Civilinės metrikacijos ir archyvo skyriaus vedėja Gaiva Petrauskienė me­tams pasibaigus suskubo juos apžvelgti. Deja, statistika nėra džiuginanti – pernai gimimų registruota mažiau, o mirčių daugiau negu užpernai.

Pasak G. Petrauskienės, duodami vaikams vardus kraštiečiai pernai kaip ir ankstesniais metais nestokojo išmonės.

Pasak G. Petrauskienės, duodami vaikams vardus kraštiečiai pernai kaip ir ankstesniais metais nestokojo išmonės.

2015 metais Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos užregistravo 553 gimimo įrašus – 281 berniuką, 271 mergaitę, o vieną įrašą atkūrė. Pernai užregistruotos 5 dvynukų poros. Užpernai buvo registruoti 555 gimimai, iš jų 138 užsienyje gimę vaikai.
Jauniausiai mamai buvo 15, o vyriausiai – 47 metai.
308 vaikučiai gimė tėvams esant santuokoje, 217 vaikų pripažinta tėvystė, kai tėveliai nėra santuokoje, 28 gimimus registravo vienišos mamos.
Iš 553 užregistruotų gimimų 150 vaikų gimė užsienio valstybėse, o vėliau buvo įtraukti į apskaitą civilinės metrikacijos skyriuje, kadangi vienas iš tėvelių arba abu yra deklaravę gyvenamąją vietą Kėdainiuose. Daugiausiai vaikų gimė Jungtinėje Karalystėje – 91, Airijoje – 19, Norvegijoje – 14, Vokietijoje – 9, Nyderlanduose – 5, Švedijoje, Rusijoje, Danijoje po 3, JAV – 2, Islandijoje – 1.

Daugiausia Určių ir Matų
Duodami vaikams vardus kraštiečiai pernai kaip ir ankstesniais metais nestokojo išmonės. „Vieni vaikams davė senus, tradicinius vardus, vienaip ar kitais susijusius su artimaisiais ar protėviais, kiti pasižymėjo išradingumu ir vaikus pavadino mums netikėtais retais vardais“, – sakė G. Petrauskienė.
Tarp mergaičių populiariausias buvo Urtės vardas, jų registruota 10. Nuo pernai bus daugiau devyniomis Emilijomis, aštuoniomis Lėjomis.
Po vieną registruota Deiną, Rihaną, Semą, Dorotėją, Rijaną, Aigą, Gluosnę, Nilą. Tačiau būta ir senų lietuviškų vardų – Anelė, Eleonora, Magdė, Agota, Elžbieta.
Tarp berniukų populiariausias vardas – Matas. Tokį vardą pasirinko devynių berniukų tėveliai. Po aštuonis registruota Jokūbų, Emilių ir Kajų.
Kėdainiečiai neturėtų stebėtis sutikę Styveną, Damianą, Itaną, Kailą, Neilį, Natalijų, Drąsių. Nuo pernai bus daugiau Motiejų, Vincentų, Povilų, Jonų, Benediktų, Vytautų.
G. Petrauskienė pasidžiaugė, kad pernai užregistravo penkis įvaikinimus, kai užpernai įvaikintas tik vienas vaikas.

Džiaugėsi deimantinėmis vestuvėmis
Pernai užregistruotos 374 santuokos (2014 metais jų buvo 43 mažiau – tik 331). Iš jų 82 santuokos įregistruotos bažnyčioje, vėliau įtrauktos į apskaitą, 27 santuokos užregistruotos užsienio valstybėse – Norvegijoje, JAV, Palestinoje, Airijoje, Vokietijoje, Danijoje, Kipre, Jungtinėje Karalystėje, Ispanijoje, Ukrainoje, Latvijoje, Baltarusijoje.
265 santuokos vyko Kėdainių rotušėje. Pernai Kėdainiuose tuokėsi 13 porų, kai vienas iš sutuoktinių užsienio pilietis, – rotušėje aukso žiedus sumainė piliečiai iš Indijos, Vokietijos, Latvijos, Slovakijos, Baltarusijos, Tadžikistano, Rusijos, Ukrainos, Jungtinės Karalystės.
Metrikacijos skyriaus darbuotojos vieną kartą vyko į išvažiuojamąją santuoką, kuri vyko Žemdirbystės instituto teritorijoje Akademijos miestelyje.
Įvairius gyvenimo faktus fiksuojančioms darbuotojoms įsiminė deimantinės vestuvės – rugpjūčio 7 dieną kėdainiečiai Eugenija ir Algimantas Kiseliūnai džiaugėsi kartu pragyvenę 60 metų.
Dauguma registravusiųjų santuokas tai darė pirmą kartą, tačiau netrūko ir norinčiųjų tuoktis antrą bei trečią kartą. O praėjusių metų rekordininkas – penktai santuokai pasiryžęs kraštietis.
Pernai buvo registruotos 186 ištuokos, užpernai jų būta mažiau – 172 ištuokos.
2015 metais 10 piliečių kreipėsi dėl vardų, pavardžių pakeitimo. Trys panoro pasikeisti vardus, septyni – pavardes.

Gimimų ir mirčių santykis perkopė 300
2015 metais mirė 855 rajono gyventojai, penki iš jų mirė iki 1 metų amžiaus.
Daugiausiai mirčių konstatuota dėl širdies ligų – 509, vėžio – 158, dėl nelaimingų atsitikimų – 50.
2014 metais užregistruota 837 mirtys.
„Pernai skirtumas tarp gimimų ir mirčių buvo 302, toks didelis skaičius nuo 2008 metų, kai santykis buvo 318, šešis metus buvo mažesnis atotrūkis. Gaila, kad turime tiek daug mirčių ir tiek mažai gimimų“, – konstatavo G. Petrauskienė.