Direktorius atleistas, o savai žiniasklaidai  skirta 360 tūkst. litų 

Tie, kurie šeštadienį savivaldybės internetiniame puslapyje žiūrėjo išvakarėse vykusio Tarybos posėdžio išklotinę, galėjo pagalvoti, kad jis vyko sklandžiai ir nuobodokai: visi sprendimai esą priimti be didesnių ginčų.

A. Počiulpui grįžus į posėdžių salę, dauguma Tarybos narių atsiduso lengviau – mat tada Taryba vėl tapo veiksni.

A. Počiulpui grįžus į posėdžių salę, dauguma Tarybos narių atsiduso lengviau – mat tada Taryba vėl tapo veiksni.

Tačiau tiesa kiek kitokia: 24-asis darbotvarkės klausimas „Dėl Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios 2012–2015 m. programos 2014 m. sąmatos patvirtinimo“ iš tikrųjų liko išvis nepriimtas, nors išklotinėje įvardytas kaip priimtas.

Opozicija pašokdino valdančiuosius
Negausi Tarybos opozicija šįkart, svarstant 24-ąjį klausimą, nutykojo progą pasipriešinti valdančiosios daugumos įpročiui viską spręsti ,,buldozeriniu balsavimu“ ir ja pasinaudojo – iš balsavimo aparatų ištraukė savo korteles. Juridiškai tai reiškė pasitraukimą iš posėdžio.
Po šio demaršo posėdyje teliko mažiau negu pusė – trylika (iš 27) – Tarybos narių. Vadinasi, posėdis tapo neteisėtas.
Valdančiąją daugumą tokia opozicionierių taktika pastebimai suerzino: vicemerė Nijolė Naujokienė telefonu ėmė įnirtingai kažkam skambinti – matyt, baiminosi, kad panašių situacijų nekiltų ir kitais klausimais.
24-asis darbotvarkės klausimas taip ir liko nepriimtas, tačiau netrukus salėje vėl pasirodė valdančiajai daugumai atstovaujantis Tarybos narys Albinas Počiulpas, kuris po pertraukos buvo pasišalinęs.
Jį pamatę valdančiosios daugumos atstovai atsiduso lengviau – bus vėl galima įjungti ,,buldozerinį balsavimą“.
Posėdį stebėję kraštiečiai pripažino, kad visa ši situacija atrodė ,,graudžiai juokinga“.

Munduras liko švarus
Veiksni Taryba buvo reikalinga iki posėdžio galo, nes tik paskutiniu klausimu ji svarstė daugiausiai intrigos kėlusį klausimą – ar patenkinti savivaldybės administracijos direktoriaus Romualdo Gailiūno atsistatydinimo pareiškimą.
Opozicija R. Galiūno likimą, beje, siūlė spręsti anksčiau, tačiau valdančioji dauguma į tai neatsižvelgė.
Primename, kad R. Gailiūnas atsistatydinimo pareiškimą parašė po to, kai juo susidomėjo Specialiųjų tyrimų tarnyba, kurios pareigūnai administracijos direktorių įtaria neteisėtu naudojimusi tarnybine mokėjimo kortele.
Po diskusijų Taryba R. Gailiūno atsistatydinimo prašymą patenkino – atleido jį iš administracijos direktoriaus pareigų nuo balandžio 22-osios.
Opozicijos atstovai R. Gailiūno poelgį ragino vertinti principingiau. ,,Patenkinus atsistatydinimo pareiškimą, jis gautų išeitinę kompensaciją ir kaip valstybės tarnautojas liktų švarios reputacijos. Negražiai išeina“, – pastebėjo Tarybos narys Boleslovas Rinkevičius.
Tarybos nariai Boleslovas Rinkevičius, Viktoras Muntianas ir Onutė Šulcienė išvis atsisakė dalyvauti šio klausimo balsavime. Likusieji vieningai pritarė R. Gailiūno atsistatydinimui.

