J. Vaišvilienė sakė, kad

J. Vaišvilienė sakė, kad Naujametę naktį fiksuota rekordiškai daug iškvietimų. 

2017-ųjų sausio 1 d. naktis bei rytas VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus medikams buvo itin nerami – užfiksuota įprastai rekordiškai daug – 73 iškvietimai (pernai per tą patį laikotarpį sulaukta panašiai – 75 iškvietimų).

Deja, nebuvo išvengta buitinių traumų, muštynių viešose vietose, o vienas nepilnametis, dar Naujųjų metų išvakarėse, nukentėjo nuo pirotechnikos priemonių.

„Prisišaudė“ nesulaukęs Naujųjų

Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos skyriaus vyresnioji slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė teigė, jog Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31-osios dieną iki vidurnakčio GMP skyrius sulaukė 37 iškvietimų: mieste būta 20, o kaimo teritorijoje 17 iškvietimų. 20 val. vakaro buvo gauta žinia iš Melioratorių gatvės, esančios Vilainiuose, jog 15 metų paauglys nukentėjo nuo pirotechnikos priemonių – rankose sprogo petarda, sužalojusi dešinę ranką, riešą ir plaštaką. Nukentėjusiajam prireikė skubios medikų pagalbos – nepilnametis buvo pristatytas į Kėdainių ligoninės priėmimo skyrių.

Švenčiant Naujuosius metus, vis tik medikų pagalbos daugiau prireikė miestiečiams – užfiksuoti 44 iškvietimai, nei rajono gyventojams, kurie medikus kvietėsi 29 kartus.

Kaip pastebėjo J. Vaišvilienė, prasidėjus Naujiesiems, per naujametę naktį iki ryto, iškvietimai pylėsi vienas po kito. Tą naktį budėję skubios medicinos pagalbos slaugos specialistai neišlipo net iš greitosios pagalbos automobilių – nuo 12 val. nakties iki 8 val. ryto sulaukta rekordinio iškvietimų skaičiaus – buvo gauta 22 pagalbos skambučiai, pernai – 16.

Muštynėms „vadovavo“ alkoholis 

Iškvietimai pylėsi vienas po kito.

Iškvietimai pylėsi vienas po kito.

Iš sausio 1-ąją gautų 73 iškvietimų, 14 būta dėl traumų: 9 atvejai (2 mieste, 7 kaimo teritorijoje) dėl sumušimų viešose vietose, visi nukentėjusieji buvo vartoję alkoholį. Nukentėjusiųjų per muštynes amžius yra palyginti jaunas – 24, 25, 36 metai, vyriausias iš jų – 46-erių, visi vyrai, išskyrus vieną moterį.

Kiti iškvietimai buvo dėl buitinių traumų – parkrito nuo dviračio nuosavame kieme, užkrito ant stiklinės taurės paslydęs kambaryje ir susižalojo veidą. Nemažai būta ir eilių iškvietimų: dėl virusinių susirgimų, aukštos temperatūros, negalavimo širdies plote, sergančių vaikų ir pan.

,,Nors pokšintys šventiniai fejerverkai buvo girdėti ne viename kieme ar viešoje vietoje, laimei, nukentėjusiųjų nuo jų nebūta. Rami naujametė naktis buvusi ir prie Kėdainių miesto eglės“, – pasidžiaugė GMPskyriaus vyresnioji slaugos specialistė J. Vaišvilienė.

Asta Raicevičienė

VšĮ Kėdainių PSPC atstovė viešiesiems ryšiams

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.