Džiugu, jog ketvirtoji ,,KNYGOS MENO PARODA 2018: ILIUSTRACIJOS“, pristatoma ne tik didžiausiuose Lietuvos miestuose, bet ir Kėdainiuose – Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje. Šios profesionalios parodos atidarymas vyko kovo 8-ąją. Paroda skirta įvairaus amžiaus lankytojams – tiek vaikams, tiek suaugusiems. Tai jau antroji knygų iliustracijų paroda surengta šiame muziejuje.

Pristatyta trejų metų kūryba

„Vilniaus grafikos meno centro galerija „Kairė-dešinė“ 2018 metų rudenį organizavo jau ketvirtąją knygos iliustracijų parodą. Pamanėme, o kodėl gi ši paroda negalėtų atkeliauti ir į Kėdainius. Kai labai nori, svajonės ima ir išsipildo“, – teigė J. Monkutės -Marks muziejaus-galerijos kuratorė Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė.

Į parodos atidarymą atvyko parodos kuratorės – dailininkės Ieva Babilaitė, Nijolė Šaltenytė ir dailėtyrininkė Jolita Liškevičienė. Kadangi tądien buvo minima Tarptautinė Moters diena, viešnioms įteikta pavasarinių gėlių.

Lina Itagaki. Iliustracijos Jurgos Vilės knygai ,,Sibiro haiku”.

Dailėtyrininkė J. Liškevičienė teigė, jog šios parodos tikslas yra pristatyti pastarųjų trejų metų knygos dailininkų kūrybą bei parodyti, kad juos galima suburti, o jiems bendradarbiaujant su autoriais, gimsta gražios knygos.

Keletas knygų, kai buvo rengiama paroda, dar buvo procese, kitos yra išspausdintos ir jau gerai žinomos, o kai kurios knygų iliustracijos dailininkų yra įsivaizduojamos kaip būsimos knygos, bet kartais ir nevirsta iliustracijomis.

Daugiausiai iliustracijų – vaikiškoms knygoms

Šiemet ,,Knygos meno parodoje“ pristatomi 34 Lietuvos knygos dailininkai, apie 200 kūrinių ir tik 8 knygos, kuriose ,,apsigyveno“ parodoje eksponuojamos iliustracijos. Juk kiekvienam žiūrovui yra įdomu pasižiūrėti, kaip atrodo knygos iliustracijos originalas ir palyginti, kaip jos atrodo jau išleistoje knygoje.

,,Mūsų tikslas – parodyti, ką turime geriausio, nes visi dailininkai yra profesionalai ir stengiasi kurti aukštesnio menininio lygio knygas. Juk knygynuose mes matome visokio stiliaus, braižo iliustracijas ir ne visos jos yra aukšto meninio lygio ar turi edukacinių elementų“, – teigė kuratorė J. Liškevičienė.

Apie knygos meno parodų ištakas

Apie parodų ištakas kalbėjusi kuratorė bei knygų iliustratorė Nijolė Šaltenytė pastebėjo, kad knygų iliustracijų parodos buvo rengtos dar sovietmečiu, po to buvusi ilgoka pertrauka, tačiau labai norėta vėl atgaivinti šią tradiciją. Tikėtina, kad ji ilgai dar nenutrūks. Kai dailininkas savo darbus pamato tarp kitų – tai yra didelis postūmis kūrybai. „Lietuvoje yra nemažai knygos konkursų, kai renkamos gražiausios knygos, bet juose žiūrima į knygą, kaip į visumą, kaip daiktą – koks popierius, įrišimas, nugarėlė, formatas ir t.t. Mūsų rengiamuose konkursuose svarbu, kas yra knygos viduje – kaip autorius išreiškia save ir knygos idėją.Tikėkimės, kad atėjęs į šią parodą, kiekvienas žiūrovas suras kažką gero, gražaus ir tinkamo ne tik sau, bet ir savo vaikams“, – išreiškė viltį N. Šaltenytė.

Paroda veiks iki balandžio 20 d.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.