Surviliškio seniūnijos Vaidatonių kaime – šiurpi tragedija: šeštadienį, apie 10 valandą 30 minučių, senelio namuose šūviu į krūtinę mirtinai sužalotas trejų metukų berniukas.

Policija aiškinasi skaudžios nelaimės, nusinešusios vos trejų metų  tvarkingoje šeimoje augusio berniuko gyvybę, aplinkybes.

Policija aiškinasi skaudžios nelaimės, nusinešusios vos trejų metų tvarkingoje šeimoje augusio berniuko gyvybę, aplinkybes.

Pirminiais duomenimis, namuose tuo metu buvo tik du berniukai – jau minėtasis trimetis ir šiek tiek vyresnis jo brolis.

Pas senelį į svečius iš gretimo Mociūnų kaimo broliukai buvo atvykę drauge su mama – visi ketino padėti jam remontuoti namus.

Tačiau senelis pristigo dažų ir išvyko jų pirkti. O mama tuo metu tvarkėsi kieme. Į namą ji įbėgo, išgirdusi vaiko klyksmą.

Išvakarėse senelis turimu šautuvu (manoma, kad pneumatiniu) sodyboje vaikė žvirblius. Ginklą jis neapdairiai paliko koridoriuje, galbūt – net užtaisytą. Tai ir tapo anūkėlio žūties priežastimi. Visos įvykio aplinkybės nustatinėjamos.

Ginklą tirs ekspertai

Ikiteisminį tyrimą pradėję rajono teisėtvarkos pareigūnai jo beveik nekomentuoja – tai draudžia nepilnamečių teises saugantys įstatymai.

Aiškinamasi, ar senelio ginklu šūvį į save neatsargiai paleido pats nukentėjusysis, ar drauge žaidęs broliukas.

Kol kas nesiryžtama teigti, ar senelio šautuvas – legalus, ar ne. Greta jo, beje, buvo aptikta ir 16 mažo kalibro šovinių bei vienas šratas.

Šių metų liepos 1-ąją šalyje įsigaliojo naujos ginklų laikymo taisyklės, tad ekspertams teks spręsti, ar senelio šautuvas privalėjo būti užregistruotas, ar nebūtinai.

Broliukų tėvas gyvena atskirai nuo šeimos. Nei jis, nei jo buvusi žmona anksčiau į policijos akiratį nebuvo patekę.

Berniukus auginanti motina tvarkinga, svaigalais nepiktnaudžiauja. Anksčiau ji dirbo Krekenavos agrofirmoje, šiuo metu gauna bedarbės pašalpą.

Nedideles pajamas gaunanti moteris iš paskutiniųjų stengėsi, kad jos sūnums nieko netrūktų.

Panašios tragedijos jau būta

Panašios tragedijos mūsų rajone būta ir 2001-ųjų metų sausio mėnesį. Tada ji atsitiko Būdų kaimo (Vilainių sen.) pamiškės sodyboje.

Jos šeimininkas turėjo nelegalų šautuvą (matyt, kartais brakonieriaudavo), kurį su stambiais šratais vamzdžiuose paliko krosnyje išmūrytoje ertmėje, pridengtoje metalinėmis neužrakinamomis durelėmis.

Rytą vyriškis su žmona išėjo į mišką ruošti malkų, o namie likę trys jų sūnūs sumanė žaisti karą.

Devynmetis pasiėmė tėvo šautuvą, nusitaikė į trejais metais jaunesnio savo brolio galvą ir nuspaudė gaiduką.

Šūvis buvo mirtinas. Stambūs šratai ištaškė vaiko smegenis ir, prakirtę lango stiklą, išlėkė į lauką.

Artūras Navickas

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.