Nejaukių akimirkų būta daugiau
Gana nejaukių akimirkų posėdyje buvo ir svarstant kitus klausimus. Pavyzdžiui, viešai išaiškėjo, kad tuo metu, kai rajono ligoninės darbuotojams vidutiniškai 8 proc. sumažinti atlyginimai, jos vadovui Stasiui Skauminui išmokėta net 57 tūkst. litų kompensacija.
Įstatymiškai tokia kompensacija S. Skauminui priklausė už tai, kad, pasibaigus eilinei kadencijai, jis galėjo netekti pareigų.
Gal ir galėjo, tačiau taip neatsitiko – S. Skauminas ir gavo kompensaciją, ir vėl laimėjęs konkursą liko rajono ligoninės direktoriumi.

Nerašyta taisyklė – tik kai kuriems
Svarstant Švietimo įstaigų ataskaitas, paaiškėjo, kad rajone bandoma įgyvendinti nerašytą taisyklę – pensinio amžiaus sulaukusiems jų vadovams siūloma pasitraukti iš pareigų.
Šįkart tai patyrė Sporto mokyklos direktorius Algimantas Šulcas. Jo veiklos ataskaitai per 2013-uosius priekaištų neturėta, tačiau nuo šių metų liepos A. Šulcui visgi pasiūlyta trauktis iš posto.
Nerašyta taisyklė, kad, sulaukus pensinio amžiaus, privalu trauktis iš darbo, beje, galioja ne visiems – kelioms rajono švietimo įstaigoms sėkmingai tebevadovauja senjorai.

Vicemerė N. Naujokienė padėkojo merui R. Diliūnui už ataskaitą, nors jis nemato nieko keisto tame, kad valdančiosios daugumos bei Darbo partijos veiklą nušviečiančiai žiniasklaidai – laikraščiui ,,Rinkos aikštė“ ir Kėdainių krašto televizijai – iš savivaldybės biudžeto dvejiems metams skirta net 360 tūkst. litų.

Vicemerė N. Naujokienė padėkojo merui R. Diliūnui už ataskaitą, nors jis nemato nieko keisto tame, kad valdančiosios daugumos bei Darbo partijos veiklą nušviečiančiai žiniasklaidai – laikraščiui ,,Rinkos aikštė“ ir Kėdainių krašto televizijai – iš savivaldybės biudžeto dvejiems metams skirta net 360 tūkst. litų.

Savai žiniasklaidai – šimtai tūkstančių
Šypsenų kėlė diskusijos apie savivaldybės mero ataskaitą. Tarybos nariams paprašius įvardyti svarbiausias krašto problemas, Rimantas Diliūnas atsakė, kad matąs tik vieną – lėšų stygių strateginio plano įgyvendinimui.
Į klausimą, ar Kėdainiams aktuali Prezidentės Dalios Grybauskaitės metinėje ataskaitoje akcentuota kova su lėšų švaistymu ir korupcija, R. Diliūnas atsakė negalįs vertinti šalies vadovės žodžių.
Meras nematė problemų nei dėl nepriduotų objektų eksploatacijos (tarp jų – rekonstruota M. Daukšos viešoji biblioteka), nei dėl Darbo partijos veiklą nušviečiančios rajono žiniasklaidos rėmimo (laikraščiui „Rinkos aikštė“ iš savivaldybės biudžeto dvejiems metams skirta 120 tūkst., o Kėdainių krašto televizijai – net 240 tūkst. litų).

Nuo tvarkos iki vardų
Be įvairių ataskaitų svarstymo, posėdyje buvo aptarti ir kiti klausimai, tarp kurių:
– peržiūrėtas priėmimo į Kėdainių rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklas tvarkos aprašas bei priskirtos aptarnavimo teritorijos,
– patvirtinti Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro nuostatai,
– Pelėdnagių darželis „Dobiliukas“ sujungtas su Labūnavos pagrindine mokykla,
– naudojimui perduotos kai kurios patalpos, kaimų gatvėms suteikti vardai.

2 Responses

  1. algis

    Turbūt tik Kėdainiuose valdžia tokius cirkus gali krėsti. Būtų juokinga, jei nebūtų graudu. Apmaudu, kad kėdainiečius mausto kaip viščiukus….

    Atsakyti
  2. Kėdainietis

    Bliamba, 360 tūkst. litų už pačių savęs šlovinimą – trūksta žodžių.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.