Didžiausia Kėdainių įmonė šįmet jau dirba pelningai

Respublikinė žiniasklaida praneša, kad keliose didžiausiose Lietuvos įmonėse – gana slogios nuotaikos: Mažeikiuose naftą perdirbančioje „Orlen Lietuva“ ir azotines trąšas gaminančioje Jonavos „Achemoje“ mažėja darbų, atleidžiami žmonės. O kaip laikosi mūsų rajono gigantas – bendrovė ,,Lifosa“?

Generalinis direktorius Jonas Dastikas: ,,Pagrindinis mūsų akcininkas – Rusijos koncernas ,,EuroChem“ – rengia ambicingus planus ateičiai. Jei juos pavyktų sėkmingai įgyvendinti, ,,Lifosos“ veikla dar labiau išsiplėstų.“

Generalinis direktorius Jonas Dastikas: ,,Pagrindinis mūsų akcininkas – Rusijos koncernas ,,EuroChem“ – rengia ambicingus planus ateičiai. Jei juos pavyktų sėkmingai įgyvendinti, ,,Lifosos“ veikla dar labiau išsiplėstų.“

Generalinis ,,Lifosos“ direktorius Jonas Dastikas, išgirdęs ,,Kaip gyvuojate?“, nusišypsojo: „Gerai.“
,,Esu įsitikinęs, kad mažeikiškiai ir jonaviškiai problemas taip pat vienaip ar kitaip išspręs. O mes galime pasidžiaugti, kad pirmuosius penkis šių metų mėnesius dirbome pelningai.
Įrenginiai veikia visu pajėgumu, nereikia nei atleisti žmonių, nei mažinti jų atlyginimų, sandėliuose trąšų neturime – viską, ką pagaminame, parduodame. Žodžiu, į ateitį žvelgiame optimistiškai“, – sakė J. Dastikas.

Į Europą – pigiau gabenti
Pasak generalinio direktoriaus, dabartiniai gamybos tempai ,,Lifosoje“ tokie dideli, kad gali tekti net ieškoti papildomų sieros išteklių.
„Iki šiol turėjome sieros atsargų, tačiau jos pamažu senka. Turime planų šios žaliavos atsivežti iš Uralo – dabar tvarkome leidimus ir visokius formalumus.
Gamybai reikalingus fosfatus gabenamės iš Maroko ir Rusijos. Kur pigiau – iš ten ir perkame“, – pasakojo ,,Lifosos“ vadovas.
Pastaruoju metu per parą įmonėje vidutiniškai pagaminama apie 3 tūkst. tonų, o kai itin sekasi – iki 3,4 tūkst. tonų trąšų.
Sandėliuose, kaip jau minėta, ši produkcija neužsiguli – greitai nuperkama. Daugiausiai ,,Lifosos“ trąšų iškeliauja į Europos Sąjungos šalis: Airiją, Olandiją, Prancūziją, Vokietiją.
Šiek tiek trąšų perka tiek Pietų, tiek Šiaurės Amerikos šalys. Didesnį eksportą į jas stabdo gana brangūs nugabenimo kaštai. Dėl šios priežasties labiau patrauklūs artimesni pirkėjai.

Pastaruoju metu per parą ,,Lifosoje“ vidutiniškai pagaminama apie 3 tūkst., o kai itin sekasi – iki 3,4 tūkst. tonų trąšų. Sandėliuose ši produkcija neužsiguli – greitai nuperkama.

Pastaruoju metu per parą ,,Lifosoje“ vidutiniškai pagaminama apie 3 tūkst., o kai itin sekasi – iki 3,4 tūkst. tonų trąšų. Sandėliuose ši produkcija neužsiguli – greitai nuperkama.

Rinką ir žmones reikia saugoti
,,Trąšų rinka – sudėtingas reikalas. Neretai nei iš šio, nei iš to ima svyruoti tiek žaliavų, tiek produkcijos kainos, šių procesų patikimai prognozuoti neįmanoma.
Kartais atsitinka taip, kad žaliavos nepaaiškinamai pabrangsta, o produkcija atpinga. Ilgalaikiai įsipareigojimai tuomet tampa nuostolingi, tačiau juos vis tiek privalome vykdyti. Juk reikia saugoti patikimos įmonės vardą – kitaip su mumis rimti partneriai nenorės turėti reikalų.
Praradus patikimo gamintojo statusą, iš rinkos greitai iškrisi, o į ją grįžti būtų labai sunku. Vadinasi, tenka dirbti tarsi banguotai: kartais pelningai, kartais skaičiuojant nuostolius“, – sakė J. Dastikas.
Panašiai ir su gerais darbuotojais – jei jie pajus, kad bendrovėje dirbti neverta, prasidės perbėginėjimai, o tai neišvengiamai trukdys darbui. Vadinasi, atlyginimus reikia tvarkingai mokėti net tada, kai dirbama nuostolingai.
,,Džiugu, kad mūsų kolektyvas – stabilus, darbą įmonėje žmonės labai vertina“, – konstatavo J. Dastikas.

Ateičiai – ambicingi planai
Šiuo metu ,,Lifosoje“ dirba apie 960 žmonių. Maždaug 200 iš jų – specialistai, o likusieji – darbininkai.
Tarp darbininkų, beje, net 60 įgiję aukštąjį išsilavinimą. Dar viena gera žinia – į kolektyvą įsiliejo keli iš užsienio sugrįžę emigrantai.
,,Štai ko reikia, kad mažėtų emigracija – ne šnekų, o stabilaus darbo ir padoraus atlyginimo“, – pastebėjo ,,Lifosos“ vadovas.
Vidutinis ,,Lifosos“ darbuotojų amžiaus vidurkis – apie 46 metus. Stengiamasi tokį balansą išlaikyti ir ateityje – vietoje išeinančiųjų į pensiją priimamas jaunimas.
Kitokios darbuotojų kaitos bent kol kas ,,Lifosoje“ beveik nėra.
Skaudūs įvykiai Ukrainoje ,,Lifosos“ darbui jokios įtakos neturėjo. O pagrindinis bendrovės akcininkas – Rusijos koncernas ,,EuroChem“ – rengia ambicingus planus ateičiai. Jei juos pavyktų sėkmingai įgyvendinti, didžiausios Kėdainių įmonės veikla dar labiau išsiplėstų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.