„Per antrą pusmetį turėsime gerokai pasitempti, kad pavytume pernykščius veiklos rezultatus. Analizuodami pirmojo pusmečio atskaitas matome daugiau minusų negu pliusų. Vadinasi, turime tobulinti darbą“, – su rajono žiniasklaidos atstovais susitikęs apžvelgti šešių mėnesių nusikalstamumo situaciją sakė Policijos komisariato viršininkas Dainius Dobilas.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Dobilas apgailestauja, kad smurtautojų aukos labai greitai atleidžia savo skriaudėjams, todėl tik maža dalis bylų pasiekia teismą.

Kėdainių rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Dobilas apgailestauja, kad smurtautojų aukos labai greitai atleidžia savo skriaudėjams, todėl tik maža dalis bylų pasiekia teismą.

Statistiniai duomenys rodo, kad per pusmetį rajone užregistruota 661 nusikalstama veika, pernai per tą patį laiką – 638, vadinasi, nusikalstamumas išaugo 3,6 procento. Pasak policininkų, panašios tendencijos ir kituose Kauno apskrities rajonuose: Jonavos rajone fiksuotas 17,1 proc. augimas, Kaišiadorių – 12 proc., Kauno mieste – 9,2 proc. Tik Kauno rajone nusikaltimų registruota 5 procentais mažiau negu pernai. „Ne tik mūsų regione nusikaltimų daugėjo. Panaši situacija visoje Lietuvoje. Tiek Klaipėda, tiek Šiauliai, tiek Panevėžys turi didėjusią kreivę“, – sakė D. Dobilas.

Tyrėjos augina vaikus
Policijos komisariato vadovas apgailestavo, kad šįmet mažėjo ištirtų nusikalstamų veikų išaiškinamumas. Šįmet ištirta 45,4 procentai, o pernai – 49,8 procentai. Tokią statistiką, anot D. Dobilo, lėmė labai objektyvios priežastys: „Mūsų komisariate ikiteisminius tyrimus aiškiose baudžiamosiose bylose atlieka devyniolika tyrėjų. Tačiau pirmą pusmetį šešios tyrėjos buvo vaikų auginimo atostogose, o viena darbuotoja ilgą laiką sirgo. Tad teko dirbti gerokai sumažėjusiomis pajėgomis. Komisariate nuolat trūksta darbuotojų. Šiuo metu turime dvylika laisvų vietų: didžiausias pareigūnų trūkumas Operatyvaus valdymo poskyryje, kiek mažesnis – Prevencijos, Kriminaliniame ir Patrulių padaliniuose.“

Kenčiame nuo kelių paauglių
Pareigūnus neramina padidėjęs nepilnamečių nusikalstamumas. Šįmet registruoti 47 jų padaryti nusikaltimai, o pernai tokių veikų buvo tik 30. „Tiesa yra tokia, kad turime maždaug penkis probleminius nepilnamečius, kurie nuolat pažeidžia įstatymus. Tad jų gyvenimo būdas ir didina statistikos rodiklius“, – konstatavo D. Dobilas.
Dažniau nusikalsdavo ir asmenys, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų: šįmet registruoti 8 tokie nusikaltimai, pernai – vienas.
Dažnėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešose vietose. Jų skaičius išaugo nuo 81, padarytos pernai, iki šiųmečių devyniasdešimt.

Didėjanti problema – nevaldomi smurtautojai
Per pirmą šių metų pusmetį pareigūnai užregistravo vieną nužudymą, vieną sunkų sveikatos sutrikdymą ir 331 vagystę. Daugiausia nerimo ir problemų policininkams kyla dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo, kuris nutinka smurtaujant artimoje aplinkoje. „Pernai tokių atvejų buvome užfiksavę 43, o šįmet jų skaičius beveik padvigubėjo ir pasiekė net 73. Iš viso pranešimų apie smurtautojus gauta dar daugiau – net 124. Iš jų nepasitvirtino 42 atvejai, o dėl 82 skundų pradėti ikiteisminiai tyrimai. Lieka tik apgailestauti, jog iš tokio skaičiaus tik 10 bylų nukeliavo į teismą, kitais atvejais – aukos susitaiko su smurtautojais ir jiems atleidžia. Dažniausiai smurtauti linkę vyrai, kurie išgėrę užsimano auklėti savo žmonas, tačiau pasitaiko ir atvirkščių atvejų bei tokių incidentų, kai vaikai nukenčia nuo tėvų ar tėvai nuo vaikų“, – smurto proveržius komentavo komisariato viršininkas.

Pareigūnai nepasiduoda pagundoms
Per pusmetį padaugėjo ir eismo įvykių – nuo pernykščių 164 iki šiųmečių 199. Žuvusiųjų avarijose skaičius išliko toks pat – 2, sužeistų registruota dviem daugiau. Mažiau pareigūnai per šiųmetį pusmetį sulaikė neblaivių vairuotojų – tik 89, teisę vairuoti per šešis mėnesius atėmė keturiolikai vairuotojų. Gerokai daugiau nubausta už važiavimą be saugos diržų – pernai tokių pažeidimų buvo 197, o šįmet net – 302. Greičio mėgėjai taip pat dažniau pakliuvo į pareigūnų rankas: pernai jų nubausta 526, šįmet – 696.
Šešis kartus, lygiai tiek pat kaip ir pernai, prasižengę asmenys bandė papirkti policijos pareigūnus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.