ford“ markės automobilis tikrai atrodo tarsi pamirštas. Jis – aplūžęs ir net apsamanojęs. Vadinasi, kaimynai teisūs sakydami, jog tokia transporto priemonė ne kažkam tarnauja, bet daugeliui trukdo. Toks automobilis net kelia pavojų. Pasak namo gyventojų, nepajudinamasis „fordukas“ tarsi masalas traukia vaikus, tad nežinia, kada gali nutikti kokia nelaimė.
Kėdainių rajono policijos komisariato Kelių policijos poskyrio viršininko Giedriaus Čižinausko komentaras dėl tokios situacijos buvo gana konkretus: „Jei gražiuoju su kaimynais nepavyksta susitarti ir rasti išeities, tada reikia kreiptis į policiją. Namo bendrijos pirmininkas ar komendantas turi parašyti pareiškimą, išdėstyti padėtį ir mes imsimės veiksmų. Pirmiausia atliekame patikrinimą ir įsitikinę, kad automobilis tikrai ilgą laiką neeksploatuojamas, suradę jo šeimininką jį įpareigojame mašiną patraukti iš kiemo. Jei asmuo į perspėjimus nereaguoja, tada prasideda baudos. O jos nėra mažos – pirmą kartą baudžiama pinigine bauda nuo 250 iki 500 litų. Jei po pirmos baudos pokyčių nėra, nevažiuojančio ir iš kiemo nejudinamo automobilio šeimininkas baudžiamas antrąsyk ir jau gerokai griežčiau – nuo 500 iki 1000 litų. Jei ir tada jokių veiksmų nesiimama, pareigūnai gali automobilį tiesiog konfiskuoti“, – sakė pareigūnas.
Po tokio perspėjimo netvarkingų automobilių šeimininkai turėtų suklusti. Juk atėjęs pavasaris atneša norą tvarkytis, tad nenuostabu, jog kėdainiečiai norės tvarkytis aplinką ir iš kiemų užsimos pašalinti metų metais stovinčius kaimynų automobilius.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Vienas iš komendantų

    Galiu lažintis, kad tų nenaudojamų automobilių „po tokio“ perspėjimo nemažės – juk policininkai nuo to reikalo aiškiai „plaunasi“: esą reikia rašyti pareiškimus, o tai daryti gali ne bet kas, o tik komendantas ar namo pirminunkas, ir taip toliau, ir panašiai… Pagal analogiją, jei koks nors tipas viršija greitį, tai kažkas turi apie tai rašyti pareiškimą policijai ir ji tada „imtųsi visų priemonių situacijai taisyti“. Negi Kėdainiai tokie dideli, kad patiems pareigūnams apleistų automobilių pamatyti neįmanoma?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.