Primename, kad praėjusių metų gegužę įsigaliojo dešimteriopai didesni aplinkai padarytos žalos atlyginimo dydžiai. Šis dydis už ne vietoje išmestas padangas yra padidėjęs nuo 1,3 tūkst. iki 15 tūkst. litų už toną. Taigi už keturias išmestas padangas gali tekti sumokėti apie 500 litų.

tire-pileVienas tinkamiausių būdų atsikratyti senų padangų – jas atiduoti padangų pardavėjams. Padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Visi padangų platintojai šią paslaugą turi teikti, nes vartotojas, pirkdamas padangas, sumoka jų tvarkymo mokestį.
Prekybos padangomis vietoje turi būti paskelbta rašytinė informacija vartotojams, kaip jie gali atiduoti padangų atliekas. Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios priimamos nemokamai.
Juridiniams asmenims rekomenduojama padangų atliekas atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo sutartį.
Kitas būdas atsikratyti senų padangų – nugabenti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kuri yra J. Basanavičiaus g. Kėdainiuose (už „Šilumos tinklų“). Padangos priimamos nemokai tik iš gyventojų (fizinių asmenų). Priimama iki penkių padangų, kurių maksimalus skersmuo 118 cm, plotis 39 cm.
Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės darbo laikas:
II–V – 10–19 val.,VI – 9–16 val.
VII, I – poilsio dienos.
Pietų pertrauka 13–14 val. Aikštelės tel. – 8 682 55 784.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Geros žieminės padangos

About The Author

Related Posts

One Response

  1. vasarines pdangos

    Pirkim geras padangas, bet nepamirškim pasirūpinti ir senom. Mes džiaugiamės važiuodami saugiai, smagiai, bet žemė liūdi primėtyta senienų likučių. Juk ne taip ir brangu susitvarkyti po savęs.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.