Kėdainių moterų „Lions“ klubo narės tęsia tradiciją neatlygintinai ir savanoriškai tiesti pagalbos ranką savo bendruomenės nariams. Šį kartą moterys Krakių seniūnijoje gyvenantiems ir regėjimo sutrikimų turintiems socialiai jautrių šeimų vaikučiams pasiryžo padovanoti visiškai naujus akinukus bei pamokė, kaip stiprinti regėjimą įvairiomis kitomis priemonėmis.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius sveikino Kėdainių moterų „Lions“ klubo nares už puikią iniciatyvą.

Pasak Jūratės Judickienės, Kėdainių moterų „Lions“ klubo prezidentės, Krakės – ne pirma ir ne paskutinė seniūnija, kurioje moterys dovanoja akinukus. „Mūsų projektas yra tęstinis, jis jau yra įgyvendintas ir kitose rajono seniūnijose. Džiaugiamės, kad iš viso jau esame padovanojusios daugiau nei 20 akinukų mažiesiems“, – šypsojosi J. Judickienė.

Apims keturias seniūnijas

„Lions“ moterų įgyvendinamas projektas vadinasi „Keliaujanti akyloji palapinė šeimoms“, pernai jis buvo įgyvendintas Gudžiūnų ir Pernaravos seniūnijose. „Šiais metais nutarėme projektą tęsti, išsiplėtė ir jo geografija. Šiais metais projektas savo kelionę pradeda Krakių seniūnijoje, vėliau jis vyks Truskavos, Šėtos bei Josvainių seniūnijose. Planuojame, kad rega bus patikrinta ir, esant reikalui, akinukai bus nupirkti daugiau kaip 40 vaikų. Be to, šio projekto metu mažieji išmoks akių mankštos pratimų, susipažins su sveika mityba, žais judriuosius žaidimus, buvo skaitomos paskaitėlės vaikų tėveliams“, – projekto veiklas trumpai nusakė pašnekovė.

„Akyloji palapinė“ Krakėse viešėjo kelias dienas, po kurių vaikai ir klubo narės keliavo į Kėdainius, kur „Optikos pasaulis“ optikoje vaikams buvo išrinkti akinukai. Jie po kelių savaičių bus atvežti į Krakes ir padovanoti mažiesiems.

Dėmesys silpnaregiams

„Tokį projekto pavadinimą – „Akyloji palapinė“ – parinkome neatsitiktinai. „Lions“ organizacija visame pasaulyje didžiausią dėmesį skiria silpnaregių, regos problemų turinčių vaikų ir suaugusiųjų problemoms spręsti. Todėl ir mes didžiausią dėmesį norime skirti mažiesiems mūsų krašto gyventojams, jų sveikatai, jų regai. Norime, kad jie pasaulį pamatytų naujomis, šviesiomis spalvomis“, – šypsojosi J. Judickienė.

„Geri darbai reikalingi kasdien“ 

Ne vienas mažasis Krakių seniūnijos gyventiojas jau netrukus džiaugsis naujais akinukais.

Moterų iniciatyvą palaiko ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, kuris Krakėse susitiko su klubo „Lions“ moterimis bei šeimomis, atvedusioms savo atžalas į „Akyląją palapinę“.

„Mūsų Kėdainių moterų „Lions“ klubas yra labai šaunus ir nestokoja aktyvumo bei noro padėti kitiems. Ši akcija, kurios metu yra suteikiama pagalba mūsų mažiausiesiems, turintiems regos problemų, yra labai reikalinga ir prasminga. Puiku, kuomet imamasi aktyvaus ir prasmingo darbo, juk geri darbai reikalingi kasdien“, – teigė S. Grinkevičius.

Prie projekto įgyvendinimo neliko nuošalyje ir Kėdainių rajono savivaldybė, iš Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos skyrusi 1300 eurų.

Akių mankšta – kasdienis įgūdis

Šiuo metu regėjimo sutrikimai tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra ypatingai aktuali ir išskiriama kaip vienas iš dažniausių sveikatos sutrikimų.

Akių mankštą vedusi „Lions“ klubo narė Jūratė Tylienė teigė, kad kasdienis tokios mankštos praktikavimas gali duoti apčiuopiamų rezultatų.

„Akių mankšta pagerina regėjimą, o būna atvejų, kuomet intensyvia ją praktikuojant, ir akinukų daugiau nebereikia. Šioje stovykloje vaikams rodėme, kaip yra atliekama akių mankšta, aiškinome, kaip tą teisingai daryti. Svarbu, kad mankšta taptų kiekvienos dienos įgūdžiu ir vaikučiai tai darys kiekvieną dieną. Pati mankšta yra nesudėtinga, vos dešimt pratimų. Beje, juos gali atlikti ir suaugusieji, net neatsitraukdami nuo savų darbų – mankšta truktų vos 5-10 minučių“, – pažymėjo pašnekovė.

Mėnesio pabaigoje „Akyloji palapinė“ svečiuosis Šėtos seniūnijoje.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.