Šiandien – tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Prisimename senelius, kieme gyvenančius kaimynus, susėdame puodelio arbatos ir klausomės nuostabių praeities istorijų.

Stabtelėjome ir mes Krakių senelių namuose. Kokie neišsemiami kultūros ir istorijos  lobiai čia glūdi! Senelių šypsenos užburia, o istorijų, anekdotų porinimas  priverčia juoktis ir pamesti laiko nuovoką.

Štai Juzytė nuostabiai mezga iš lino siūlų, o Lionytei jau 92 metai, ji buvo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja! Antanas vis dar skaito knygas ir tiek malkų prikapoja, kad ne tik saviems pakanka, bet ir aplinkiniams.

Pasirodo, ir savanorystė  gyvuoja Lietuvoje seniai seniai… Regina pasakoja, kad baigusi darbą „valdišką“ aštuonerius metus savanoriavo.  Ir dabar, jei reikia, Regina tuoj bulvių priskuta, Zita nusunkia ir ant stalo cepelinai garuoja.

O Bronė kokia pasakorė, kiek istorijų žino…

Seneliai, daug vargo ir skausmo gyvenime patyrę, kartais – nesulaukę artimųjų atjautos, čia turi nuostabią globėją –Aldoną Tamošaitienę. Bandome jos paklausti, ar sunku dirbti, o atsakymas, kai matome šios moters akis, nenustebina. Mylėti Žmogų nesunku…

Aldona savo namelių gyventojus jaučia visa siela, jaučia, kada jiems skauda, kada sunku, kada sirgs…

Labūnavoje, senelių globos namuose „Smiltelė“, vėl šventė. Vladas viską apie politiką išmano, o Petriukas taip mėgsta saldainius! Benona ( koks nuostabus mums dar negirdėtas vardas) sako, jog liko visai viena, kai sūnus pasimirė, tada ir atsidūrė Labūnavos senelių namuose. Stefanija nevaikšto, bet džiaugiasi, kad sūnus lanko ir skambina kasdien. Henrikas, pasirodo, moka net keturias kalbas : lietuvių, vokiečių, anglų ir ispanų, o Jurgis – mokslų daktaras. Kai Vladas uždainuoja, klausiam, ar niekada taip ir nesipykstat?

Energinga ir visur suspėjanti Zita linksmai atsako, jog visko būna.

O darbuotojos ir čia šypsosi. Ne prabanga, bet moterų šiluma, jautrumas sušildo ir mūsų širdis. Gera, žiūrint į šiuos senolius, kiekvienoje dienoje randančius džiaugsmo. Gera stebėti ir juos globojantį personalą, dalinantį gerumą tiems, kuriems jo taip reikia. Su Jūsų diena, mieli mūsų Senoliai! Niekas nėra praeitis , jeigu viską sudedi savyje ir saugai.

Valandos su Jumis panaikina tuštumas, įkvepia darbams ir būtinai -naujiems susitikimas. Būkit sveiki ir laimingi! Dėkojame, kad dovanojote mums savo laiką.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.