[adsense_inserter id=“%postId%“]

Žiemos atostogos daugumos moksleivių labai laukiamos dėl galimybės patinginiauti, pailsėti ar užsiimti tuo, kam aktyviai mokantis, laiko vis pritrūksta.

Treneris Laimutis Šolys pasveikino auklėtinę Gedmantę su puikiu pasirodymu Kaune.

Treneris Laimutis Šolys pasveikino auklėtinę Gedmantę su puikiu pasirodymu Kaune.

Tačiau visiškas poilsis per atostogas lydi ne visus jaunuolius.

Eitvilė ir Gedmantė Mickevičiūtės be įprastų mergaitiškų veiklų kasdien sėda prie šachmatų lentos ir sprendžia įvairius uždavinius. Mergaitės kartu su dar keliais bendraminčiais bent porą kartų per savaitę važiuoja į Vilainius, kur žinomas ir patyręs šachmatų treneris Laimutis Šolys entuziastingai treniruoja vaikus.

Mickevičiūtės šachmatais žaidžia maždaug trejus metus. Šis žaidimas mergaites vilioja galimybe lavinti mąstymą, ieškoti sprendimų.

Atkaklus darbas jau duoda ilgai lauktų rezultatų. Sausio 4-6 dienomis Gedmantė dalyvavo 45-ajame tradiciniame naujametiniame šachmatų turnyre. Jame jėgas bandė 62 vaikai iš įvairių šalies miestų, pradedant Klaipėda ir baigiant Vilkaviškiu.

Tarpuose tarp varžybų jaunieji šachmatai nepraleidžia progos pažaisti kortomis, nes žaidimas jomis – puiki proto mankšta.

Tarpuose tarp varžybų jaunieji šachmatai nepraleidžia progos pažaisti kortomis, nes žaidimas jomis – puiki proto mankšta.

Bendroje įskaitoje kėdainietė užėmė gana aukštą poziciją – su kolegomis pasidalijo 8-17 vietomis. Tarp dvylikamečių ir vyresnių mergaičių G. Mickevičiūtė užėmė antrąją vietą, pirmąją užleidusi kaunietei Guodai Perminaitei. Nors abi merginos surinko vienodą taškų skaičių, aukštesnę vietą Kauno šachmatininkei lėmė koeficientai. Gedmantė Kaune tris partijas laimėjo, dvi sužaidė lygiosiomis ir vieną kartą patyrė pralaimėjimą.

Vicečempionės sesuo Eitvilė atostogas išnaudoja mokyklinės olimpiadoms, tad šachmatų kol kas atideda.

Abi mergaitės sėkmingai skinasi kelią į sudėtingą šachmatų pasaulį – Mickevičiūtės jau patenka į jaunųjų, iki šešiolikos metų šachmatininkių dešimtuką. Mergaičių tėvai labai dėkoja treneriui Laimučiui Šoliui už kantrybę ir pamokas dirbant su jaunimu.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.