[adsense_inserter id=“%postId%“]

Greta miesto parko, prie pat J. Basanavičiaus gatvės, jau daugelį metų riogsoję ir žmonėms pavojų kėlę griuvėsiai galiausiai nugriauti. Nors pastatas prieš kelis dešimtmečius buvo privatizuotas, tačiau jį įsigijusi privačių asmenų grupė nesugebėjo buvusio malūno prikelti naujam gyvenimui.

Tiesa, bandymų būta. 2003 metais jis buvo pradėtas rekonstruoti planuojant ten įrengti kavinę, tačiau bandymams buvus bevaisiams, apgriuvęs pastatas toliau badė akis ne tik kėdainiečiams, bet ir miesto svečiams.

Bjaurojo parko prieigas

Vyresnio amžiaus kėdainiečiai dar prisimena, kad toje vietoje veikė malūnas, kuriame buvo malami įvairūs grūdai. Tačiau, atėjus nepriklausomybei, 1992 metais pastatas aukciono būdu buvo parduotas privačiam asmeniui, tačiau jis pastato neprižiūrėjo.

Kaip teigia Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, buvęs malūnas stovėjo apgriuvęs beveik 30 metų ir kėlė didžiulę grėsmę žmonėms. Pasak mero, galiausiai nuspręsta imtis griežtų priemonių ir pastatą nugriauti.

„Šis malūnas beveik tris dešimtmečius stovėjo apgriuvęs ir tikrai nepuošė miesto, kėlė grėsmę žmonėms. Todėl, besirūpindami žmonių saugumu, miesto įvaizdžiu, šią problemą sprendėme visomis įmanomomis priemonėmis. Todėl buvo atliktos tam tikros procedūros tam, kad būtų pašalinta griūties grėsmė bei būtų sutvarkyta aplink esanti teritorija“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

Vykdydama savo funkcijas, Kėdainių rajono savivaldybė prieš kurį laiką užsakė pastato ekspertizę, po kurios buvo konstatuota, kad pastatas yra keliantis grėsmę aplinkiniams, jam gresia griūtis. Laimei, iki šiol didelių nelaimių pavyko išvengti.

„Pastato savininkai jo netvarkė, neįteisino savo nuosavybės Nekilnojamojo turto registre, dėl to vyko įvairios teisinės procedūros, teismai. Prieš nugriaunant pastatą, jis buvo įteisintas Nekilnojamojo turto registre kaip valstybei priklausantis objektas, kurį patikėjimo teise valdė savivaldybė. Kai tik šie formalumai buvo sutvarkyti, buvo pradėtas organizuoti pastato griovimas“, – sakė rajono meras.

Bus tvarkomas ir pats miesto parkas

Vos nugriovus pastatą žymiai pagerėjo ir miesto parko prieigų estetinis vaizdas. Negana to, pačiame parke planuojama atlikti ir daugiau tvarkymo darbų.

Šiuo metu Kėdainių rajono savivaldybės administracija miesto parke vykdo projektą „Kėdainių miesto viešųjų erdvių kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei ir verslui“.

„Ir viena iš šio projekto dalių yra miesto parko sutvarkymas. Jo prieigose bus pastatyta nauja scena, infocentras, įrengtas didžiulis gėlynas, bus suformuotos rekreacinės zonos, atnaujintas pėsčiųjų tiltelis, įrengiant šviečiančius turėklus, giliau parke bus vaikų žaidimų aikštelės, sporto aikštelės, parkūro aikštelės. Miesto parke bus įrengta daug aktyvių laisvalaikio praleidimo vietų, o apleistas buvusio malūno pastatas iki šiol labai darkė miesto vaizdą“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kodėl

    Kodėl vengiama pasakyti buvusio pastato savininko , dėl kurio, gal būt, sąmoningo aplaidumo, pavardę, dėl kurio dabar teko tiek vargti, kol pasidarė galima sutvarkyti griuvėsius ?

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.