„Grėsmingiausia iš to, ką šiandien matėme – kai iš stabtelėjusių automobilių į gatvės vidurio pusę lipa vaikai. Negi juos atvežusiems vairuotojams nė kiek nerūpi saugumas?“ – stebėjosi Kėdainių komisariato Kelių policijos poskyrio viršininkas Giedrius Čižinauskas.

Ši mergaitė iš viduryje gatvės stabtelėjusio automobilio išlipo tiesiog į važiuojamąją dalį. Negi jo vairuotojui nerūpi vaiko likimas?

Ši mergaitė iš viduryje gatvės stabtelėjusio automobilio išlipo tiesiog į važiuojamąją dalį. Negi jo vairuotojui nerūpi vaiko likimas?

Ankstų penktadienio rytą G. Čižinauskas kartu su Patrulių būrio specialistu Vigirdu Jonavičiumi, pasikvietę rajono žiniasklaidos atstovus, prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos stebėjo, kaip į ją atvežami vaikai.
Policijos automobilis prie ,,Ryto“ mokyklos nuo pusės aštuntos iki aštuntos valandos stovėjo atvirai ir buvo matomas iš tolo.
Kai kuriuos vairuotojus tai drausmino – jie eismo taisyklių stengėsi nepažeidinėti. Tačiau taip elgėsi toli gražu ne visi.
Nemenkos dalies tėvų automobiliai vos stabtelėdavo prie kelkraščio, o vaikai iš jų lipdavo ne į šaligatvio, bet į gatvės pusę.
Kiti tėveliai net nesivargindavo sukti automobilio į gatvės pakraštį – stabtelėdavo tiesiog jos viduryje. Atvežti vaikai taip pat ropšdavosi į važiuojamąją dalį.
,,Galima neabejoti, kad anksčiau ar vėliau toks neatsargumas baigsis nelaime – neleistinoje vietoje išlipantį vaiką koks nors vairuotojas pastebės per vėlai. O tuomet visi ima stebėtis, kaip tai galėjo atsitikti“, – nelinksmai prognozavo pareigūnai.

Penktadienio rytą policijos pareigūnai situaciją tik stebėjo ir pažeidėjų nebaudė. Tačiau šią savaitę jau elgsis griežčiau.

Penktadienio rytą policijos pareigūnai situaciją tik stebėjo ir pažeidėjų nebaudė. Tačiau šią savaitę jau elgsis griežčiau.

Policininkų teigimu, ne geriau elgiamasi ir prie pėsčiųjų perėjų. Eismo taisyklėmis numatyta, kad automobiliai turi sustoti, iki perėjos likus penkiems metrams.
Tačiau nemaža dalis automobilių sustoja tik kone užvažiavę ant perėjų. Nesunku buvo pastebėti ir dar vieną tendenciją – kuo prašmatnesnės mašinos, tuo akiplėšiškiau elgdavosi jų vairuotojai.
Per praėjusio penktadienio rytą surengtą prevencinį reidą policijos pareigūnai pažeidėjų nebaudė. Tačiau perspėjo, kad jau šią savaitę bus griežtesni.
,,Elgsimės pagal įstatymą ir jokių išimčių nebus. O už tokius Kelių eismo taisyklių pažeidimus numatytos baudos nuo 100 iki 300 litų“, – sakė G. Čižinauskas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.