Apskrito stalo diskusijai, kaip pagrindines valstybines įstaigas, esančias Kėdainių mieste, pritaikyti neįgaliųjų poreikiams, Kėdainių savivaldybės rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su rajono savi­valdybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Jūrate Blinstrubaite pakvietė šių įstaigų ir neįgaliųjų organizacijų vadovus bei atstovus. 

Apskrito stalo diskusijoje aptartos neįgaliųjų patekimo į Kėdainių mieste esančias valstybines įstaigas galimybės.

Apskrito stalo diskusijoje aptartos neįgaliųjų patekimo į Kėdainių mieste esančias valstybines įstaigas galimybės.

Aptartos įstaigų pritaikymo galimybės
Susitikime aptartos neįgaliųjų patekimo į Kėdainių mieste esančias valstybines įstaigas – Valstybinę mokesčių inspekciją, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kėdainių rajono policijos komisariatą, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės prokuratūros 5-ąjį skyrių Kėdainiuose, Kėdainių paštą – galimybės. Taip pat diskutuota apie nuožulnių įvažiavimų į šių įstaigų patalpas, keltuvų ir liftų įrengimą jų viduje bei šių darbų finansavimo šaltinius.
Diskusijos dalyviai apgailestavo, kad pokalbyje nedalyvavo kitų įstaigų, kurių paslaugomis naudojasi neįgalieji – VĮ Registrų centro Kėdainių rajono filialo, AB Lietuvos Geležinkeliai keleivių vežimo direkcijos Kauno regiono stočių skyriaus, taip pat Kėdainių rajono apylinkės teismo vadovai ir atstovai.

Neįgalieji išsakė savo nuomones
Diskusijoje dalyvavę rajono neįgaliųjų organizacijų atstovai taip pat išsakė savo nuomones, kaip pagerinti patekimą į rajono seniūnijų administracijų pastatus, gydymo įstaigas, kalbėjo apie geresnį Didžiosios Rinkos aikštės, miesto parko bei šaligatvių ties pėsčiųjų perėjomis pritaikymą žmonių, turinčių negalią, poreikiams, tarp kurių ir šviesoforų garsinių signalų įrengimas, laiptų ir pakopų pažymėjimas kontrastingomis juostomis ir kt.
„Pasikalbėjome, išgirdome neįgaliųjų poreikius. Kartu aptarėme valstybinių įstaigų prieinamumo pritaikymą žmonių su negalia poreikiams. Džiaugiuosi geranorišku vadovų požiūriu į žmonių su negalia pageidavimus. Tai yra svarbiausia, todėl tikimės geranoriško visų trijų šalių bendradarbiavimo ir viliamės, jog situacija pagerės. Savo ruožtu kiek galėsime, tiek savivaldybė padės spręsti neįgaliųjų problemas, kurių tikrai yra daug. Žingsnis po žingsnio sistemiškai jų turėtų mažėti“, – sakė meras S. Grinkevičius.

Į  Valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrį neįgalieji ratukais gali patekti ne per fasadinį, bet vidinį įėjimą.

Į Valstybinės mokesčių inspekcijos Kėdainių poskyrį neįgalieji ratukais gali patekti ne per fasadinį, bet vidinį įėjimą.

Draugiškumo neįgaliesiems nestokoja
Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos Kauno apskrities Mokestinių prievolių departamento Rajonų mokesčių mokėtojų skyriaus Kėdainių poskyrio vedėjos Elvyros Kisielienės, mokesčių inspektoriai stengiasi būti draugiški neįgaliesiems. „Nors prie fasadinio įėjimo mūsų įstaigoje nėra patogaus patekimo neįgaliesiems, jie į mūsų įstaigą gali patekti per vidinį kiemelį. Viduje neįgaliuosius pasitinka specialistai ir visada padeda išsiaiškinti visas situacijas. Be to, mes raginame neįgaliuosius, kaip ir visus kraštiečius, susisiekti su mokesčių inspektoriais per internetinę sistemą „Mano VMI“. Užmezgus kontaktą visada ieškome galimybių, kaip susisiekti su žmogumi ir jam padėti išsiaiškinti iškilusius klausimus“, – sakė E. Kisielienė.
Mokesčių inspektorių teigimu, netolimoje ateityje planuojamas jų įstaigos pastato pertvarkymas, tada planuojama įrengti ir patogius įžiavimus į vidų bei judėjimo viduje takus.

Krašto žinios verčiamos į gestų kalbą
Kėdainių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų organizacijos atstovė padėkojo rajono vadovui ir pasidžiaugė, kad rajono savivaldybė skyrė lėšų kartą per savaitę į gestų kalbą versti rajono žinias, transliuojamas per kabelinę televiziją. Šios organizacijos nariai norėtų, jog ir ateityje tam būtų skirtas finansavimas.
„Tikimės, kad jau neužilgo rajono žinios į gestų kalbą bus verčiamos dažniau, nes iš savivaldybės biudžeto planuojame tam skirti lėšų“, – sakė S. Grinkevičius.

Sėkmingas Stokholmo pavyzdys
Socialinės paramos skyriaus vedėja J. Blinstrubaitė, kaip vieną iš sėkmingos neįgaliųjų integracijos pavyzdžių, pateikė Švedijos sostinės Stokholmo patirtį. Šiame mieste visos įstaigos, parduotuvės, kavinės, informaciniai centrai, muziejai turi nuožulnius įvažiavimus. Taip ir visos interneto svetainės pritaikytos neįgaliųjų poreikiams.
„Praėjusių metų lapkritį lankėmės Švedijos sostinėje. Vizito Stokholme metu didelį dėmesį skyrėme sėkmingai neįgaliųjų integracijai. Labai patiko tai, kad šio miesto savivaldybė nutarė visas įstaigas, jų aplinką ir pateikiamą informaciją pritaikyti neįgaliesiems. Tai buvo daroma ne tik valstybės, savivaldybės, bet ir privačiose įmonėse. Įdomu ir tai, kad Stokholmo savivaldybės atstovė parodė, kaip kartu su paveldosaugininkais saugomus pastatus ir jų aplinką pritaikė neįgaliesiems. Tai, ypač kas susiję su aplinkos pritaikymu žmonių su negalia poreikiams, švedai sėkmingai įgyvendino per keletą metų. Beje, šiame mieste veikia neįgaliųjų įkurta kavinė-restoranas. Ją labai mėgsta Stokholmo gyventojai, kurie čia pietauja bent kartą per mėnesį, taip palaikydami neįgaliųjų verslą“, – pasakojo J. Blinstrubaitė.
Rajono meras S. Grinkevičius tikisi, kad, savivaldybei ir įstaigoms suvienijus jėgas, po kelerių metų ir Kėdainių neįgalieji galėtų turėti jiems patogią aplinką.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kodel

    Kodėl neįgalieji būtent tik dabar, lyg tik vakar būtų iš dangaus nukritę, panoro atkreipti rajono valdžios dėmesį į savo poreikių patenkinimą? Kodėl per tiek metų tylėjo? Valdžios bijojo,ar ją mylėdami nenorėjo jos trukdyti? Per dvidešimt šešeris metus būtų buvę pašalinti visi nesklandumai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.