Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) ketinančios investuoti bendrovės, kuri planuoja užsiimti žemės ūkio produkcijos žaliavų perdirbimu, atėjimui naikinamos paskutinės kliūtys. Pradžioje verslininkai nuogąstavo, kad jų ketinamam plėtoti verslui reikalingas didelis kiekis šilumos energijos, tačiau su AB „Panevėžio energija“ nepavyks­ta sutarti dėl konkurencingos kainos. Tačiau po šios bendrovės vadovo Petro Diksos ir Kėdainių rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus susitikimo dar vieno investuotojo atėjimui degama žalia šviesa.

Tarpininkavo deryboms

Prieš keletą savaičių pas rajono merą S. Grinkevičių apsilankę Kėdainių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) vadovai pristatė keletą potencialių investuotojų, kurie jau artimiausiu metu norėtų pradėti savo veiklą Kėdainiuose. Tačiau vienam jų, gamybos proceso metu ketinančiam suvartoti daug šilumos energijos, itin aktualios konkurencingos jos kainos. Būtent dėl šios priežasties rajono meras S. Grinkevičius, lydimas vieno iš Kėdainių LEZ vadovų Artūro Klangausko, susitiko su bendrovės „Panevėžio energija“ vadovu P. Diksa.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su Kėdainių LEZ vienu iš vadovų Artūru Klangausku dėl palankesnių sąlygų investuotojams tarėsi su bendrovės „Panevėžio energija“ direktoriumi Petru Diksa.

Susitikimo metu tartasi dėl potencialiems Kėdainių LEZ investuotojams palankesnių šilumos kainų sąlygų. Tai ypač aktualu vienai įmonei, kuri yra pasirašiusi ketinimų protokolą.
Po susitikimo Kėdainių LEZ vadovas A. Klangauskas tikino besidžiaugiantis pasiektais rezultatais, tačiau pabrėžė, kad su bendrovės „Panevėžio energija“ vadovais susitikti prireiks dar kartą.

„Svarbiausia, kad derybos buvo konstruktyvios ir gavome daug vilčių, jog naujo investuotojo, kuriam reikia žemos temperatūros šilumos, naudojamos gamybos procese, atėjimui kliūčių nebus sudaroma“, – po susitikimo teigė A. Klangauskas.

Laukia naujo kliento

Bendrovės „Panevėžio energija“ vadovas P. Diksa tikino, jog jų bendrovė, kaip šilumos tiekėjas, yra visada pasiruošusi numatyti priemones, palankias naujam vartotojui.

„Kėdainių Laisvojoje ekonominėje zonoje yra puikios sąlygos, nes nuo bendrovės „Lifosa“ nutiesta magistralė, kuria šiluma tiekiama į mūsų katilinę, o iš jos – į Kėdainių miestą. Mūsų bendrovė dės visas pastangas, kad sutartumėme dėl patrauklesnių sąlygų investuotojams. Tikimės bendro susitarimo ir džiaugsimės nauju vartotoju“, – sakė P. Diksa.

Kėdainių rajono meras S. Grinkevičius šį susitikimą taip pat įvertino kaip išties sėkmingą.

„Džiugu, kad bendrovė „Panevėžio energija“ geranoriškai priėmė mūsų pasiūlymus, o Kėdainių laisvosios ekonominės zonos atstovai liko patenkinti. Šiuo metu reikia tik nuspręsti technines detales. Džiaugiuosi, kad atsiranda Kėdainiuose naujų investuotojų, kurių labai laukiame“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.