Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariai antradienį, nuo pat ankstyvo ryto, susiruošė į tarprajonines neįgaliųjų žvejybos varžytuves. Alma Margevičienė, Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos vadovė, teigia, jog žuvų kiekis nėra toks svarbus, olimpiados esmė – puikiai praleisti laiką, pasidalinti patirtimi, bendrauti tarpusavyje.


Patyrę žvejai ir pirmo karto sėkmė

Tvenkinys gausus įvairių žuvų: karosų, amūrų, lydekų, šamų, plačiakakčių ir kitų. Asociacijos nariai džiaugiasi galimybe dalyvauti tokioje šventėje. „Pagauti žuvį malonu, tačiau didžiausią laimę teikia procesas, buvimas gamtoje ir puiki kompanija“, – teigia Elena, kuriai pavyko sugauti ne vieną žuvį.

„Prieš įvykstant šventei, šiame tvenkinyje ištraukėme net 13,5 kilogramo karpį, kuris šiuo metu yra išrūkytas, tad kviesime visus ragauti. O kalbant apie žvejojimą, būna sekasi, būna nesiseka, žvejyboje yra įprastai: vieną dieną kimba, kitą dieną nekimba“, – dalinasi mintimis ilgametis žvejys, varžybų dalyvis Stasys Antanaitis.

„Norėjau išbandyti savo jėgas šiame čempionate. Manau, kad kils įvairių klausimų, todėl teirausiuosi labiau patyrusių žvejyboje kolegų, o jei seksis gerai, galbūt šiai veiklai skirsiu daugiau laiko“, – teigė Modestas, žvejojantis pirmą kartą ir po kelių minučių ištraukęs laimikį.

Džiaugiasi aplinka ir aktyvumu

Nariai džiaugiasi, jog turi tokį specialiai neįgaliesiems pritaikytą žvejojimo tvenkinį Liepų alėjoje, todėl jį tvarko, prižiūri, šalia jo kartu leidžia laiką, stengiasi, jog būtų švaru bei gražu, tačiau piktinasi žmonių nesąmoningumu, kuomet randa prišiukšlintą teritoriją.

Renginyje dalyvavo beveik trisdešimt žmonių. „Galime pasidžiaugti, jog vien tik paraplegikų žvejų yra septyniolika, o šiais metais varžėsi ne tik kėdainiečiai, sulaukėme svečių iš Molėtų ir Ukmergės“, – pasakoja šventės iniciatorė A. Margevičienė.

Po žvejybos – rūkytas karpis ir žuvienė

Po įtemptų varžybų dalyviai susirinko prie bendro vaišių stalo ir gamtoje skanavo karpį bei ragavo žuvienę. Visi bendruomeniškai kalbėjosi bei dalinosi įspūdžiais.

„Galėtų būti ir daugiau tokių renginių, tada būtų labai smagu. Be to, džiugu, kad oras neapvylė, išlindo saulė, o žuvies pavyko sugauti beveik 2 kilogramus”, – džiaugėsi pirmos vietos nugalėtojas Gediminas.

DSC_0756

Image 1 of 7

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.