Apleisti sodų sklypai – tikras galvos skausmas tvarkingų sodų šeimininkams ir sodų bendrijų pirmininkams. Neprižiūrimi sodai tampa piktžolių, invazinių augalų platinimo vietomis. Čia sumetamos šiukšlės, o apleistuose name­liuose renkasi asocialūs asmenys, nuo kurių kenčia aplinkinių sodų šeimininkai.

Birželio mėnesį Kėdainių rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai – Žydrė Krivičienė ir Ričardas Boreiša – apsilankė Pašilių, Justinavos, Daumantų soduose. Neprižiūrimų sklypų rasta visose sodų bendrijose, tačiau daugiausia jų yra Daumantų sodų teritorijoje. Pašilių ir Justinavos sodai yra arčiau miesto, todėl čia kai kuriuose soduose žmonės įsikūrę ir gyvena pastoviai, tad ir apleistų sklypų mažiau.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai Pašilių, Justinavos, Daumantų soduose užfiksavo 32 apleistus sklypus. Jų šeimininkams išsiųsti raštai su raginimu iki nurodyto termino susitvarkyti savo sodų teritorijas. Netvarkingų sodų yra kur kas daugiau, nes kai kurių sklypų šeimininkai yra mirę arba išvykę gyventi į užsienį.

Apleistų sodų savininkai turėtų žinoti, kad apleistas sklypas – ne tik darko estetinį vaizdą, bet ir gali prišaukti administracinę atsakomybę. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekse nustatyta, jog už tokį nusižengimą gali būti paskirta bauda iki 600 eurų, o už invazinių augalų platinimą (pvz., Sosnovskio barščių) – ir iki 1 500 eurų bauda.

Pastebima ir gera tendencija, kad vis daugiau žmonių, taip pat ir sodų bendrijų pirmininkų, kreipiasi į Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistus norėdami surasti apleistų sodų šeimininkus.
Apleistų sodų savininkams primename, kad Teisės ir viešosios tvarkos pareigūnai ir toliau lankysis sodų bendrijose, fiksuos neprižiūrimus sklypus, taikys administracines priemones nesitvarkantiems.

Gyventojai apie apleistus, apaugusius žole ir krūmais sodus gali pranešti nemokama telefono linija 8 800 41510.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.