Bočios žaidimas Lietuvoje pradėtas vystyti dar visai neseniai, tačiau jau spėjo pelnyti neįgaliųjų bendruomenės simpatijas.

Bočios žaidimo nugalėtojai – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos narių komanda. (Nuotr. Dariaus Grigo)

Bočios žaidimo nugalėtojai – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos narių komanda. (Nuotr. Dariaus Grigo)

Praėjusią savaitę iš įvairių Lietuvos miestų į Kėdainius susirinkę neįgalieji varžėsi ne tik bočios, bet ir baudų mėtymo bei smiginio, šaškių ir šachmatų varžybose. Į jas pakvietė sportą mėgstantys Kėdainių rajono neįgalieji.
Varžėsi ir kėdainiečiai
„Šios varžybos buvo organizuotos vykdant draugijos projektą „Žmonių su negalia integracija į sveiką gyvenimo būdą“. Į renginį kvietėme įvairių Lietuvos miestų rajonų rinktines: pas mus atvažiavo Šiaulių, Garliavos ir Ukmergės neįgalieji, iš viso apie 60 žmonių“, – sakė varžybų organizatorius Jonas Tumosas.
Kėdainius atstovavo keturios komandos, kurias sudarė Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos nariai, taip pat šios draugijos neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubas, varžėsi ir Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos komanda bei sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Kėdainių viltis“.

Neįgalieji sportą mėgsta
Pasak organizatoriaus J. Tumoso, tokie sportiniai susitikimai yra labai svarbūs neįgaliesiems, kurie gali praskaidrinti savo kasdienybę, praleisti laiką aktyviai ir įdomiai. „Taip pat norime užmegzti artimesnius ryšius, palaikyti jau esamus su kitais Lietuvos neįgaliųjų sporto klubais, todėl tokie susitikimai yra labai svarbūs. Smagu bendradarbiauti, bendrauti, norime įsivertinti, kokiame sportiniame lygyje esame patys, kiek dar reikia mums patiems tobulėti, kad pavytume kitus. Gyvename tam, kad bendrautume“, – tikino J. Tumosas.
Jam antrino ir Kėdainių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Rimantas Dubosas. Jo teigimu, draugija stengiasi į sportines veiklas pritraukti kuo daugiau savo draugijos narių. „Dažnai vykstame į įvairius čempionatus, varžybas, kurios vyksta kituose miestuose. Kėdainių neįgalieji išties sportiški, todėl ir įkūrėme neįgaliųjų reabilitacijos ir sporto klubą“, – sakė R. Dubosas.

Bočia – tai komandinis žaidimas, kurio pagrindinis tikslas – numesti savo rutulį kuo arčiau specialaus balto rutulio. (Nuotr. Dariaus Grigo)

Bočia – tai komandinis žaidimas, kurio pagrindinis tikslas – numesti savo rutulį kuo arčiau specialaus balto rutulio. (Nuotr. Dariaus Grigo)

Geriausi bočios žaidime – kėdainiečiai
Į Kėdainius atvyko svečiai iš Šiaulių, žmonių su fizine negalia sporto klubo „Entuziastas“ komanda. Klubo vadovas Bronislavas Volbikas sakė, kad šis klubas veikia jau 30 metų. Jo nariai kultivuoja daug sporto šakų, kurios pritaikytos neįgaliesiems: tai ir tinklinis, ir krepšinis vežimėliuose, ir biliardas, ir šaškės bei šachmatai, stalo tenisas, plaukimas. „Neįgaliesiems sportas yra labai svarbus. Būna ir taip, kad neįgalieji dažniau važiuoja tiesiog sudalyvauti, o ne laimėti. Kartais jiems sunku išaiškinti, kad varžytųsi. Sportuodami neįgalieji randa naujų draugų, būna, net apsiveda. Tad tiek sportas, tiek pabendravimas, susipažinimas vieniems su kitais yra labai svarbu“, – šypteli jis.
Pasak pašnekovo, pastaruoju metu minėtas bočios žaidimas yra vienas mėgiamiausių ir žaidžiamiausių šiauliškių tarpe.
Tiesa, Kėdainiuose vykusiame bočios turnyre nugalėjo Kėdainių komanda – Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos rinktinė.

Įtrauktas į Parolimpines žaidynes
Bočia – tai komandinis žaidimas, visiems prieinamas ir mėgiamas, jį gali žaisti kartu ir vyrai, ir moterys. Pasak žaidėjų, žaidimas nesunkus, tačiau labai įdomus, azartiškas ir įtraukiantis.
Bočia – tai rutulių sportas, labai panašus į petankę. Dėl savo universalumo populiarus ir tarp neįgaliųjų. Nuo 1984 m. įtrauktas į Parolimpines žaidynes. Bočia žaidžiama tarp individualių varžovų, poromis arba komandomis. Kiekviena pusė turi savo spalvos odinius rutulius (mėlynos arba raudonos). Žaidimo tikslas – numesti rutulį kuo arčiau baltojo rutulio. Standartinės aikštelės išmatavimai 12,5 m × 6 m. Bočios kamuolio svoris yra apie 275 gramus. Laimi tie, kurie surenka daugiausiai taškų.

About The Author

Related Posts

2 komentarai

  1. Žavinta

    Sveiki, gal kas žinote, kur galima nusipirkti tokio žaidimo kamuoliukų? 🙂

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.