Kėdainiuose, J. Basanavičiaus gatvėje neseniai įrengta moderni vaizdo stebėjimo ir automobilių greičio kontrolės sistema jau leidžia specialistams atsakyti į daugelį viešąjį saugumą turinčių užtikrinti klausimų. Tiesa, tie atsakymai nėra malonūs, o didžiausia problema – įvairūs, o kartais ir sveiku protu sunkiai suvokiami pažeidimai, padaromi vairuojant transporto priemones. 

Naujieji greičio matuokliai fiksuoja įspūdingus greičio viršijomo atvejus.

Didžiausias greitis – 140 km/h
Dar vasarą Kėdainių mieste buvo pradėtas įgyvendinti didžiulis projektas, kurio metu buvo įrengta vienuolika modernių vaizdo stebėjimo kamerų bei penkios vietos, skirtos greičio matuokliams, kurių pagalba nustatomas transporto priemonių važiavimo greitis.
Kaip pasakoja Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis, pirmieji šios sistemos rezultatai džiugina dėl efektyvumo, tačiau liūdina dėl visuomenės sąmoningumo stokos.
„Dar tik svarstant šį projektą neretai pasigirsdavo skeptiškų nuomonių, neva Kėdainiams nereikia tokios modernios sistemos. Tačiau pirmieji rezultatai byoja, kad net labai reikia. Pabandykite įsivaizduoti transporto priemonę, lekiančią J. Basanavičiaus gatve 140 kilometrų per valandą greičiu. Būtent toks didžiausias automobilio greitis buvo užfiksuotas pagrindinėje miesto gatvėje pradėjus veikti greičio matavimo sistemai. Juk čia gausybė šviesoforų, greitį ribojančių kalnelių, perėjų. Juk bet kada į gatvę gali išeiti žmonės. Tai suvokti sunku, bet tokia realybė“, – teigė E. Grigaitis.

Per devynias dienas – 66 pažeidimai
Bendrojo skyriaus vedėjas pasakoja, kad pirminiai duomenys apie automobilių srautus, įvairius kelių eismo taisyklių pažeidimus buvo pasirinktinai fiksuojami devynių dienų laikotarpiu. Būtent tuomet paaiškėjo, kad vos per devynias dienas J. Basanavičiaus pagrindine gatve į abi puses pravažiavo 70 tūkst. transporto priemonių, o kelių eismo taisyklės buvo pažeistos 66 kartus.
„Tarp jų gana daug greičio viršijimo atvejų. Nekalbant apie jau minėtą greičio viršijimo rekordą, taip pat yra atvejų, kai J. Basanavičiaus gatve buvo važiuota 130, 120, 100 kilometrų per valandą greičiais“, – šokiruojančius skaičius atskleidė E. Grigaitis ir čia pat pabrėžė, kad kiekvienas kelių eismo taisyklių pažeidimo faktas bus perduotas policijos pareigūnams.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis tiki, kad nedrausmingi piliečiai, pajutę, kad yra stebimi, ateityje bus žymiai drausmingesni.

Svarbiausia – visuomenės saugumas
Pasak jo, kalbant apie visuomenės saugumą reikėtų pabrėžti ne tik greičio matuoklių naudą, bet naująją vaizdo stebėjimo sistemą, kuri kėdainiečiams ir miesto svečiams leis jaustis kur kas saugiau.
Vaizdas, kuris fiksuojamas Kėdainių miesto centre, yra perduodamas į centrinį pultą, įrengtą miesto seniūnijoje.
„Čia dirba atsakingi žmonės, kurie ir stebi miestą. Jei padaromas pažeidimas, vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuoti pažeidimai iš karto perduodami policijos pareigūnams“, – pabrėžė E. Grigaitis.
Viso projekto vertė – daugiau kaip 308 tūkst. eurų.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Dalia

    Dabar labai ‘smagu“ važiuoti per miestą. Pilna greičio matuoklių. Ridenamės lėtai. Į ligoninę pėsčiomis greičiau nueitume .Žinoma, didelis greitis – labai aktuali problema. Mąstantys žmonės tokiu greičiu nevažinėja… Pažvelkime ir į kelio duobes, kurios nesutvarkytos. Klojo vamzdžius, duobės išraustos, užverstos, bet nesutvarkytos Rasos, Basanavičiaus gatvėse ir… Kada bus visa tai sutvarkyta? Visur žaliavo žolytė. Tikimės, kad taip ir sutvarkysite, o mums niekur nereikės kreiptis. Ačiū.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.