Į redakciją užsukusi Vikaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė pastebėjo, kad dažniausiai kaimai į žiniasklaidos akiratį patenka arba nutikus kokiai nelaimei, arba surengus šventes.

Dauguma vikaitiškių neabejingi kaimui, kuriame gyvena – vis skuba į talkas, kad savo rankomis susikurtų jaukesnę aplinką.

Dauguma vikaitiškių neabejingi kaimui, kuriame gyvena – vis skuba į talkas, kad savo rankomis susikurtų jaukesnę aplinką.

„Mes gyvename ne tik šventėmis. Turime labai aktyvią ir prasmingą kasdienybę“, – pastebėjo Rita.
Iš tiesų vikaitiškiai turi kuo pasigirti. Jie gana iniciatyvūs, aktyvūs, sumanūs ir labai darbštūs.
„Mes pajuokaujame, kad savo gyvenime vadovaujamės šūkiu „Sportas sveikata – tad sportuoki visada“. Šio principo laikomės ne tik susirinkę į sporto aikštynus, bet ir nutarę padirbėti. O talkų mūsų kaime tikrai netrūksta. Jos ir gera treniruotė, ir bendravimas tarpusavyje, ir akivaizdus rezultatas. Pastarąjį kartą bendruomenė bendram darbui rinkosi lygiai prieš savaitę, kad padailintų įrengiamo universalaus sporto aikštyno aplinką. Statybininkams padirbėjus, atsirado didelė krūva žemių, tai reikėjo ją sutvarkyti. Jomis užpylėme bendruomenės centrui tekusio buvusios mokyklos pastato teritorijos nelygumus, įvairias duobes, pasiruošėme vietą alpinariumui. Tai atlikti labai padėjo ūkininkė Virginija Šemežienė. Be jos transporto priemonės – kaušinio traktoriuko, kuriuo dirbo Marius Gapševičius – visa tai atlikti būtų buvę neįmanoma. Taip pat dažėme naujai pagamintus stalus ir suoliukus. Atnaujinome senas sūpynes, kitą vaikų žaidimo inventorių. Kadangi aplink bendruomenės namus yra gan didelė teritorija, tai turėjome nemažai darbo sugrėbdami šieną. O čia pagalbos sulaukėme iš seniūno Regimanto Valiausko, kurio paprašius prieš tai operatyviai buvo nupjauta žolė. Žodžiu, kas grėbė, kas žemes tvarkė, dažė, gėlynus ravėjo, šiukšles rinko. Taip darbavomės iki sutemstant“, – nuveiktais darbais gyrėsi bendruomenės pirmininkė.
R. Kvilienė džiaugiasi darbščia Vikaičių bendruomene ir nuoširdų ačiū taria net kelių kartų talkininkų šeimoms: Sereikų šeimynai – močiutei Valerijai, marčiai Aušrelei, anūkui Pauliui, Vencevičienei Jolitai, jos dukrai Monikai, seseriai Alfredai Čegytei, Astai Svetikienei, kuri darbavosi su sūnumi Dariumi, seserimi Inga ir jos sūnumi Titu. Talkai neabejingi likoVitalija ir Aloyzas Žičiai, Viktorija ir Justas Vaičiūnai, Joana Žukovskė, Gintarė Šilinskaitė, Laimutis Raziūnas, Gintas Steponavičius, Asta Mažuolienė.
Ne mažesnė kaimo bendrystė atsiranda ir sergant už vyrus sportininkus, kurie puikiai žaidžia krepšinį ir tinklinį. „Labai didžiuojamės, kad kaimo vyrai, paraginti Irvino Kvilio, susibūrė sportui ir rajono krepšinio pirmenybių antrojoje lygoje šįmet tapo nugalėtojais“, – pasigyrė R. Kvilienė.
Vikaičius rajone puikiai garsina ir Kazio Kuprio vadovaujamas moterų ansamblis „Nykė“. Kaimas turi ir puikių šeimininkų: Genutę Veršulienę, Gražiną Budrienę, Rimą Plytnikienę, Reginą Lukoševičienę, Daivą Kiminienę, kurių pagamintais ekologiškais skanėstais vikaitiškiai gardžiuojasi švenčių metu.
„Suprantu tuos, kurie tikrai turi priežasčių neateiti pasidarbuoti bendruomenės labui, bet dar nemažai yra ir tokių, kurie į kaimo gerovę žiūri pro pirštus. Norėčiau, kad visi suprastų, jog ne vien šventėmis ir linksmybėmis reikia gyventi. Manau, pirma reikia pasidarbuoti, susitvarkyti, o po to ir maloniai praleisti laiką tvarkingoje aplinkoje, džiaugiantis nuveiktais darbais. Ne tik saviems, bet ir kitų kaimų gyventojams linkiu sąmoningumo ir supratimo, kad tik kartu besidarbuodami galime sukurti gražesnį ir įdomesnį visavertį rytojų“, – sakė R. Kvilienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.