Besikeičiantys pirkėjų poreikiai įkvepia pagardų gamintojus kurti naujus skonius ir sparčiai didinti pasiūlą. Vos mažiau negu per du paskutinius šių metų mėnesius „Daumantų“ pagardų gamintojai vartotojams pateikė net devynis naujus gaminius iš visų gaminamų pagardų grupių. 

Vos mažiau negu per du paskutinius šių metų mėnesius „Daumantų“ pagardų gamintojai vartotojams pateikė net devynis naujus gaminius.

Vos mažiau negu per du paskutinius šių metų mėnesius „Daumantų“ pagardų gamintojai vartotojams pateikė net devynis naujus gaminius.

Pagardų gamintojai, nuolat stebėdami besikeičiančius vartotojų poreikius, pageidavimus ir norus, teigia, kad po truputį Lietuvos vartotojų skonis vis dėlto keičiasi. Daugelis iki šiol mėgsta klasikinius pagardus ir vengia stipriai išreikšto skonio, tačiau lentynose pasirodę nauji egzotiniai majonezai ir ryškaus skonio padažai – beveik iš karto surado savo pirkėjus. Lietuvos gyventojai vis dažniau pageidauja įvairesnių produktų ir ieško jau paruoštų pagardų, kurių nebereikėtų niekuo papildyti, o būtų galima vartoti iš karto.
„Mes nuolat renkame vartotojų atsiliepimus ir pageidavimus, išklausome pastabas. Dalyvaudami parodose užsienyje turime galimybę įsiklausyti į viso pasaulio valgytojų nuomonę ir ją palyginti su Lietuvos žmonių poreikiais. O kiekvieną išsakytą nuomonę vertiname kaip galimybę imtis naujovių“, – sakė bendrovės „Daumantai LT“ pagardų kūrėjas Algis Kairys, kurio devyni ilgiau ar trumpiau kurti pagardai beveik vienu metu pasiekė parduotuves. Kurdamas produktus 600 receptų autorius visada atsižvelgia į pasiūlymus, kuriuos pateikia vartotojai.
Naujienos – po ilgo kūrybinio proceso
Pasak Algio Kairio, daugiausia laiko ir investicijų užima naujo produkto kūryba. Į šį procesą įeina ir vartotojų poreikių analizė, ir idėjų atranka, ir eksperimentinė kūryba. Eksperimentams reikia daug įvairių produktų, kuriuos visus stengiamasi iš karto atsirinkti kokybiškus, kad vėliau gaminant nebekistų produktų skonis. Taip pat naujienos reikalauja sąnaudų gamybai bei naujos įrangos įsigijimui, vėliau rinkodarai. Sukūrus pirminį produktą gaminiai įmonėje yra ragaujami. Įmonėje yra net dvi degustacinės grupės. Viena iš jų profesionaliai vertina produkto rūgčių, sūrumo, saldumo balansą. Kita grupė labiau vertina produkto skonį, spalvą, numato, kaip ir su kuo tiktų tą produktą valgyti. Tada produktai tobulinami ir vėl iš naujo vyksta ragavimo procesas.
Drąsi netradicinė kombinacija
Tarp rinkoje pasiūlytų naujų „Daumantų“ produktų ypač populiarus tapo majonezas „MangoMajo“. Pirmą kartą gaminys buvo pristatytas šiais metais spalio 5-10 dienomis Kelne vykusioje didžiausioje pasaulinėje maisto pramonės parodoje ANUGA 2013 ir jau ten užkariavo išrankius vartotojus. Ši naujiena – egzotiškas ir neįprastas majonezas, skirtas labai kūrybiškam bei drąsiam valgytojui. Suvaldyti kvapnų mango vaisių ir sutaikyti jį su majonezo skoniu buvo nepaprastas iššūkis net patyrusiam „Daumantų“ pagardų kūrėjui. Tačiau gaminys puikiai pavyko ir būtent šis produktas įrodo, kad lietuviai pradeda priimti naujus skonius ir jų kombinacijas, noriai įsileidžia juos į savo virtuves. Kulinarinio blogo autorė Beata Nicholson bei keturių Lietuvos restoranų („Čaginas“, „Bernelių užeiga“, „HBH Vilnius“ ir „White house“) virtuvių šefai išbandė majonezą su mangais ir pasiūlė puikius naujus drąsius patiekalus arba įprastų valgių interpretacijas su šiuo nauju majonezu.
Paklausūs paruošti padažai
Lietuviai taip pat pradeda ieškoti paruoštų padažų, kuriuos būtų galima vartoti iš karto, o ne ruošti namuose. Taip atsirado majoneziniai, subalansuoti ir gardūs padažai, kurie skirti tik užsipilti ir valgyti. Šiais metais šią savo liniją „Daumantų“ pagardų gamintojai papildė dar dviem naujais gaminiais – „Daumantų“ majoneziniais padažais „Medaus“ ir „Balsamico“. Šie pagardai tokie universalūs, kad puikiai tinka daržovių salotoms ruošti, mėsos, vištienos, jūros gėrybių kepsniams pagardinti ir net marinatams ruošti.
Prie mėsos gaminių gamintojai siūlo naujus pagardus: kečupą „Švelnus“ ir „7skonių“ bei „14 skonių“ pomidorų padažus. Pagal naujausią „Daumantų“ pagardų kūrėjo Algio Kairio receptą iš natūralių žaliavų be konservantų pagamintas kvapnus ir rupus „7 skonių“ pomidorų padažas su pomidorų gabaliukais idealiai tinka makaronų patiekalams pagardinti. Jį tereikia užpilti ant jau išvirtų makaronų ir užbarstyti tarkuoto sūrio. „14 skonių“ padažas su saulėje džiovintais pomidorais ir raudonosiomis paprikomis pagardintas labai originaliu prieskoninių žolelių mišiniu. Jis dera prie grilyje keptos kiaulienos ir jautienos.
Gamintojai taip pat siūlo išbandyti naujus „Daumantų“ burokėlius „Tradiciniai“ ir „Naminiai be E raide žymimų maisto priedų“, taip pat galite įsigyti majonezą ir pomidorų padažą „Tradicinis“ naujose beveik dvigubai didesnėse pakuotėse.
Kokie eksperimentiniai gaminiai beateitų į kasdieninį racioną, svarbiausia vartotojui ir gamintojui išlieka produkto kokybė, į kurią atsižvelgiama visuose produkto kūrimo etapuose.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.